مطالب مرتبط با واژه 'سیره'

  «روایت‌ها و تحلیل‌هایی از سیره امام خمینی» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد مرضیه حدیدچی (دباغ)

  امام به من اطمینان دادند که انقلاب پیروز خواهد شد!

  چهار سال پیش و در چنین روزهایی، زنده‌یاد مرضیه حدیدچی (دباغ) از مبارزان پرآوازه انقلاب اسلامی، روی از جهان برگرفت و رهسپار ابدیت گشت. هم از این روی و در نکوداشت یاد و خاطره‌اش، گفت‌وشنود پی‌آمده با وی را، که طی آن به بیان پاره‌ای از خاطرات خویش از رهبر کبیر انقلاب اسلامی پرداخته است، به شما تقدیم می‌نماییم.
  1399/8/21 12:00

  «آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی در دوره ریاست بر مجلس خبرگان رهبری» در گفت‌وشنود با ابراهیم انصاریان

  آیت‌الله مهدوی اعتقاد داشت: نظارت بر رهبری، با عیب‌جویی متفاوت است

  روزهای کنونی، تداعی‌گر ششمین سالروز ارتحال عالم مجاهد و سیاستمدار صادق، زنده‌یاد آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی است. هم از این روی و در نکوداشت یاد و خاطره آن بزرگ، با ابراهیم انصاریان، داماد و رئیس دفتر وی، گفت‌و‌شنودی انجام داده‌ایم. موضوع این مصاحبه، دوره ریاست آیت‌الله بر مجلس خبرگان رهبری است.
  1399/7/29 13:07

  «امام خمینی به مثابه احیاگر دین در دوران معاصر» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین قربانعلی دری نجف‌آبادی

  جراید دوران شاه، قبل از آغاز نهضت امام، به جایگاه علمی ایشان اذعان کردند

  روزهای اکنون، از آن روی که تبعید رهبر کبیر انقلاب اسلامی به عراق و شهر نجف را تداعی می‌کند، فرصتی مغتنم برای گفتن از آن بزرگ است. هم از این روی و در بازشناسی مختصات مکتب امام خمینی با حجت‌الاسلام والمسلمین قربانعلی دری نجف‌آبادی به گفت‌وگو نشسته‌ایم. وی در این مصاحبه، خصال فردی و اجتماعی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و راه‌های معرفی آن به نسل جوان را تحلیل کرده است.
  1399/7/22 13:09

  «جلوه‌هایی از خصال اجتماعی و سیاسی زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمد صادق لواسانی» در گفت و شنود با حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا لواسانی

  ساواک با دستگیری پدر، نتوانست به فهرست مقلدان امام دست یابد

  در روزهایی که بر ما گذشت، از سی‌امین سالروز رحلت زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمدصادق لواسانی، وکیل و معتمد حضرت امام خمینی، عبور کردیم. در گذشته پیرامون رابطه دیرپای آن دو بزرگ، با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا لواسانی سخن گفته بودیم. در این گفت‌وگو، ایشان در باب خصال اجتماعی و سیاسی پدر گرامی خویش سخن می‌گویند.
  1399/7/19 13:44

  «زنده‌یاد آیت‌الله محمدعلی تسخیری در عرصه نظریه‌پردازی اسلامی» در گفت‌وشنود با دکتر صباح زنگنه

  او نماد مثبتی از جمهوری اسلامی در سطح جهان بود

  دکتر صباح زنگنه از چهره‌هایی است که از دوران جوانی، از مکتب علمی شهید آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر تأثیر گرفته و با زنده‌یاد آیت‌الله محمدتقی تسخیری نیز مراوده داشته است. او در گفت‌وشنود پی‌آمده، شمه‌ای از تحلیل‌ها و خاطرات این ارتباط دیرین را بیان کرده است.
  1399/7/16 12:20

  «آیت‌الله محمدعلی تسخیری و صدور انقلاب اسلامی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی تسخیری

  موضع او در برابر فتنه 88، صریح بود

  در روزهایی که از آن عبور کردیم، عالم تقریب‌اندیش و پرتلاش، زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ محمدعلی تسخیری دار فانی را وداع گفت. کارنامه پربار این اندیشمند پرآوازه، ما را بر آن داشت که در بازخوانی بخش‌هایی از آن، با برادر ارجمندش حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی تسخیری به گفت‌وگو بنشینیم. با سپاس از ایشان که در این شرایط، پذیرای این گفت‌وشنود شدند.
  1399/6/15 13:32

  «جلوه‌هایی از سیره فرهنگی و اجتماعی شهید دکتر محمدجواد باهنر» در گفت‌وشنود با دکتر ناصر باهنر

  هرگز عصبانیت پدرم را ندیدم

  روزهایی که بر ما می‌گذرد نشان از یاد و خاطره نخست‌وزیر دانشمند، شهید حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر دارد. در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، دکتر ناصر باهنر، فرزند آن بزرگ، جلوه‌هایی از سیره فرهنگی و اجتماعی ایشان را باز گفته است.
  1399/6/10 12:00

  یادها و یادمان‌هایی از سیره قضایی زنده‌یاد آیت‌الله محمد محمدی گیلانی

  در تلاش برای برقراری «عدالت» از طریق «رأفت» و «رحمت»

  آنچه پیش روی دارید، خاطرات شماری از همکاران زنده‌یاد آیت‌الله محمد محمدی گیلانی از وی، در دوران تصدی مسئولیت‌های قضایی است. این روایت‌ها از آن روی که نمایانگر سیره دینی و اخلاقی یکی از کارگزاران شاخص نظام اسلامی است، می‌تواند برای تاریخ‌پژوهان انقلاب و عموم علاقه‌مندان، مفید باشد.
  1399/5/11 12:00

  یادها و یادمان‌هایی از سیره قضایی عالم مجاهد آیت‌الله حاج شیخ محمد محمدی گیلانی

  امام فرمود: تأیید آقای محمدی، برای شرعیت احکام کافی است

  آیت‌الله محمد محمدی گیلانی، مدتی ریاست دادگاه‌های انقلاب اسلامی مرکز را برعهده داشت؛ هم از این روی و در تکریم آن بزرگ، شمه‌ای از خاطرات آقای محمد ایوب عبداللهی، یکی از همکاران ایشان در دوران تصدی امر قضا را به شما تقدیم می‌کنیم.
  1399/5/8 10:00

  «سیره شهید آیت‌الله صدوقی، نکته‌ها و خاطره‌ها» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ کاظم وحید

  علیرغم پافشاری بر ارزش‌ها، اهل مدارا با مردم بود

  قدرت مدیریت شهید آیت‌الله محمد صدوقی در استان یزد و حتی دیگر استان‌های ایران در دوران پیش و پس از انقلاب، از رهیافت‌های شاخص سیره آن بزرگ به شمار می‌رود. این مهم در گفت‌وشنودی که در پی می‌آید، با یکی از نزدیکان سومین شهید محراب مورد بازخوانی قرار گرفته است.
  1399/4/29 11:59
21

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.