مطالب مرتبط با واژه 'دفتر آیت‌الله طالقانی'

  «یادها و یادمان‌هایی از فعالیت دفتر آیت‌الله طالقانی در روزهای اوج‌گیری انقلاب اسلامی» در گفت‌وشنود با سیدابوالحسن طالقانی

  پدر به بازجوی ساواک گفت: اگر اهل درخواست عفو بودم، در زندان چه می‌کردم؟

  راوی خاطراتی که در پی می‌آید سیدابوالحسن طالقانی، فرزند آیت‌الله سیدمحمود طالقانی است. او در دوران مبارزه و نیز پس از پیروزی انقلاب، شاهد تلاش و تکاپوی پدر بوده و از آن صحنه‌های تاریخی و خطیر، خاطراتی گران به خاطر سپرده است. این گفت‌وشنود نیز، بیشتر به کارنامه دفتر آیت‌الله در روزهای اوج‌گیری انقلاب اسلامی معطوف است.
  1398/9/21 10:00

  «آیت‌الله سیدمحمود طالقانی و مدیریت موج انقلاب اسلامی» در گفت‌وشنود با سیدمحمدرضا طالقانی

  منزل ما مرکز دید و بازدیدهای عمومی شده بود!

  چهل و یک سال پیش در چنین روزهایی، دفتر زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمود طالقانی در پی آزادی وی از واپسین زندان، متولی بسیاری از مراجعات مربوط به دوره اوج‌گیری انقلاب اسلامی بود. در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، سید محمدرضا طالقانی فرزند آیت‌الله،از خاطرات دفتر در آن روزهای تاریخی می‌گوید.
  1398/9/20 10:37

  «روایتی از ماه‌های اوج‌گیری انقلاب اسلامی در سال 1357» در گفت‌وشنود با ولی‌الله چهپور

  دفتر طالقانی در روزهای انقلاب، پناهگاه همه بود

  راوی خاطراتی که درپی می‌آید، وقایعی را روایت می‌کند که 41 سال پیش در چنین روزهایی اتفاق افتاده‌اند. حاج ولی‌الله چهپور از خویشان و نیز مسئول مالی دفتر زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمود طالقانی بوده است و هم از این روی، بسیاری از رویدادهای شاخص تاریخ انقلاب را از نمای نزدیک دیده است.
  1398/8/14 15:44

  می گفت: اگر حق می گویید، سر حرفتان بایستید!

  حاج ولی الله چهپور، پدر عروس آیت الله طالقانی و مسئول امور مالی دفتر او پس از انقلاب است. همگان، به ویژه در روزهای اوجگیری انقلاب، او را از نزدیک ترین اطرافیان آیت الله می دانند که در صحنه های گوناگون او را همراهی کرده است. آیت‌الله طالقانی در شامگاه 19 شهریور 58، در منزل چهپور دارفانی را وداع گفت. او در گفت وشنود پیش روی، برخی خاطرات خود را از فعالیتهای دفتر آیت الله طالقانی در روزهای اوجگیری انقلاب باز گفته است، خاطراتی که می تواند تاریخ پژوهان تاریخ انقلاب را به کار آید.
  1394/6/18 10:31
4

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.