مطالب مرتبط با واژه 'سیدحسن آیت'

  «چندگام با شهید دکتر سیدحسن آیت در سه سال اول استقرار نظام اسلامی» در گفت‌وشنود با اصغر جمالی‌فرد

  امیرانتظام به ما گفت: شما را ترور خواهیم کرد!

  اصغر جمالی‌فر، معروف به«ابوحنیف»، از یاران پرسابقه و انقلابی شهید محمد منتظری است که از طریق وی، با شهید دکتر سیدحسن آیت آشنا شد. او از روابط و تعاملات خویش با آن شهید متفکر، روایتهای فراوانی دارد که شمه‌ای از آن را در گفت‌وشنود پیش روی باز گفته است.
  1397/5/17 14:31

  «فراز و فرود تعامل شهید دکتر سیدحسن آیت با حزب زحمتکشان ملت ایران» در گفت‌وشنود با حسین بنکدار تهرانی

  بقایی می‌گفت: آیت ما را گرفتار می‌کند!

  آنچه پیش روی دارید خاطراتی است که مرحوم حسین بنکدار، از اعضای قدیمی حزب زحمتکشان ملت ایران، درباره فراز و فرودهای تعامل شهید دکتر سیدحسن آیت با این حزب بیان کرده است.
  1397/5/14 13:00

  «جستارهایی در حیات سیاسی شهید دکتر سید حسن آیت» درگفت وشنود با پروفسور احمدخلیلی

  خانواده بنی صدر، متولی املاک زاهدی در همدان بود

  در روزهایی که برما گذشت، پروفسور احمد خلیلی فعال نهضت ملی ایران و استاد دانشگاه سوربن پاریس، دارفانی را وداع گفت و رخ در نقاب خاک کشید. آن مرحوم از رویدادهای سیاسی دوران نهضت و نیز فعل و انفعالات جنبش دانشجویی در خارج از کشور، خاطراتی شنیدنی داشت که شمه‌ای از آنها را در گفت‌وگوهایش با این تارنما بیان داشته است. وی در مصاحبه منتشرنشده‌ای که پیش روی شماست، از پیشینه ارتباط خود با شهید دکتر سید حسن آیت و آغاز و انجام فعالیتهای او گفته است. امید آنکه مقبول افتد.
  1396/12/8 15:32

  «روایتی از سرودن یک شعر طنز درباره شهید دکتر سید حسن آیت» درگفت وشنود با علی معلم دامغانی

  شعری که محصول تحریک مغرضان بود...

  در دوران تدریس شهید دکتر سید حسن آیت در شهر دامغان، مغرضان و بدخواهان بر او پیرایه ای بستند و بعد ها مخالفان او به هنگام تصویب اعتبارنامه‌اش در مجلس اول، از آن استفاده کردند. استاد علی معلم دامغانی ــ که هنگام اقامت آیت در دامغان نوجوانی پرشور بود ــ‌ درهمان دوره و براثر تبلیغات سوء معاندان، شعری سرود که بعدهادرمجلس، مخالفان ازآن استفاده کردند. معلم اینک پس از سپری شدن سالها از آن رویداد، به بازگویی وتحلیل آن ماجرا پرداخته است.
  1396/5/29 12:07

  «شهید دکتر سید حسن آیت در قامت یک معلم انقلابی»در گفت وشنود با هادی ایمانی خوشخو

  می‌دانست نظام بدون ولایت فقیه به انحراف کشیده خواهد شد

  شهید دکتر سید حسن آیت در سالیان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی،به رغم برخورداری از سطوح بالای تحصیلات آکادمیک،هماره معلمی را ترجیح می داد.او براین باور بود که با استفاده از این مسندِ والا،بیش از هرجایگاه دیگری می توان به روشنگری پرداخت ونیروهای اندیشسمند وانقلابی تربیت کرد. درگفت وشنود پیش روی،جناب هادی ایمانی خوشخو از شاگردان پیش از انقلاب ِ دکتر آیت،در باره منش نظری وعملی استاد خویش سخن گفته است.
  1395/5/18 10:17

  «شهید دکتر سیدحسن آیت در بستر تحولات سیاسی»درگفت وشنود با دکتر منوچهر محمدی

  تدین او واقعی و بدون تظاهربود

  دکتر منوچهر محمدی-چنانکه خود نیز در این گفت وشنود گفته است-از دوران فعالیتهای سیاسی دوران نوجوانی با شهید دکتر سید حسن آیت آشنا شد وبه این ارتباط ودوستی،تا پایان حیات آن شهید گرانمایه تداوم بخشید.ذهن وضمیر وی،مملو از خاطرات شنیدنی از منش نظری وعملی آن یار همدل است که شمه ای از آن را در گفت وشنود پیش روی بازگفته است. امید آنکه مقبول افتد.
  1395/5/18 10:16

  «جستارهایی در منش نظری وعملی شهید دکتر سید حسن آیت»در گفت وشنود با سید علی آیت

  دوستانش به او لقب «دائره‌المعارف رجال سیاسی ایران»داده بودند

  سید علی آیت علاوه براینکه برادر شهید دکترسید حسن آیت است،از پیروان مکتب نظری وسیاسی او نیز هست وهمین موجب شده که فضای فرهنگی وسیاسی کشور را، از جنبه نحوه داوری در باره برادر،به دقت رصد کند.با او در سالروز شهادت دکتر آیت گفت وشنودی انجام داده ایم که نتیجه آن را پیش روی دارید.
  1395/5/17 15:43

  هشدارهای آیت جدی گرفته نشد!

  از رویدادهای سال 88 بدین سوی،بازخوانی منش فکری وسیاسی شهید دکتر سید حسن آیت،رشدشتابنده ای یافت،چه اینکه او از سالها قبل به مخالفتهای اصولی با میرحسین موسوی شناخته شده بود. درگفت وشنود پیش روی، دکتر حسن غفوری‌فرد از اعضای شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی،به مددخاطرات خویش،به بازخوانی این موضوع پرداخته است. امید آنکه مفید افتد.
  1394/5/21 11:36
10

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.