-- آذرتاش

  1 تیر 1341

  بدهی 450 میلیون تومانی بنیاد پهلوی /کلاب در ایران به دنبال چیست؟!/منافع بی حساب مهندسین مشاور خارجی!
  1397/4/1 00:00

  سرباز وظیفه «حسن فرد اسدی»

  «در شهر جهرم سربازی که دست به ترور فرماندار نظامی و رئیس شهربانی جهرم زده بود،‌ دستگیر شد.1 در دانشگاه تهران موج آشوبگری همچنان در حال افزایش است و دانشجویان به قدری در اعلام خواسته‌های سیاسی خود بی‌پروا شده‌اند که درخواست کرده‌اند عکس‌های شاه از همه جا برداشته شود.»...
  1397/3/31 18:00

  31 خرداد 1341

  5 سال محکومیت برای 3 دانشجوی ایرانی درخواست شد /شاهراهی که جنوب ایران را منقلب خواهد کرد/حمله به خبرنگاران از سوی متهمین قاچاق مهرآباد /بهای بعضی مواد نفتی به زودی افزایش می یابد /مقاله اهانت آمیزز رئیس خارجی روابط عمومی شرکت های عامل نفت!/مدرن کردن ایران با مردمی بیکار، لخت و عور!/سیگاری ها را از سالن سینماها بیرون می کنند /شهردار تهران خطاب به مردم ؛ دو روز گوجه فرنگی نخرید ارزان می شود!/سرمقاله روزنامه اطلاعات ؛ در تهران وسایل درمان مردم فراهم نیست ولی حیوانات به خوبی مداوا می شوند!/ای کاش پیغمبری بود ما را نفرین می کرد به شکل بهائم در می آمدیم!
  1397/3/31 00:00

  زندانی سیاسی جنایت‌کار!

  به گزارش «آندرووتیلی» از تهران:‌ کارکنان هواپیمائی ملی ایران به اعتصابیون پیوسته‌اند و کارگران اعتصابی شرکت نفت نیز علی‌رغم مداخله نیرهای نظامی‌‌، برای اجرای خواسته‌هاهی خود محکم ایستاده‌اند. در این میان دولت هم قول داده که روز سوم دسامبر باقی‌مانده...
  1397/3/30 18:00

  «جستارهایی در زمینه‌های فکری نهضت امام خمینی» در گفت‌وشنود با دکتر محمدجواد لاریجانی

  مشی امام در تعامل با علما، بسیار حساب شده بود

  زمینه‌سازی فکری ونظری برای ایجاد یک جنبش اسلامی ـ سیاسی، از شاخص‌ترین وجوه تلاش امام خمینی بود. این رویکرد در پیروزی انقلاب اسلامی، نقشی یگانه داشت و حتی می توان از آن، به عنوان مهمترین عامل رشد این حرکت عظیم یاد کرد. در گفت‌وشنودی که در پی می آید، دکتر محمدجواد لاریجانی ابعاد این حرکت را به تحلیل نشسته است.
  1397/3/30 11:07

  30 خرداد 1341

  طراحی دخالت کارگران در امور کارخانه ها /شهرداری سال گذشته عوارض گرفت ولی کاری برای مردم انجام نداد!/نمایندگان ایران در جشن استقلال کویت شرکت نکردند /گذرنامه های تحصیلی ، خدمت، عتبات حذف می شود /اعطای گواهینامه ها و جوایز فارغ التحصیلان توسط شاه در دانشگاه نظامی/18628 افسر فارغ التحصیل/انتخاب افراد جدید برای گمرک مهرآباد /محکومیت کارمندان سابق سازمان برنامه به اتهام جعل و سرقت/وزیر فرهنگ : در دانشسراها کلام الله و تفسیر قرآن تدریس شود /دلار و پوند در بازار آزاد ترقی کرد!/اصلاحات ارضی، پرشی در تاریکی و خانه ای بر باد است!
  1397/3/30 00:00

  «جلوه‌هایی از سیره نظری و عملی امام خمینی» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی

  ویژگی امام اراده قوی، ثبات‌قدم و هدف مشخص بود

  دانشمند فقید، شادروان آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی از شاگردان دیرین امام خمینی بود که از سیره نظری و عملی ایشان، بسی می‌دانست. وی در گفت‌وشنودی که هم اینک پیش روی شماست، به شمه‌ای از این خاطرات و تحلیلها اشاره کرده است. امید می بریم که این گفت‌وشنود پرنکته، تاریخ‌پژوهان و علاقه‌مندان را مفید آید.
  1397/3/29 14:37

  شرایط اقتصادی ایران در سالهای پایانی حکومت پهلوی؛

  تجربه تلخ تورم ۴۰ درصدی

  در خاطرات سفیر آمریکا و انگلیس در تهران به بخشی از اوضاع بد اقتصادی ایران در بحبوحه انقلاب اشاره شده است: «تورم اوج تازه‌ای یافت و نرخ آن به ۳۰ درصد رسید که نسبت به سالهای 1975 و 1976، به مراتب بدتر بود. برنامه‌های دولت برای احداث خانه‌های ارزان‌قیمت در شهرها عملی نشده و وضع زندگی در تهران فضاحت‌بار بود».
  1397/3/29 06:00

  29 خرداد 1341

  نخست وزیر : ما را به مرگ تهدید می کنند!/در کشور پول هست ولی اعتماد نیست تا کارها به جریان بیفتد!/30 درصد درآمد ملی کشور صرف بودجه می شود/به کمک خارجی فعلا احتیاج داریم!/مردم مضطرب و مشوش نباشند!/وضع آینده خوب است و جای نگرانی نیست!/وضع برنامه سوم روشن خواهد شد!/بازگشت سفیر آمریکا به تهران پس از 50 روز!/دلیل افزایش مدیران شرکت نفت چیست؟!/بودجه شرکت ملی نفت کاهش یافته ولی مدیران آن زیاد شده است!/مجلسین منحل شده ولی دو نماینده سابق سنا و شورا در شورایعالی عضو هستند!/سیاست تماس با آمریکا به صورت لاس درآمده است!
  1397/3/29 00:00

  28 خرداد 1341

  دگرگونی در تحصیلات ابتدایی و متوسطه /سپهبد کیا حق نداشته اراضی خود را به شرکت نفت بفروشد!/این پرونده جنبه جنایی دارد نه حقوقی!/نامه تکان دهنده درباره دانشجویان ایرانی که در خارج تحصیل می کنند!/بهتر است داستان به هرزگی کشیده شدن دختران محصل در دیار غرب بر زبان آورده نشود!/در گمرک همیشه دزدی می شود!/از انجام توقعات مردم ناتوان هستیم!/آرزو دارم موسسات بین المللی برای پایه گذاری صحیح حساب ها کار ما را پی ریزی کنند!/نامه یک دانشجو از آمریکا ؛ ما را فریب ندهید!
  1397/3/28 00:00
241

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.