مطالب مرتبط با واژه 'محمدحسن رحیمیان'

  «سالهای اقامت امام خمینی در نجف، چالشها و دستاوردها» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان

  محاسبات رژیم شاه در تبعید امام به نجف وارونه از آب درآمد!

  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان از یاران و همراهان دیرین نهضت اسلامی و رهبر کبیر آن است. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، به شمه‌ای از چالشهای سالهای اقامت امام خمینی در نجف اشاره کرده است. امید داریم که انتشار این خاطرات در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی برای همگان، به‌ویژه جوانان، آگاهی‌بخش باشد.
  1397/11/14 15:17

  «شهیدعارف الحسینی،امام وشیعیان پاکستان»درگفت وشنود با حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان

  با وجود او،کارِ دشمنان انقلاب وتشیع دشوار بود

  حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان از دوران فعالیت دردفتر امام خمینی(قده)، با علامه شهید عارف حسین الحسینی آشنا شد .ضمن اینکه ازسالیان تحصیل در نجف،به عمق ارتیاط شیعیان پاکستان با رهبر کبیر انقلاب پی برده بود.گفت وشنودی که پیش روی دارید،دربردارنده خاطرات وتحلیلهای ایشان دراین باره است. امید آنکه مقبول افتد. 
  1395/5/23 11:19

  شخصیت بهلول پس از واقعه گوهرشاد، با افسانه درآمیخت!

  فقید سعید، شادروان مرحوم علامه شیخ محمدتقی بهلول گنابادی، از شخصیتهای مبرز سیاسی و در عین حال پر رمز و راز تاریخ معاصر ایران به شمار می رود. سابقه سیاسی وی از آغازین سالهای دهه دوم سلطنت رضاخان تا پایان حیات 100ساله، به او ویژگیهایی منحصر به فرد بخشیده است. در گفت وشنود پیش روی، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان از دوستان مرحوم بهلول، خاطراتی را از ادوارگوناگون حیات وی بازگفته است.
  1394/5/10 12:11

  شاگردان شهید صدر، نهایتا به حامیان امام پیوستند

  حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن رحیمیان از شاگردان و یاران امام خمینی در دوران مبارزه و از اطرافیان و حواریون ایشان در دهه اول انقلاب به شمار می رود. وی در دوران اقامت در نجف، از شاگردان و مصاحبان شهید آیت الله سید محمدباقر صدر بود که در این گفت وشنود و به مناسبت...
  1394/1/23 14:09
4

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.