مطالب مرتبط با واژه 'سازمان مجاهدین خلق (منافقین)'

  «منافقین وتلاش نافرجام آنان برای قبضه قدرت درایران»درگفت وشنود با دکتر جواد منصوری

  امام تا سال 1359 معتقد به برخورد با مجاهدین نبودند

  در ماههای اخیر، شاهد تلاش و تکاپوی کم رمق منافقین برای احیای نام وابراز وجود مجدد بوده ایم، درقالب برگزاری تجمع درپاریس و حضور مقامات امنیتی عربستان سعودی. با این همه برای بسیاری از جمله جوانان جای این پرسش باقی است که این گروه از آغاز درپی چه بوده که تا هم اینک برای به دست آوردن آن، تمام توان ِالبته اندک و مصنوعی خویش را به کار گرفته است. درگفت وشنود پیش روی، دکتر جواد منصوری به این پرسش پاسخ گفته است.
  1395/5/16 11:37

  در کمیته مشترک صدای شکنجه یک لحظه هم قطع نمی‌شد!

  محمد حجتی کرمانی از مبارزان سیاسی پیش از انقلاب است که تجربه دستگیری و کمیته مشترک ساواک را در کارنامه خویش دارد. او که برادر حجج اسلام محمدجواد وعلی حجتی کرمانی است، در زندان شکنجه های فراوانی را تحمل نمود که شمه ای از آن را در گفت وشنود پیش روی باز گفته است. امید است که انتشار این خاطرات در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،برای محققان ونسل جوان مفید باشد.
  1394/11/24 14:11

  رجوی رابطه مجاهدین با روحانیت را قطع کرد

  محمدمهدی ربانی شیرازی فرزند مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالرحیم ربانی شیرازی و از مبارزان دوران انقلاب اسلامی است. وی از دگردیسی ایدئولوژیک در سازمان مجاهدین خلق و موضع روحانیت در برابر آن، اطلاعاتی خواندنی دارد که شمه ای از آن را در گفت وشنود پیش روی بیان داشته است. با سپاس از ایشان که پذیرای این گفت وشنود شدند.
  1394/11/13 13:49

  منافقین از زندان کینه او را به دل گرفتند

  حمیدرضا ترقی از مبارزان پیش از انقلاب در شهر مشهد و مصاحبان رهبر معظم انقلاب و شهید حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالکریم هاشمی نژاد است و از فراز و فرودهای نهضت اسلامی در این شهر، خاطراتی شنیدنی دارد.  آنچه پیش روی دارید گفت وشنود ما با وی با موضوع منش مبارزاتی شهید سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد است.
  1394/7/6 15:27

  آیت الله طالقانی در منزل ما، به رهبر معظم انقلاب اقتدا کرد

  حاج اکبرخوش صولتان، از مبارزان دیرپای انقلاب و اصحاب و معاشران قدیمی آیت الله سید محمود طالقانی است. او در سفر و حضر، لحظات فراوانی را با آیت الله سپری کرده و از منش سیاسی و مبارزاتی او، خاطرات فراوانی دارد. با او در سالگرد ارتحال آیت الله طالقانی و درباره خاطراتش با او، گفت وشنودی انجام داده ایم که نتیجه آن را پیش روی دارید.
  1394/6/17 15:59

  خیلیها به دلیل دشمنی با بهشتی به بنی‌صدر رأی دادند!

  دکتر جواد منصوری اولین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی پس از انقلاب، حکمِ این سمت را از شهید ‌آیت الله بهشتی دریافت کرد. او پیش و پس از این رخداد نیز، با  آن شهید گرانمایه مأنوس بود و از مواجهه او با جریان التقاط، با تمام فراز و فرودهای آن، خاطرات و تحلیلهایی شنیدنی دارد. وی در گفت وشنودی که پیش روی دارید، به پاره ای از این خاطرات و تحلیلها اشاره کرده است.
  1394/4/7 08:55

  فصلنامه تاریخ معاصر ایران؛ شماره 55 (پاییز 1389)

  فصلنامه تخصصی تاریخ معاصر ایران؛ سال چهاردهم٬ شماره پنجاه و پنجم، پاییز 1389
  1389/9/18 00:00
36

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.