مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله سیدمحمد بهشتی'

  «جلوه هایی از منش فرهنگی و اخلاقی شهید دکتر محمدجواد باهنر» در گفت وشنود با دکتر ناصر باهنر

  دغدغه اصلی پدر سرنوشت نسل جوان بود

  در ظهرگاه هشتم شهریور 1360، نه تنها نخست وزیری کارآمد، که اندیشمندی فرهیخته و عالمی ژرف اندیش، به کین دشمنان، از ملت ایران ستانده شد. شهید حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر، بیش از آن که رجلی سیاسی باشد، کارگزاری فرهنگی بود که در پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برای تربیت نسل جوان، سعی بلیغی مبذول نمود. در بازشناسی منش فرهنگی و اخلاقی شهید دکتر محمدجواد باهنر، با فرزند ارجمندش جناب دکتر ناصر باهنر گفت وشنودی انجام داده ایم که ماحصل آن را پیش روی دارید.
  1394/6/7 09:02

  نمی‌توان تصویب ولایت فقیه را به فرد خاصی نسبت داد

  در صبحگاه 28 مرداد 1358، مجلس خبرگان قانون اساسی رسما کار خود را آغاز کرد و به تدریج این قانون را تدوین و ارائه نمود. مذاکرات این مجلس و نیز حاشیه ها و خاطرات آن، از فصول در خور خوانش در تاریخ انقلاب اسلامی است. اینک در سالروز این واقعه تاریخی، با دکتر علی قائمی امیری از نمایندگان این مجلس گفت وشنودی انجام داده ایم که ماحصل آن را پیش روی دارید.
  1394/5/27 10:14

  خیلیها به دلیل دشمنی با بهشتی به بنی‌صدر رأی دادند!

  دکتر جواد منصوری اولین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی پس از انقلاب، حکمِ این سمت را از شهید ‌آیت الله بهشتی دریافت کرد. او پیش و پس از این رخداد نیز، با  آن شهید گرانمایه مأنوس بود و از مواجهه او با جریان التقاط، با تمام فراز و فرودهای آن، خاطرات و تحلیلهایی شنیدنی دارد. وی در گفت وشنودی که پیش روی دارید، به پاره ای از این خاطرات و تحلیلها اشاره کرده است.
  1394/4/7 08:55

  اگر مدیریت ایشان نبود، این قانون اساسی را نداشتیم!

  استاد جلال‌الدین فارسی، از پیشتازان فکری و عملی نهضت اسلامی در ایران به شمار می‌رود. آوازه او و آثارش در تحلیل عقاید و تاریخ اسلامی، از فصلهای شاخص تاریخ انقلاب است. با او درباره منش فکری و عملی شهید آیت الله دکتر بهشتی، ساعتی به گفت وگو نشستیم که نتیجه آن پیش روی شماست.
  1394/4/6 10:55

  آخرین دیدارم با شهید بهشتی، صبح هفتم تیر بود...

  محقق و نویسنده فرزانه، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی، منبعی مستند از خاطرات و ناگفته‌ها و اسناد درباره شخصیتها و وقایع انقلاب است. او در این میان، به لحاظ پیشینه ارتباط با شهید آیت الله دکتر بهشتی، از ایشان خاطراتی شنیدنی دارد که شمه ای از آن را در این گفت وشنود باز گفته است.
  1394/4/6 10:34

  می گفت: فرصتی برای پاسخ دادن به شایعات ندارم!

  حسین مهدیان از مبارزان دیرین انقلاب و از یاران و معاشران قدیمی شهیدان آیت الله بهشتی و آیت الله مطهری به شمار می رود. او در ادوار مختلف، شاهد واکنشهای مثبت و منفی شهید بهشتی نسبت به وقایع تاریخی بوده که بیان آن، مدخلی بر شناخت شخصیت آن عالم فرزانه است. مهدیان در گفت وشنود پیش روی، به بخشهایی از این خاطرات اشاره کرده است.
  1394/4/3 10:51

  آیت‌الله سید محمد حسینی بهشتی

  آیت‌الله سید محمد حسینی بهشتی، فرزند سید فضل‌الله، فقیه و سیاستمداری که پس از امام خمینی (ره) بزرگ‌ترین نظریه‌پرداز انقلاب اسلامی به شمار می‌رفت در دوم آبان ماه 1307 در محله لنجان اصفهان و در یک خانواده روحانی متولد شد. دوره تحصیل ابتدایی و بخشی از دوره متوسطه را در زادگاهش گذراند. سپس در...
  1394/2/20 14:30
38

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.