مطالب مرتبط با واژه 'سیدمرتضی آوینی'

  «شهید سید مرتضی آوینی،روایت فتح وساماندهی یک جریان فرهنگی»درگفت وشنود با مرتضی شعبانی

  او سعی می‌کرد به حکمت جنگ برسد

  در روزهایی اینچنین، راوی پاکباز وبابصیرت روزهای جانبازی،درقتلگاه فکه عزم سفرکرد ودرزمره عروجیان آن قطعه از زمین قراریافت.اینک پس از سال ها،هنوز عرصه هنر انقلاب لبریز ازیادِتکاپوی مخلصانه اوست ویاران نویافته او،درقالب رویش های نوین نمایان می شوند. درگفت وشنود پیش روی،جناب مرتضی شعبانی از یاران گروه روایت فتح،به بازگویی خاطرات خویش از شهید مرتضی آوینی سید پرداخته است.
  1397/1/18 14:07

  «شهید سیدمرتضی آوینی وپایه گذاری یک مکتب روایی»درگفت وشنود با جهانگیر خسروشاهی

  تحولاتی که در روحیه و زندگی او رخ داد، کم‌نظیر بود

  20 فروردین 1379 میعادی شد برای پیوستن «سید»به آنان که عمری ازآنان گفت وشنید واین میراث سترگ به مثابه الگو ومکتبی ماندگار درتاریخ نگاری انقلاب ودفاع مقدس ماندگار کرد.اینک درباشکوه روزی اینچنین،روایت سلوک فتوت او را از زبان یکی از حواریانش درموسسه روایت فتح، به شنودن نشسته ایم.امید آنکه مقبول افتد.
  1396/1/23 11:51

  بیشتر از خیلی‌ها نگران فرهنگ انقلاب بود

  شاید بتوان شهید سید مرتضی آوینی و استاد علی معلم دامغانی را از شکل دهندگان به بخشی از فرهنگ انقلاب دانست که آثار وجودی آنان ماندگار است.اینک پس از سپری گشتن 23 سال،یکی درصدد واگویه خاطرات و فضایل دیگری است و همین متن گفت و شنود پیش روی را جذاب تر می کند. امید انکه مقبول افتد.
  1395/1/25 09:55

  خداوند به او «حکمت جاری» داده بود

  نادر طالب زاده ازفعالان و چهره های شناخته شده هنر انقلاب است،با این همه اما خود را شاگرد سید مرتضی اوینی می شمارد،شاگردی که به گفته خود هنوز در حال تمرین است!درسالروز شهادت یکی از نمادهای فرهنگی انقلاب و در گفت وگو با طالب زاده، ویژگیهای روایتهای آوینی از رویدادجنگ تحمیلی را به بررسی نشسته ایم که نتیجه آن درپی می آید.
  1395/1/24 09:39

  تک و تنها در برابر جریان حاکم بر سینما ایستاد

  راوی بلندآوازه فتح، همو که ترنم ایثار و جاودانگی را در گوش ماندگان بر زمین زمزمه می کرد، در  فروردین ماه 72عزم ماندگاری کرد و با ساکنان حرم ستر و عفاف ملکوت همنشین گشت. او از روزی که رفت، میلادی خجسته یافت، حیاتی که سایه آن روزا روز بلند ترگشته است.در سالروز این تجلی شکوه، گفت و شنود با همسر و همراهش را به شما تقدیم می‌داریم و آوازه پیامش را بلندتر می‌خواهیم.
  1395/1/24 09:33
6

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.