مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله سیدمصطفی خمینی'

  «شهادت فرزند امام، مبداء موج اصلی انقلاب» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین احمد صادقی اردستانی

  تجلیل از فرزند امام، فضای رعب و اختناق را شکست

  حجت‌الاسلام والمسلمین احمد صادقی اردستانی از فضلای فعال در نهضت اسلامی در شهرهای قم، تهران و نقاط دیگر ایران است. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، به شمه‌ای از خاطرات خویش از پیامدهای انتشار خبر شهادت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی و تاثیر آن بر وقایع بعدی اشاره کرده است.
  1397/8/13 11:41

  «حاشیه و متن رویداد شهادت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا برقعی مدرس

  علائم زیادی از غیر عادی بودن درگذشت حاج‌آقا مصطفی وجود داشت

  مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا برقعی مدرس از یاران و همگامان امام‌خمینی و شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی دردوران تبعید در نجف به‌ شمار می‌رود. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، به بیان حاشیه و متن واقعه شهادت فرزند گرامی حضرت امام پرداخته است. امید آنکه مقبول افتد.
  1397/8/9 12:45

  «شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی و حساسیت بر انحرافات نظری» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد رئیسی گرگانی

  با پیگیری امام و حاج‌آقا مصطفی، علینقی منزوی از نجف اخراج شد

  راوی فقید خاطراتی که در پی می آید، به جنبه و نیز داستانی کمتر شنیده شده از سیره شهید آیت‌الله حاج سیدمصطفی خمینی اشاره کرده که همانا مواجهه با تبلیغات مخرب «علینقی منزوی» در حوزه علمیه نجف است. زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد رئیسی گرگانی در این گفت‌وشنود، تجربه منزوی را عامل به وجود آمدن یک تشکیلات فرهنگی ـ‌ سیاسی برای روحانیان فعال در حوزه علمیه نجف قلمداد کرده است. امید آنکه مقبول افتد.
  1397/8/7 08:48

  «ناگفته هایی از سیره مبارزاتی شهید آیت الله سید مصطفی خمینی»درگفت وشنود باجلال‌الدین فارسی

  از هر امکانی برای مبارزه با رژیم شاه استفاده می کرد

  استاد جلال الدین فارسی به لحاظ دامنه فعالیت های فکری وسیاسی خویش در خارج از کشور،با امام وفرزند گرامی او ارتباطی صمیمی داشته وهمین صمیمیت موجب گشته تا بر نکاتی وقوف یابد که عمدتا از منظر دیگران پنهان مانده است.گفت وشنود پیش روی،شمه ای از این نکات را در خود دارد.امید آنکه مقبول افتد.
  1397/4/10 10:04

  به مناسبت درگذشت سیدمصطفی خمینی

  چرا امام درگذشت فرزند خود را از الطاف خفیه الهی می دانست؟

  سخنرانیهای افراد انقلابی در مجالس ختم آقا مصطفی ضبط می‌شد و نوارهای آن توسط مردم تا اعماق ایران، پیام انقلاب را به گوش مردم می‌رساند تا جایی که این دوره را آغاز نهضت نواریسم نامیدند.
  1395/8/12 10:06

  «جستارهایی در سلوک اجتماعی ومبارزاتی شهید آیت الله سید مصطفی خمینی»درگفت وشنود با حجت الاسلام والمسلمین سید علی‌اکبر محتشمی‌پور

  ساواک به این نتیجه رسیده بود که: آقا مصطفی برای رژیم شاه، عنصر خطرناکی است!

  راوی خاطراتی که پیش روی شماست از شاگردان ومعاشران شهید آیت الله سید مصطفی خمینی است.او پس از سال ها ودراین گفت وشنود،به بیان شمه ای از گفتنی های خویش در باب سلوک اجتماعی ومبارزاتی آن عالم گرانمایه پرداخته است.امید آنکه انتشار این گفت وشنود غنی،پژوهشگران تاریخ انقلاب را مفید افتد.
  1395/8/11 10:28

  «جلوه هایی از مقامات علمی وعملی شهید آیت الله سید مصطفی خمینی»درگفت وشنود با زنده یاد دکتر محمود بروجردی

  امام فرمودند: مصطفی ازمن، وقتی به سن او بودم، بهتر است!

  زنده یاد دکتر محمود بروجردی،داماد محترم حضرت امام خمینی و از دوستان وصاحبان اسرار شهید آیت الله سید مصطفی خمینی به شمار می رفت.وی درگفت وشنود پیش روی-که به سه سالی پیش از درگذشت ایشان انجام پذیرفت-به شمه ای از خاطرات شنیدنی خود از آن دوست دیرین اشاره کرده است.امید است که انتشار این مصاحبه پرنکته،تاریخ پژوهان انقلاب را به کار آید.
  1395/8/11 10:11

  «شهید آیت الله سید مصطفی خمینی،تبیین گر دیدگاههای سیاسی امام»درگفت وشنود با زنده یاد حبیب الله عسگراولادی

  برای گوش دادن به درددل‌های مردم،حوصله زیادی داشت

  گفت وشنودی که پیش روی دارید،درسال 1386 با شادروان حبیب الله عسگراولادی ودرباب منش سیاسی شهید آیت الله سید مصطفی خمینی انجام گرفته وهم اینک به مناسبت سی ونهمین سالروز شهادت آن بزرگوار به شما تقدیم می شود.راوی در این مصاحبه، به مواردی اشاره کرده که در گفت وگوهای مشابه،یا از منظر دیگران دورمانده ویاکمتر مورد اشاره وتبیین قرار گرفته است.امید است که انتشار این سند تاریخی،پژوهندگان تاریخ انقلاب را مقبول ومفید افتد.
  1395/8/11 09:58
22

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.