مطالب مرتبط با واژه 'شکنجه'

  مطبوعات فرمایشی

  امروز باز هم تلفن دیگری از «نیکوخواه» داشتم که اطلاع می‌داد: فردا در مطبوعات ایران مقالاتی علیه شکنجه‌گری درج خواهد شد و این عمل را یک نوع وحشیگری غیر قابل بخشش توصیف خواهند کرد.
  1396/3/24 14:21

  شکنجه یعنی چی؟ شکنجه کدومه؟

  برادرم فرهاد خوش و خندان وارد لندن شد و هنگام غروب به اتفاق او و «کیومرث بزرگمهر» (سردبیر سابق روزنامه انگلیسی زبان تهران جورنال) ــ که مدتهاست با من دوستی دارد ــ به تماشای مصاحبه «ریچارد کرشاو» با شاه، که از تلویزیون بی‌بی‌سی پخش می‌شد، نشستیم.
  1396/3/17 13:49

  شکنجه و اعدامهای پی در پی در عصر سلطنت

  مشاهده سرمقاله روزنامه «تایمز» که لحنی ویرانگر داشت، مرا بشدت عصبانی کرد. در قسمتی از این سرمقاله آمده بود: «... حتی ناظران غربی طرفدار ایران نیز معتقدند که شرائط حاکم بر آن کشور به هیچوجه نمی‌تواند توجیه کننده اختناق موجود در ایران باشد. بر اساس آنچه که از گزارشهای اخیر سازمان عفو بین المللی راجع به شکنجه و اعدامهای پی در پی در ایران نیز بدست می‌آید، کاملاً معلوم است که هرگز نمی‌توان به بهانه تهدیدهایی که علیه حکومت وجود دارد، حقوق بشر را به این شکل نادیده گرفت.
  1396/3/9 11:21

  شکنجه تمام، دیگر نیاز به هیچ دهن‌بندی نیست!

  امروز نیز سه تن دیگر از نمایندگان پارلمان به نامهای: دیوید واتکینس، مارکوس فاکس، و بریان مگی، که جزء هیأت اعزامی به ایران هستند، برای صرف مشروب و گفتگو با من به سفارتخانه آمدند. در بین آنها «بریان مگی» راجع به موقعیت ایران به موشکافی پرداخت و ضمن صحبت گفت: «رویهمرفته تصویری که از ایران در اذهان وجود دارد آنقدرها خوشایند نیست.
  1396/3/9 11:15

  سفیر ایرانی

  ناهار را با خلعتبری وزیر خارجه خوردم که غیر از ما دو نفر، «امیر اصلان افشار» هم حضور داشت و می‌گفت: قرار است ظرف چند روز آینده به سمت رئیس جدید تشریفات سلطنتی منصوب شود.
  1396/3/9 10:59

  خاطرات سفیر اسق انگلیس در ایران:

  شکنجه‌گریهای ساواک

  دنیس رایت می‌گفت: «گرچه در حال حاضر حیثیت ایران بخاطر اخباری که راجع به شکنجه‌گریهای ساواک پراکنده می‌شود، به شدت در خطر افتاده، ولی باید گفت که موازنه سیاسی و ثبات موجود در کشور، ایران را در وضع بسیار مطلوبی قرار داده است».
  1396/2/12 11:51

  حمایت آمریکا از ساواک و شکنجه‌گری

  ...«ماریون» [همسر سناتور جاویتس که در سر راه خود از سنگال به نیویورک، در توقف خود در لندن به دیدار پرویز راجی رفته بود] سپس صحبت را به مسئله ساواک و شکنجه کشید، و حمایت نظامی آمریکا از ایران را نیز نوعی حمایت آمریکا از ساواک و شکنجه‌گری توصیف کرد...
  1396/2/12 11:45

  تقلیل شکنجه به کیفیت غذا

  گزارشهایی که از تهران رسیده نشان می‌دهد که در روزهای اخیر زندانیان سیاسی در زندان قصر دست به اعتصاب غذا زده‌اند، تا به این وسیله اعتراض خود را نسبت به سوء رفتار مقامات نشان دهند. سازمان عفو بین‌المللی نیز با توجه به خواسته‌های این زندانیان، طی یادداشتی تقاضا کرده که به این سازمان اجازه تحقیق راجع به وضعیت زندانیان سیاسی داده شود.
  1396/2/6 10:31

  لاف آزادی و انعکاس وسیع خبر شکنجه‌گری ساواک در مطبوعات انگلیس

  ... امروز عصر موقعی که به رادیو بی بی سی گوش می‌دادم، مصاحبه‌ای را از فرستنده چهارم این رادیو شنیدم که در آن یکی از افسران سابق ارتش ایران با شرح و تفصیل فراوان، ماجرای شکنجه شدنش را در ایران تعریف می‌کرد...
  1396/1/28 12:10

  این احمق مقدس‌نما چرا اسرائیل را تحریم نمی‌کند؟

  از سوی «فیلیپ‌ رات» (رمان‌نویس آمریکایی) که از او برای شرکت در میهمانی شام سفارتخانه در حضور ادوارد هیث دعوت کرده بودم، نامه‌ای به این شرح دریافت داشتم: «پرویز عزیز، چون شما را نماینده رژیمی می‌دانم که از روشهایش در سرکوب مخالفین سیاسی و سلب آزادی بیان منزجر هستم...
  1396/1/28 11:01

  تاجدار آدمخوار

  بعد از یک هفته که برای گذراندن تعطیلات به کشورهای حوزه کارائیب رفته بودم، وارد نیویورک شدم تا از اینجا به لندن برگردم.در نیویورک دو ملاقات مهم داشتم، که مسائل مطرح شده در هر دوی آنها با تمام جزئیات در ذهنم مانده است. اولی: ملاقاتی بود با «باب سیلورز» و «باربارا ایستاین» دو نویسندۀ نشریۀ...
  1396/1/8 11:50
34

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.