به گزارش روابط عمومی پژوهشکده تاریخ معاصر؛

فرخوان سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی منتشر شد

فراخوان سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی که با همکاری پژوهشکده تاریخ معاصر و خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود، منتشر شد
فرخوان سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی منتشر شد
به گزارش پایگاه اطلاعرسانی پژوهشکده تاریخ معاصر؛  سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و پژوهشکده تاریخ معاصر در دی ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. بر این اساس دبیرخانه این جایزه از ناشران، پدیدآورندگان، مترجمان و مصححان محترم دعوت می‌کند با ثبت نام در تارنمای اینترنتی www.tarikhsal.ir کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را به این دبیرخانه ارسال نمایند.
 
مطابق این فراخوان اهداف این جایزه ارتقای فرهنگ و حافظه تاریخی جامعه اسلامی ایران و حفظ استقلال و هویت فرهنگی؛ شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها)؛ کمک به اعتلای سطح دانش تاریخی و فرهنگ مکتوب؛ مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی؛ حمایت و تشویق مؤلفان و پدیدآورندگان متعهد و متخصص سراسر کشور در این حوزه عنوان شده است.
شرایط شرکت در جایزه  به این شرح است: کتاب‌ها در بازه زمانی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ منتشر شده باشند، دارای برگه اعلام وصول باشند، کمک‌درسی و عکس‌برداری‌شده نباشند. 
فقط کتاب‌هایی در این جایزه داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت نام را در تارنمای این جایزه پر و همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند. شایان ذکر است کتاب‌های دریافت‌شده بازگردانده نخواهند شد. 
موضوع جایزه در سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی؛ شامل تألیف، ترجمه و تصحیح در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی ریشه‌ها و پیامدها در بخش‌های ذیل: کلیات (دانشنامه‌های تخصصی، کتاب‌شناسی توصیفی تحلیلی و روزشمار)؛ خاطرات، زندگی‌نامه و شرح حال نویسی، مستندنگاری، سفرنامه‌نویسی، یادداشت‌های روزانه و عکس‌نوشت، تحقیقات و پژوهش‌های تاریخی، تاریخ شفاهی، اسناد و پژوهش‌های اسنادی است.
همچنین در سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی بخش ویژه نیز به مقالات تاریخی با رویکرد نقد دوران پهلوی منتشرشده در بازه زمانی ۱۴۰۰۔۱۴۰۱ اختصاص داده شده است. 
 
نویسندگان و تاریخ پژوهان تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ مهلت دارند آثار خود را به نشانی، تهران، الهیه، خیابان شهید فیاضی (فرشته)، نبش خیابان چناران، پژوهشکده تاریخ معاصر، پلاک ۱۵و  کد پستی: ۱۹۶۴۹۶۴۳۵۳ یا به نشانی اینترنتی www.tarikhsal.ir  ارسال کنند.
مخاطبان برای ارتباط با دبیرخانه سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی می‌توانند با تلفن: ۰۲۱۲۲۶۰۸۶۹۰ یا دورنگار: ۰۲۱۲۲۶۰۲۰۹۶ تماس حاصل کنند. 
 
تصویر فراخوان سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی
نام شما
آدرس ايميل شما