مطالب مرتبط با واژه 'واقعه مدرسه فیضیه قم (1342)'

  عزاى صادق آل پیغمبر تسلیت باد

  شهادت ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، رئیس مذهب تشیع، امام عشق و عرفان، حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام بر تمامی عاشقان اهل بیت(ع) تسلیت باد‌
  1400/3/16 06:34

  «جستارها و خاطره‌هایی از تاریخچه نهضت اسلامی» در گفت‌وشنود با سیدمحمدصادق قاضی طباطبایی

  امام فرمود: اگر دو رکعت نماز مقبول داشته باشم، همان نمازی است که در ماشین ساواک خواندم!

  سیدمحمدصادق قاضی طباطبایی فرزند عالم و عارف نامدار مرحوم آیت‌الله سیدحسین قاضی طباطبایی است. او از فعالان نهضت اسلامی و یاران دیرین رهبر کبیر انقلاب به‌شمار می‌آید که از ادوار گوناگون نهضت اسلامی، خاطراتی شنیدنی دارد. آنچه پیش روی دارید، شمه‌ای از این خاطرات است که با ما و در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی باز گفته است.
  1397/7/22 10:04

  «خاطره ها ونکته هایی از دوران آغازین نهضت اسلامی»درگفت وشنود با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آل‌طه

  روزهای ملتهب اما پربرکتی بودند

  در روزهایی که بر ما گذشت،یکی از خطبای نامدار وپرسابقه کشور واستان قم،مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آل‌طه دارفانی راوداع گفت ورهسپار ابدیت گشت.اینک درتکریم پیشینه تبلیغی ومبارزاتی آن مرحوم،گفت وشنودی را که طی آن به بیان خاطرات خویش از دوران آغازین نهضت اسلامی پرداخته بودند، به شما تقدیم وبرای آن سفرکرده علو درجات مسئلت می کنیم.
  1396/1/14 11:00

  مقایسه‌ رفتار رضاشاه و محمدرضاشاه در دو قیام گوهرشاد و فیضیه

  ادای تجدد؛ ردایی بر مذهب ستیزی

  در تاریخ معاصر این دو قیام مهم از سوی جریانهای مذهبی به راه افتاد. یکی قیام گوهرشاد و دیگری قیام فیضیه. نکته جالب در مقایسه این دو قیام این است که هر دوی آنها برای مقابله با تجددآمرانه صورت گرفتند ودر هر دوی آنها مراجع طراز اول مورد تهاجم رژیم قرار گرفتند.
  1395/1/31 10:04

  مروری بر تاریخ حوزه های علمیه، مرجعیت شیعه و فعالیت سیاسی علمای قم

  دکتر محمد جعفری هرندی متولد 1318، تحصیلات حوزوی را تا دوره خارج، با گرایش فقه و اصول در قم گذراند. در فاصله سالهای 1342 تا 1345 به طور همزمان در حوزه و دانشگاه، تحصیلات خود را ادامه داد. سپس به تهران آمد و ضمن ادامه تحصیل در تهران ارتباط مستمر خود را با علما و مراجع قم حفظ کرد. وی به عنوان یک طلبه و شهروند قمی از...
  1394/4/23 09:39

  امام فرمود: آتشی زیر خاکستر است که به‌زودی زبانه می‌کشد!

  عالم مجاهد آیت‌الله حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی، از سابقون شاگردان و مصاحبانِ امام خمینی در حوزه قم به شمار می رود. وی در جریان مبارزات آغاز نهضت اسلامی، از جمله مشاوران شاخص رهبر کبیر انقلاب به شمار می رفت و در فعالیتهای آن دوره، نقشی در خور و نمایان داشت. آنچه در گفت وشنود پیش روی از نظر می گذرانید، پاره ای از خاطرات ایشان از آن مقطع تاریخی است. امید آنکه مقبول افتد.
  1394/3/24 10:59
6

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.