مطالب مرتبط با واژه 'سیدهادی خسروشاهی'

  نگاهی به نشریه بعثت؛

  مبارزه زیرزمینی با حکومت پهلوی

  رژیم پهلوی پس از تبعید امام خمینی هرگونه حرکت مستقل را به‌شدت سرکوب کرد و امکان فعالیت آزاد سیاسی را از بین برد. در چنین وضعیتی عده‌ای از طلبه‌های مبارز حوزه علمیه قم، به مبارزه زیرزمینی روی آوردند
  1399/5/7 08:00

  «یادها و یادمان هایی از ورود به عرصه تاریخ‌نگاری» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

  ساواک برخی آثارم را در فهرست کتب ممنوعه جای داده بود

  با گذشت حدود چهل روز از رحلت مورخ فقید، زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی، جامعه علمی و فرهنگی همچنان متأثر و متألم فقدان اوست؛ هم از این روی و در نکوداشت بیش از شش دهه تکاپوی فرهنگی ـ سیاسی آن نویسنده نامدار، گفت‌وشنودی با وی در معرفی آثار پرشمارش را به شما تقدیم می‌نماییم.
  1399/1/25 12:51

  «جستارهایی در تاریخچه مبارزات جمعیت فدائیان اسلام» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

  امام فرمود: مذاهب ساختگی، عمدتا توسط «نیمچه‌ملاها» ایجاد شده است!

  در روزهایی که بر ما گذشت، عالم مجاهد و مورخ پرتلاش، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی بدرود حیات گفت و رخ در نقاب خاک کشید؛ هم از این روی و در تکریم کارنامه پژوهشی آن فقید سعید، گفت‌وشنود پیش روی را که وی در آن، به بیان پاره‌ای از خاطرات و تحلیل‌های خود از مبارزات جمعیت فدائیان اسلام پرداخته است، به شما تقدیم می‌کنیم. روانش شاد.
  1398/12/11 12:36

  تسلیت پژوهشکده تاریخ معاصر به مناسبت:

  درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهادی خسروشاهی

  حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهادی خسروشاهی، محقق، نویسنده و مورّخ معاصر پنجشنبه ۸ اسفندماه درگذشت.
  1398/12/10 11:14

  «فداییان اسلام در بستر فرهنگ و سیاست معاصر» درگفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی خسرو شاهی

  طلاب جوان به فداییان اسلام گرایش زیادی پیدا کرده بودند

  حرکت حماسی و اصلاحگرایانه فداییان اسلام دردهه 20 و30، در همه اقشار جامعه از جمله روحانیون، بازتابی نمایان پیدا کرد، به ویژه در حوزه علمیه قم، بسیاری از طلاب و روحانیان جوان در قامت حامیان این حرکت ظاهر شدند و درحمایت از آن، دست به اقدامات تأییدی متعددی زدند. درگفت وشنودی که پیش روی دارید، حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی خسرو شاهی ــ که درآن دوره در زمره این طیف از طلاب قرار داشته ــ به بیان تحلیلهای خویش از جنبش دینی و سیاسی فداییان اسلام پرداخته است. امید آنکه علاقه‌مندان را مقبول آید.
  1396/10/27 10:31

  «جستارهایی درجریان مشروعه خواهی درتبریز»درگفت وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی

  مشروطه تبریز، تصویر کوچکی از کل نهضت مشروطه بود

  چندی پیش، پژوهشی از استاد سید هادی خسروشاهی، در باره نقش علمای آذربایجان درفرآیند مشروطه ومشروعه خواهی منتشر شد که حاوی نکاتی تامل برانگیز در این موضوع وناگفته هایی در باره نقش عالمای «خاندان خسروشاهی» دراین رویداد تاریخی بود.به بهانه انتشار این اثر تاریخی،با ایشان گفت وشنودی انجام داده ایم که نتیجه آن را پیش روی دارید.
  1396/5/28 10:06

  مصدق احساس کرد می‌تواند کشور را به صورت «انفرادی» اداره کند!

  استاد سیدهادی خسروشاهی از تحلیل گران پرسابقه ونام آشنای تاریخ معاصر ایران به شمار می رود.پی جوییهای وی در باب زندگی وزمانه چهره هایی چون آیت الله کاشانی وشهید نواب صفوی،به روایتهای او در این باره،استناد و اتقانی ویژه بخشیده است.آنچه پیش روی شماست گفت وشنوی است که ارزیابی ایشان از فراز و فرود تعامل آیت الله کاشانی را در خود دارد.
  1394/12/16 14:20

  ملی گرایان از فرط تکرار،تحلیلهای خود را باورکرده اند!

  یکجانبه گرایی در ارزیابیهای تاریخی، از آسیبهای وقایع نگاری معاصر محسوب می شود و جالب اینجاست که در دوره ما، کسانی به این ورطه در غلطیده اند که بیرق مبارزه با «مطلق گرایی» را برافراشته اند! نمونه بارز این‌گونه کردارهای ناصواب، رویکرد رسانه های متمایل به ...
  1394/6/8 14:26

  آخرین دیدارم با شهید بهشتی، صبح هفتم تیر بود...

  محقق و نویسنده فرزانه، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی، منبعی مستند از خاطرات و ناگفته‌ها و اسناد درباره شخصیتها و وقایع انقلاب است. او در این میان، به لحاظ پیشینه ارتباط با شهید آیت الله دکتر بهشتی، از ایشان خاطراتی شنیدنی دارد که شمه ای از آن را در این گفت وشنود باز گفته است.
  1394/4/6 10:34
10

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.