مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی'

  نشست خبری کنگره ملی « آیت‌الله مهدوی‌کنی» برگزار شد

  موسی حقانی با اشاره به نقش مهم آیت‌الله مهدوی‌ کنی در عبور از شیوه مبارزه علمای سلف به شیوه جدید، از محورهای کنگره ای سخن گفت که به منظور تبیین شخصیت این روحانی مبارز برگزار خواهد شد.
  1396/5/18 16:10

  «آیت الله محمدرضا مهدوی کنی در کسوت یک مبارز»درگفت وشنود با دکتر اسدالله بادامچیان

  شکنجه‌گران رژیم شاه را به ستوه آورده بود

  اسدالله بادامچیان از مبارزان دوران نهضت اسلامی است وبا مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی،ارتباطی دیرین داشته است.او از فعالیت های خارج وداخل از زندان که با محوریت یا تعامل آیت الله انجام می گرفت،خاطراتی شنیدنی دارد که شمه ای از آن را در این گفت وشنود بیان کرده است.امید انکه مقبول افتد.
  1395/8/11 09:48

  «آیت الله مهدوی کنی وآیت الله طالقانی،خاطراتی از یک تعامل دیرین»درگفت وشنود با سید مهدی طالقانی

  استقلال رای وآزادگی او کم نظیر بود

  فقید سعید آیت الله مهدوی کنی از دوستان وهمرزمان پرسابقه مجاهد بزرگ آیت الله سید محمود طالقانی بود.آن دو مبارز خستگی ناپذیر،سالهای فراوان بایکدیگر دوستی وهمگامی داشتند ورنج های مشترکی را متحمل گشتند.درگفت وشنود حاضر جناب سیدمهدی طالقانی فرزند آیت الله طالقانی،به بازگویی بخشی از خاطرات خویش از تعاملات آن دو روحانی مبارز پرداخته است. امید آنکه مقبول افتد.
  1395/8/10 16:52

  «خاطراتی از پیشینه ومنش فکری ومبارزاتی آیت الله محمدرضا مهدوی کنی»درگفت وشنود با محمد مهدی عبدخدایی

  نظام اسلامی را حاصل عمر خود می‌دانست

  محمد مهدی عبد خدایی از دوران نوجوانی وهمگامی با شهید سید مجتبی نواب صفوی، با مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی آشنا شد و این آشنایی ودوستی،تا پایان حیات آن بزرگوار تداوم یافت.او از این صمیمیت ِطولانی،خاطراتی شنیدنی دارد که شمه ای از آن را در گفت وشنود پیش روی بیان داشته است.
  1395/8/10 16:46

  «آیت الله محمدرضا مهدوی کنی ومواجهه با پدیده افراطی گری»در گفت وشنودبا مهندس سید رضا میرمحمدصادقی

  بسیار محتاط بود و آسان حکم نمی‌داد

  مهندس سید رضا میرمحمدصادقی از پیشگامان نهضت اسلامی در شهر اصفهان به شمار می رود.وی از آغازین ماههای سال 1356 با مرحوم آیت الله مهدوی کنی آشنا شد وتا پایان حیات ،ارتباط خویش را با ایشان حفظ کرد.او در گفت وشنودی که پیش روی دارید،به بیان خاطرات خویش از مواجهه آیت الله با افراطیون اصفهان پرداخته است.امید آنکه مقبول افتد.
  1395/8/10 16:34

  حضورش در هر عرصه ای، اطمینان بخش بود

  عالم مجاهد حضرت آیت الله حاج سید علی شفیعی، از شخصیتهای پرآوازه استان خوزستان و از نمایندگان این استان در مجلس خبرگان رهبری به شمار می رود. ایشان در گفت وشنودی که پیش روی دارید، به تحلیل زمینه‌ها و پیامدهای انتخاب آیت الله مهدوی کنی به ریاست مجلس خبرگان پرداخته اند.
  1394/7/21 14:41

  می گفت: من سرباز رهبری هستم

  عالم مجاهد، حضرت آیت الله حاج شیخ عبدالنبی نمازی، نماینده کنونی ولی فقیه و امام جمعه کاشان و از چهره هایی است که در ادوار گوناگون حیات نظام اسلامی، با مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی در تعامل بوده است. ایشان در گفت وشنود پیش روی، زمینه ها و پیامدهای تصمیم آیت‌الله مهدوی کنی برای تصدی ریاست مجلس خبرگان را به تحلیل نشسته است.
  1394/7/21 14:05

  آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی

  محمدرضا مهدوی ‌کنی (باقری) در 14 مرداد 1310 در روستای کن از توابع تهران به دنیا آمد. پدرش اسدالله و مادرش فاطمه نام داشت. پدر وی کشاورزی بود که گه‌گاه نیز به کار بازار می‌پرداخت. مهدوی‌ کنی دارای چهار برادر و سه خواهر بود که خود کوچکترین فرزند ذکور خانواده بود. وی تحصیلات دوره دبستان را در کن گذراند و در سال 1324 به مدت دوسال و نیم در مدرسه...
  1394/2/30 12:08
30

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.