-- آذرتاش

  وخامت اوضاع سیاسی ایران و سقوط پی‌در‌پی دولت‌های پس از شهریور 20

  ... اوضاع سیاسی کشور تیره و تار شده بود خصوصاً اینکه از طرفی فراکسیون هشت نفری حزب توده در مجلس به شدت به دولتی‌ها حمله می‌نمود و از طرفی پیشه‌وری وکیل تبریز نیز که با یک رأی اضافه که اکثریت را تشکیل داده بود اعتبارنامه‌اش رد شده به تبریز رفته و به تحکیم تیرگی روابط ایران...
  1397/4/29 18:00

  29 تیر 1341

  500 میلیون تومان ندهید کار اصلاحات ارضی لنگ می ماند!/من مسؤلم/شرفیابی سه ساعته وزیر خارجه ترکیه
  1397/4/29 00:00

  28 تیر 1341

  اسدالله علم مامور تشکیل کابینه شد /پیشنهاد نخست وزیری علم را من به شاه دادم!/گزارش یونایتدپرس : با انتصاب اسدالله علم بحرانی که پای آمریکا نیز به آن کشیده شده بود حل گردید!/اسدالله علم به عنوان چهره ای طرفدار غرب شناخت می شود/فرمان نخست وزیری اسدالله علم /چند کلمه درباره نخست وزیر جدید!/پاسخ دولت آمریکا به اظهارات امینی و جواب مجدد نخست وزیر سابق/وزارت خارجه آمریکا : به دولت امینی بیش از دولت های قبلی کمک کرده ایم!/توضیحات امروز امینی/مملکت ما مملکتی است که دوست آمریکا است و انتظار داریم این را در نظر بگیرند!/برنامه های اصلاحی که شروع شده باید ادامه یابد/ این همه دزدی در وزارت راه شده بود آخر کار خبردار شدم!
  1397/4/28 00:00

  «شهیدآیت‌الله محمد صدوقی در عرصه سیاست و اخلاق» در گفت‌وشنود با آیت‌الله سید جلال‌الدین طاهری اصفهانی

  رجوی گفته بود: همه شما را به نوبت ترور خواهیم کرد!

  آیت‌الله سیدجلال‌الدین طاهری اصفهانی، از دوستان و همگامان دیرین سومین شهید محراب آیت‌الله حاج شیخ محمد صدوقی بود. وی در این گفت‌وشنود، به شمه‌ای از خاطرات خویش از آن بزرگ در دوران گوناگون ارتباط و موانست اشاره کرده است. امید آنکه تاریخنگاران انقلاب را مفید و مقبول آید.
  1397/4/27 10:00

  27 تیر 1341

  امینی استعفا داد و دولت ساقط شد/آخرین جلسه/اولین انعکاس خبر/وزیر دادگستری : ما را بیرون نکرده اند خودمان می رویم!/عقربه زمان برای متهمین به عقب بر نمی گردد!/امینی از غرب گله کرد!/تمام تلاشمان را برای بودجه معقول به کار بردیم موفق نشدیم!/شاه گفت استعفای شما برای من ضایعه بزرگی است!/خودتان قضاوت کنید ؛ ما که دوست صمیمی غرب بود یم این کمک آن ها کافی بود؟!/مصاحبه وزیر کشاورزی/ظرف یکی دو روز آینده از ایران می روم/ مخالفین اصلاحات ارضی با جانشان بازی می کنند!/اطلاعیه حزب ملیون در مورد فساد کشف شده در راه آهن
  1397/4/27 00:00

  نطق حقارت‌آمیز و پوزش‌خواهانه شاه در آبان 57

  «... بنا به خبرهای واصله،‌ ارتشبد ازهاری به عنوان نخست‌وزیر جدید انتخاب شده،‌ و امیرخسرو افشار هم در مقام خود به عنوان وزیر امورخارجه باقی مانده است.
  1397/4/26 18:00

  «شهید آیت‌الله دکتر سیدمحمد بهشتی در بستر جامعه و سیاست» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر جواد اژه‌ای

  از رفتارهای هیجانی و بی‌مبنا به شدت پرهیز داشت

  این دومین گفت‌وشنودی است که با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر جواد اژه‌ای داماد شهید آیت‌الله دکتر سیدمحمد بهشتی در باره سیره فردی و اجتماعی آن بزرگوار، در تارنمای موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران منتشر می شود. مجموعه این دو مصاحبه خواندنی، متضمن نکاتی مهم در سیره‌شناسی شهید بهشتی است که بی تردید،تاریخ‌پژوهان و علاقه‌مندان را مفید تواند بود.
  1397/4/26 10:00

  26 تیر 1341

  کشف بزرگترین رقم جعل و اختلاس در سال های اخیر!/این جرائم در دولت های سابق و اسبق روی داده و ربطی به امروز ندارد!/اتهام/برای دو میلیون کارگری که وجود نداشته حقوق گرفته و بین خود تقسیم کرده اند!/اطلاعیه وزارت دادگستری درباره بازداشت متهمین پرونده های راه آهن/وزیر کشاورزی : در غیاب من بعضی مالکین دست به کارهای مضحک و احمقانه زده اند!/دو حزب «مردم» و «ملیون» شروع به فعالیت کردند!/نه مالکین به فکر عمران هستند و نه زارعین به فکر کشت ؛ سال بعد علاوه بر گندم سبزی را هم باید وارد کنیم!/سالی 500 میلیون تومان حقوق و مزایای کارشناسان زائد خارجی را می دهیم!/آیا شما کمدی مبارزه با بیسوادی را جدی گرفته اید؟!
  1397/4/26 00:00

  «ایده‌آلهای شهید آیت‌الله دکتر سیدمحمد بهشتی برای حوزه های علمیه» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین علی رازینی

  تربیت یافتگان شهید بهشتی، دانشگاه‌ها را از قبضه چپها و لائیکها بیرون آوردند

  حجت‌الاسلام والمسلمین علی رازینی از شاگردان شهید آیت‌الله دکتر سیدمحمد بهشتی در مدرسه حقانی قم است و از منش آن استاد والا، خاطراتی شنیدنی دارد. وی در گفت‌وشنودی که در پی می آید، به بایسته‌ها و ایدآلهای حوزه‌های علمیه در دوره حاضر از منظر استاد اشاره کرده است. امید آنکه مقبول افتد.
  1397/4/25 10:00
241

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.