مطالب مرتبط با واژه 'جعفر شجونی'

  «یادها و یادمان‌هایی از سیره آیت‌الله سیدمحمود طالقانی» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی

  دولت موقتی‌ها، به توصیه‌های طالقانی بی‌اعتنا بودند

  در روزهایی که تداعی‌گر یاد و خاطره زنده‌یاد آیت‌الله طالقانی است، گفت‌وشنودی را به شما تقدیم می‌کنیم که طی آن، زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی، برخی از خاطرات خویش از آن عالم مجاهد را باز گفته است. وی در این مصاحبه، به نکاتی اشاره دارد که پژوهندگان حیات سیاسی طالقانی را به‌کار خواهد آمد.
  1399/6/23 12:00

  «یادها و یادمان‌هایی از یک مبارزه طولانی» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی

  هیچ‌یک از مبارزان نمی‌دانستند چه پیش خواهد آمد!

  روحانی مجاهد و پرتلاش زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی، در عداد سابقونِِ مبارزات دینی در تاریخ معاصر ایران به‌‍شمار می‌آمد. هم از این روی خاطرات وی از این دوره طولانی، سرشار از نکات مهم، عبرت‌آموز و البته شیرین بود. وی در گفت‌وشنود منتشرنشده ذیل، شمه‌ای از خاطرات دوران مبارزه خویش را بیان کرده است.
  1398/10/11 10:21

  «یادها و یادمانهایی از مبارزات جمعیت فدائیان اسلام» در گفت‌وشنود با زنده‌‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی

  نیمه‌شب پیکر نواب را از قبر درآوردیم و به قم منتقل کردیم

  زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی از یاران و مدافعان شهید نواب صفوی بود و تنها به همین دلیل نیز دوبار به زندان افتاد. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، به پاره‌ای از خاطرات خویش از منش رهبر فدائیان اسلام اشاره کرده است. این مصاحبه به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت نواب صفوی و یارانش به شما تقدیم می‌شود.
  1397/10/22 11:04

  «چالش با جریانات سیاسی در زندان» در میزگرد موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران با مرضیه حدیدچی(دباغ)، جعفر شجونی و احمد سالک

  چپی‌‌ها زود می‌بریدند

  اغراق نیست اگر مدعی شویم بندهای زندان‌های سیاسی، بسیار بیش از باشگاه‌ها و کلوپ‌های احزاب و جایگاه‌های رسمی سیاست‌ورزی، محمل نظریه‌پردازی و نیز صف‌بندی‌های اهل سیاست بوده است. سیاست‌پیشگان در زندان فرصتی می‌یافتند تا دگر باره نگاهی به خویش و به دیگری بیندازند و درست یا نادرست را در فضائی متفاوت و در هر دو سو بنگرند. در تاریخ انقلاب اسلامی نیز تعاملات زندانیان پیش از پیروزی انقلاب، فراوان موجب خط‌کشی و صف‌بندی در میان آنان شده است، صف‌بندی‌هائی که تا پس از انقراض رژیم شاهنشاهی و حتی تا هم اینک، جایگاه پررنگی را در عرصة سیاست به خود اختصاص داده است. در میزگرد حاضر، سه تن از زندانیان مسلمان و شناخته شدة رژیم شاه، از آغاز مرزبندی‌های خویش با جریان چپ و نیز نحله‌های گوناگون موجود در این جریان سخن گفته‌اند و به‌ویژه، شیوه‌های جذب آنان از میان مذهبی‌ها را مورد بازبینی قرار داده‌اند.ازاین سه تن،دو نفر یعنی حجت الاسلام والمسلمین جعفر شجونی وبانو مرضیه حدیدچی(دباغ)در روزهای اخیر به رحمت ایزدی پیوسته اند که برای آنان از محضر حضرت حق،رضوان ومغفرت مسئلت داریم. «موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران» بر این باور است که غور در این برهه از تاریخ انقلاب می‌تواند زمینه‌های بسیاری از حوادث پس از آن را بر پژوهشگران نمایان سازد.
  1395/9/2 15:33

  شیخ مظلومانه از دنیا رفت

  حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ جعفر شجونی، از مبارزان دیرین انقلاب اسلامی است و از منش و سلوک بسیاری از رهبران انقلاب و مبارزان شاخص، خاطراتی شنیدنی دارد. وی در واپسین روزهای حیات آیت الله غفاری، در زندان و شاهد رویداد رحلت ایشان بوده است. آنچه پیش روی دارید، روایت شجونی از زمینه ها و پیامدهای شهادت آیت الله غفاری است.
  1394/10/13 09:36

  با ظهور امام، دیگر کسی نمی گفت: مرجعیت با شما نیست!

  حجت الاسلام والمسلمین جعفر شجونی، سابقه مبارزاتیِ بس طولانی، به گستره 6 دهه دارد. او با فداییان اسلام در عرصه تکاپوی سیاسی حاضرشد و با آغاز نهضت امام خمینی، با اشتیاق فراوان، بدان پیوست. او تا هم اینک نیز دل در گرو تداوم این نهضت دارد و برای تداوم آن می‌کوشد. آنچه پیش روی دارید، تنها شمه ای از خاطرات شجونی است.
  1393/11/19 10:47
7

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.