سیف زاده :هیچ رجل سیاسی در دوران مشروطیت به اندازه دکتر مصدق به قانون تجاوز نکرده است
کودتای 28 مرداد و جنگ نرم آمریکا علیه نهضت ملی ایران

سیف زاده :هیچ رجل سیاسی در دوران مشروطیت به اندازه دکتر مصدق به قانون تجاوز نکرده است

حمید سیف زاده نویسنده و پژوهشگر تاریخ با تاکید بر اینکه مصدق عمدا و قطعا همان کاری را که می خواست کرد وی افزود من معتقدم هیچ اشتباهی در کار نبوده است .

حمید سیف زاده نویسنده و پژوهشگر تاریخ با تاکید بر اینکه مصدق عمدا و قطعا همان کاری را که می خواست کرد  وی افزود من معتقدم هیچ اشتباهی در کار نبوده است .
 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی تاریخ معاصر ایران ، سیف زاده در نشست کودتای 28 مرداد وجنگ نرم امریکا علیه نهضت ملی ایران با اشاره به نقش خود دکتر مصدق در کودتای 28 مرداد 1332 تاکید کرد مصدق از ابتدای دولتش تلاش می کرد این را جا بیندازد که همه با من مخالف هستند و علیه من کودتا می شود در حالی که هیچ نهضتی در دنیا به اندازه نهضت ملی شدن نفت از سوی افکار عمومی حمایت نشد . وی افزود پذیرش نقش دکتر مصدق در کودتا دلیل نمی شود که دخالت دولتهای خارج را انکار کنیم اما موجبات این دخالت را خود مصدق فراهم کرد .
 

به گفته سیف زاده مصدق خانه اش را به اصل 4 ترومن اجاره داده بود برای آنکه به امریکاییها اعتماد بدهد من بر خلاف شما کاری انجام نمی دهم . وی همچنین با اشاره به اقدام مصدق در برگزاری رفراندوم برای انحلال مجلس افزود هیچ رجل سیاسی در دوران مشروطیت به اندازه دکتر مصدق به قانون تجاوز نکرده است. طرح توطئه 28 مرداد با دخالت خود مصدق انجام شد همچنین مصدق فراماسون بوده است و قسم نامه وی هم موجود است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.