مطالب مرتبط با واژه 'حزب موتلفه اسلامی '

  «گذری و نظری بر حاشیه و متن اعدام انقلابی حسنعلی منصور» در گفت‌وشنود با هاشم امانی

  می‌دانستیم که باید یک کار جدی انجام داد

  مبارز نامدار حاج هاشم امانی، از چهر‌ه‌ های فعال جمعیتهای فداییان اسلام و موتلفه اسلامی است و در فرآیندهای مبارزاتی هر دو جمعیت، نقشی مهم و درخور ایفا کرده است. او تنها بازمانده تیم اعدام انقلابی منصور است و از آغاز و انجام این رویداد خاطراتی شنیدنی دارد. گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، به مناسبت سالگرد این واقعه تاریخی انجام شده است.
  1396/11/9 13:48

  «جستارهایی در تاریخچه آغاز نهضت اسلامی»درگفت وشنود با آیت‌الله محی‌الدین انواری

  اولویت اول امام، آشنایی جوانان با اسلام بود

  عالم مجاهد مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدباقر(محی‌الدین)انواری،از سابقون نهضت اسلامی ویاران دیرین رهبر کبیر انقلاب به شمار می‌رفت واز فراز وفرودهای این حرکت مشاهداتی ارزنده داشت.آنچه در گفت وشنود پیش روی آمده، شمه‌ای از خاطرات ایشان از دوران آغازین مبارزات است که سالها قبل و طی یک مصاحبه بیان شده است. این روایت به مناسبت سالروز ارتحال ایشان به شما تقدیم می شود.
  1396/7/24 13:26

  «استاد عسگراولادی والگوسازی برای تشکل های دینی »درگفت وشنود با حمیدرضاترقی

  نکاتی را از امام نقل می‌کرد که هیچ‌کس از آنها آگاهی نداشت

  سالروز درگذشت مرحوم حبیب الله عسگراولادی فرصتی مغتنم است که در باره ساختار تشکیلاتی یکی از قدیمی ترین احزاب دینی وسیاسی ِایران معاصر،یعنی حزب موتلفه اسلامی سخن رود.درگفت وشنود پیش روی،حمیدرضا ترقی یکی از اعضا وچهره های شاخص این گفت وشنود دراین باره سخن گفته است.
  1395/8/15 01:00

  « جلوه هایی از منش سیاسی ومبارزاتی استاد حبیب الله عسگراولادی»درگفت وشنود با ابوالفضل توکلی‌بینا

  فرصت زندان به ارتقاء دانش او، کمک فراوان کرد

  ابوالفضل توکلی بینا،از مبارزان دیرین با رژیم شاه،از دوران نهضت ملی تا پیروزی انقلاب اسلامی است.اعتماد کم بدیل امام راحل(قد)به او، در مواردخطیر وگوناگون نمایان گشت که اجازه ایشان به وی برای دریافت وجوه شرعیه ،از مصادیق آن است.آقای توکلی از ماههای آغازین دهه 40 با استاد عسگر اولادی آشنا شد واین دوستی وثیق وپرسابقه،تاپایان حیات استاد ادمه یافت.ایشان در این گفت وشنود،به بیان خاطرات خویش از این دوران طولانی دوستی پرداخته است.
  1395/8/11 11:08

  تنها برای شهادت اندرزگو گریستم!

  استاد جلال‌الدین فارسی، از مبارزان نامدار عرصه اندیشه و عمل در دوران نهضت اسلامی است. او در دوران اقامت در لبنان، با شهید سید علی اندرزگو ارتباطی صمیمی یافت که برکات آن جریان مبارزه در ایران را شامل گشت. فارسی در گفت وشنود پیش روی، بخشی از مراودات خویش با آن چریک نامدار را بازگفته است.
  1394/6/2 11:02

  حبیب الله عسگراولادی مسلمان

  حبیب الله عسگراولادی مسلمان فرزند حسین1 در سال 1311 ش، در یک خانواده متدین و از پدر و مادری اهل دماوند، در تهران متولد شد. پدرش در ابتدا به شغل بنکداری خواربار در دماوند اشتغال داشت، اما از بدو تولد وی تا سال ششم، به علت زلزله‌ای که در دماوند آمد و زندگی پدرش آسیب جدی دید، امکان زندگی در دماوند برایشان فراهم نبود؛ لذا پدرش در آن شش سال، به کار ساده‌ای...
  1394/2/21 10:54

  محمدصادق اسلامی

  محمدصادق اسلامی در بهار 1311 در یکی از محلات جنوب تهران به دنیا آمد. دوره تحصیلات ابتدایی را در تهران و لنگرود گیلان سپری نمود. سپس به تهران بازگشت و دوره متوسطه را به صورت شبانه و متفرقه در یکی از مدارس بازار تهران ادامه داد. بعد از آن وارد بازار کار گردید، و از اواسط سال 1329 تا سال 1340 در مؤسسات دولتی مشغول به کار بود، تا آنکه در این زمان وارد بازار تهران شد و فعالیت...
  1393/12/25 12:50

  انقلاب حاصل جانفشانیها، زندانها و تبعیدهاست

  سال گذشته در چنین روزهایی، یکی از نمادهای صبر و مقاومت رخ در نقاب خاک کشید که سالیانی طولانی از حیات خود را، در راه باور دینی خویش و استقلال کشور در زندان و مهم‌تر از آن، «تبعید در زندان» به سر برده بود. اینک در پاسداشت خاطره مبارزات و تکاپوی ارجمند آن فقید سعید، گفت وشنود حاضر با آن مرحوم را به محضرتان تقدیم می داریم. زنده یاد ابوالفضل حاج حیدری، در گفت وشنود پیش روی، شمه ای از خاطرات مبارزاتی خود را باز گفته است.
  1393/12/12 10:18
28

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.