گفتگو

  «یادها و یادمانهایی از سالیان حضور امام خمینی در نجف» درگفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله حسین راستی کاشانی

  جایگاه امام در حوزه نجف، به خوبی ثبیت شد

  عالم نامدار زنده‌یاد آیت‌الله حاج حسین راستی کاشانی، از شاگردان مبرز حضرت امام خمینی در نجف بود. ایشان در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، به شمه ای از خاطرات خویش از سالیان حضور امام خمینی درنجف اشاره کرده است.شایان ذکر است که این گفت وشنود در دهه 70 انجام شده وهم اینک به شما تقدیم می شود.
  1397/3/19 15:07

  «خصال فردی و اجتماعی امام‌خمینی در آیینه خاطره‌ها» در گفت‌وشنود با آیت‌الله سید‌علی غیوری نجف‌آبادی

  این مرجعیت بود که به دنبال امام رفت

  این گفت‌وشنود، دو مناسبت دارد. اول: سالگرد رحلت حضرت امام خمینی و دوم: مراسمی که در روزهای گذشته برای بزرگداشت عالم خدمتگزار مرحوم آیت‌الله سیدعلی غیوری نجف‌آبادی برگزار شد. امید می‌بریم که انتشار این مجموعه خاطرات، برای تاریخ‌پژوهان انقلاب و سیره رهبرکبیر آن، مفید آید.
  1397/3/13 11:26

  «جلوه هایی از منش سیاسی وتربیتی شهید آیت الله سید عبدالحسین دستغیب»درگفت وشنود با بانوبتول دستغیب

  در15 خرداد،یک گردان مامور به خانه ما هجوم آوردند!

  بانو بتول دستغیب همسر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالله زبرجد وفرزند شهید محراب آیت الله سید عبدالحسین دستغیب است.وی به رغم آنکه بیشتر پدر را در قامت یک معلم اخلاق دیده است،از منش سیاسی وی نیز خاطراتی شنیدنی دارد که شمه ای از آن را در گفت وشنود پیش روی بیان داشته است.امید آنکه مقبول افتد.
  1394/3/13 12:00

  «جلوه‌هایی از منش سیاسی واجتماعی آیت‌الله سید مهدی یثربی» درگفت‌وشنود با حجت‌الاسلام و المسلمین قربانعلی دری نجف آبادی

  «تکلیف‌گرایی» خصلت بارز او بود

  آغازین روزهای ماه مبارک رمضان در هرسال ،تداعی‌گر یاد و خاطره یار دیرین انقلاب، زنده‌یاد آیت‌الله سید مهدی یثربی کاشانی است. در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، حجت‌الاسلام والمسلمین قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، به بیان شمه‌ای از خاطرات خویش از منش سیاسی و اجتماعی آن بزرگوار پرداخته است. امید آنکه مقبول افتد.
  1397/3/5 13:00

  «گذری بر پیشینه خاندان و کارنامه آیت‌الله سیدمهدی یثربی» در گفت‌وشنود با آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی

  باوجود اختناقِ ساواک، فضای تبلیغی مناسبی در کاشان ایجاد کردند

  روزهایی که بر ما می گذرد، تداعی‌گر سالروز ارتحال امام جمعه فقید کاشان، مرحوم آیت‌الله سیدمهدی یثربی کاشانی است. در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی، به بیان شمه‌‍ای از خاطرات خویش از آن بزرگوار پرداخته است. امید آنکه مقبول افتد.
  1397/3/2 12:01

  خاطرات و حکایتهایی از منش فردی و اجتماعی آیت‌الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی

  ملکه تقوا، مدیریت و فقر!

  آنچه پیش روی دارید، شمه‌ای از خاطرات زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ احمد زاهد نجفی(از علمای اصفهان) از دوران زعامت مرجع عالیقدر مرحوم آیت‌الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی است. امید است که انتشار این وجیزه، بتواند رهیافت مناسبی به منش مرجعیت شیعه در سده اخیر باشد.
  1397/3/1 14:00

  «جلوه‌هایی از سلوک اجتماعی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فلسفی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد صحفی

  او بازیگریهای ملی‌گرایان در مقاطع مختلف تاریخ را دیده بود

  روایات و تحلیلهایی که در این نوبت، زندگی زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فلسفی را تبیین می کند، از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد صحفی از دوستان ویاران آن بزرگوار بیان شده است. امید می‌بریم که انتشار این گفت‌وشنود تاریخی، برگ دیگری بر دفتر «فلسفی پژوهی» بیفزاید. امید آنکه مقبول افتد.
  1397/2/31 12:58

  «خوانشی از منش تبلیغی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فلسفی» درگفت‌وشنود با آیت‌الله رضا استادی

  او بینش دینی وسیاسی مردم را بسیار ارتقاء داد

  در ادامه پرونده‌ای که برای خطیب نامدار معاصر مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدتقی فلسفی به شما تقدیم داشته‌ایم، این بار روایت منش تبلیغی او را از زبان آیت‌الله رضا استادی بازخوانی کرده‌ایم. امید می‌بریم که تاریخ‌پژوهان معاصر را مفید ومقبول افتد.
  1397/2/30 08:00

  «جلوه‌هایی از سیره مبارزاتی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فلسفی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرحیم عقیقی بخشایشی

  فلسفی بازوی اجرایی حکم مراجع بود

  زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدتقی فلسفی، در عداد چهره‌هایی است که دامنه نقض و ابرام در باره کارنامه ایشان، تا دهها سال پس از مرگ آنان ادامه دارد. هم از این روی، کاویدن فرازهای گوناگون زندگی ایشان، از سرفصلهای پژوهشی تاریخ معاصر ایران به شمار می رود. درگفت‌وشنودی که پیش روی شماست، مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرحیم عقیقی بخشایشی، خاطرات و تحلیلهای خویش را از سیره مبارزاتی آن مرحوم بازگفته است. امید آنکه مقبول افتد.
  1397/2/29 08:13

  «جستارهایی در منش اجتماعی و تبلیغی حجت‌الاسلام والمسلمین فلسفی» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین احمد رحمانی همدانی

  می‌گفت: مبلّغ دین باید از دستاوردهای علمی بشر استفاده کند

  روزهایی که برما می گذرد، تداعی‌‎گر سالروز ارتحال خطیب نامدار جهان تشیع، مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدتقی فلسفی است. هم از این روی،گفت‌وشنودی را که سالیان قبل با خطیب وپژوهشگرفقید، مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد رحمانی همدانی در باره منش اجتماعی وتبلیغی مرحوم فلسفی انجام داده‌ام، به شما گرامیان تقدیم می‌کنم. امید آنکه مقبول افتد.
  1397/2/25 12:10
486

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.