اسلایدر ویژه

  10 اردیبهشت ماه 1340

  مقاله ساده ای که باعث عذرخواهی مسعودی شد/تشکیل فرماندهی مشترک سنتو/معاون وزارت خارجه آمریکا تشریح کرد ؛ به کدام کشور ها کمک می کنیم ؟!/گزارش عملکرد شیر و خورشید به شمس پهلوی !/سناتور متین دفتری گزارش داد ؛ شکل جدید استعمار !/دردهایمان را به که بگوئیم ؟!
  1396/2/9 11:20

  نگاهی به اختلاف کارشناسی امام و آیت الله خامنه‌‌ای در سال 64

  آیا آیت الله خامنه‌ای در مقابل حکم امام ایستاد؟/ جریان تعارض حجت شرعی شخصی و حکم ارشادی

  «آقای خامنه‌ای می‌گوید اگر نظر شما آقای مهندس موسوی است، حکم کنید. من [یعنی آیت الله خامنه‌ای] [برای معرفی مهندس موسوی] روز قیامت جواب شرعی ندارم. اما اگر ولی فقیه به من دستور دهد حجت دارم.» اما امام هم بنا به مصالحی همچنان «تغییر دولت را صلاح نمی‌دانند و حاضر هم نیستند در این خصوص امر صادر کنند.»
  1396/2/2 16:16

  «شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در عرصه رزم آوری»درگفت وشنود با دریابان علی شمخانی

  بسیاری از ویژگی‌های فرماندهی او، آن گونه که باید ، ثبت نشده اند

  امیر دریابان علی شمخانی،ازجمله فرماندهانی است که به لحاظ ارتباط وصمیمیت با شهید سپهبد علی صیاد شیرازی،از کارکرد وکارنامه وی در دوران دفاع مقدس،گفتنی ها وتحلیل هایی شنیدنی دارد.وی درسالروز شهادت آن رزم آور نامدار،درگفت وشنودی با خبرنگار ما،به پاره ای از خاطرات خویش در این باره اشاره کرده است.
  1396/2/2 14:16

  یک خاطره انتخاباتی از رای گیری مجلس درساوجبلاغ دردهه20

  مصائب تبلیغ برای یک کاندیدا!

  آنچه پیش روی دارید خاطره ای است از داریوش اسدزاده که نمایانگر چند وچون برگزاری انتخابات مجلس در منطقه ساوجبلاغ وشهریار دردوره نخست وزیری احمد قوام است.این روایت از آن جنبه درخورخوانش است که سبک وسلیقه«جناب اشرف» را در گسیل داشتن نمایندگان شهرهای گوناگون به مجلس نشان می دهد.با سپاس از ایشان که این خاطره را برای درج در این وبگاه قلمی کردند.
  1396/1/29 09:27

  همایش بین المللی صدمین سالگرد دوره نخست استقلال جمهوری‌های قفقاز (1921-1918م)( آذربایجان قفقاز ، ارمنستان و گرجستان )

  مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران با همکاری تعدادی از مؤسسات و مراکز علمی پژوهشی با تکیه بر اسناد نویافته و تحقیقات جدید قصد برگزاری همایش بین‌المللی با موضوع صدمین سالگرد دوره نخست استقلال جمهوری‌های قفقاز را دارد. بدین‌وسیله از محققان و پژوهشگران دعوت می‌شود با ارسال مقالات خود در محورهای ذیل بر غنای هر چه بیشتر این همایش بیفزایند.
  1395/12/15 13:32
7

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.