مطالب مرتبط با واژه 'حبیب‌الله عسگراولادی'

  «گزارشی از حالات رهبر کبیر انقلاب از پاریس تا تهران» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد حبیب‌الله عسگراولادی

  برای امام خطر معنا نداشت!

  تحلیل ابعاد گوناگون رویداد شگرف انقلاب اسلامی، دهه‌هاست که در دستور کار دوستان و دشمنان این رویداد قرار دارد. بااین‌همه مؤثق‌ترین روایات را باید از زبان آنان شنید که در بطن ماجرا بوده‌اند و چند و چون آن را به چشم دیده‌اند. در گفت‌وشنود پیش روی، زنده‌یاد استاد حبیب‌الله عسگراولادی، به تحلیل این موضوع پرداخته است.
  1398/10/24 11:43

  «شهیدان محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، خصال و خاطره‌ها»در گفت‌وشنود منتشرنشده با زنده‌یاد حبیب‌الله عسگراولادی

  شهید مطهری گفتند: در جلساتتان، موضوع جبر و اختیار را مطرح کنید

  روزهایی که بر ما گذشت، تداعی‌گر سالروز درگذشت مبارز دیرین انقلاب و کارگزار و مدافع صدیق نظام اسلامی، زنده‌یاد حاج حبیب‌الله عسگراولادی بود. هم از این روی و برای یادکردی از آن بزرگ، گفت‌وشنودی با وی درباره دو دولتمرد تراز جمهوری اسلامی را به شما تقدیم می‌کنیم.
  1398/8/22 12:19

  «پیامدهای یک اقدام انقلابی بر زندگی یک خانواده» در گفت‌وشنود با علیرضا عسگراولادی

  پدر اعدام منصور را زمینه‌ساز بیداری جامعه می‌دانست

  زنده‌یاد استاد حبیب‌الله عسگراولادی از طراحان و بانیان اعدام انقلابی حسنعلی منصور بود. وی در پی این رویداد دستگیر شد و سیزده سال زندان و مهم‌تر از آن زندان در تبعید را تجربه کرد. در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، جناب علیرضا عسگراولادی، فرزند آن مرحوم، از پیامدهای این واقعه بر خانواده خویش گفته است.
  1398/3/28 15:58

  عملکرد هیئت موتلفه در انقلاب اسلامی؛

  فراز و فرودهای یک جریان اسلامی

  اولین صحنه سیاسی در پیش رویِ موتلفه، برای ایفای نقش در ساختار سیاسی جدید ایران، مجلس خبرگان قانون اساسی بود که انتخابات آن در مرداد 58 برگزار گردید، سه نفر از اعضای منتسب به این گروه یعنی پرورش، عسگراولادی و شیبانی در این مجلس حضور داشتند.
  1397/5/2 06:00

  «گذری بر زمان و آرمان شهدای 27 خردادماه 1344» درگفت‌وشنود با زنده‌یاد حبیب‌الله عسگراولادی

  به این نتیجه رسیدیم که رژیم شاه، به‌جز زبان گلوله، زبان دیگری را نمی‌فهمد

  زنده‌یاد حاج حبیب‌الله عسگراولادی مسلمان، از سابقون نهضت اسلامی و یاران دیرین امام خمینی به شمار می رفت. تحمل 13 سال زندان و «زندان در تبعید» از جمله هزینه‌هایی بود که آن بزرگوار برای این همراهی خالصانه پرداخت. در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، مرحوم عسگراولادی چند وچون اعدام حسنعلی منصور عامل تصویب قانون کاپیتولاسیون را تشریح کرده است. امید آنکه مقبول ومفید آید.
  1397/4/2 13:58

  «استاد حبیب الله عسگراولادی نمادی از 5 تلاش تشکیلاتی»درگفت وشنود با محمدنبی حبیبی

  افق فکری او را امام ترسیم کرد

  میراث استاد عسگراولادی در انسجام حزبی بخشیدن به یک جمعیت مبارز، از جنبه های گوناگون درخور اقتباس ومطالعه است.بی تردیدبسیاری از آنچه حزب موتلفه اسلامی را ، امروزه به مثابه یکی از تشکل های پابرجا وباهویت کشور درآورده،محصول اندیشه وکارکرد آن فقید سعید است. درباب چند وچون مسیری که آن مرحوم در رساندن حزب به این جایگاه پیموده است،با جناب محمدنبی حبیبی دبیر کل محترم حزب موتلفه اسلامی به گفت وگو نشسته ایم که ماحصل آن درپی می آید.
  1395/8/22 11:54

  «استاد عسگراولادی والگوسازی برای تشکل های دینی »درگفت وشنود با حمیدرضاترقی

  نکاتی را از امام نقل می‌کرد که هیچ‌کس از آنها آگاهی نداشت

  سالروز درگذشت مرحوم حبیب الله عسگراولادی فرصتی مغتنم است که در باره ساختار تشکیلاتی یکی از قدیمی ترین احزاب دینی وسیاسی ِایران معاصر،یعنی حزب موتلفه اسلامی سخن رود.درگفت وشنود پیش روی،حمیدرضا ترقی یکی از اعضا وچهره های شاخص این گفت وشنود دراین باره سخن گفته است.
  1395/8/15 01:00

  « جلوه هایی از منش سیاسی ومبارزاتی استاد حبیب الله عسگراولادی»درگفت وشنود با ابوالفضل توکلی‌بینا

  فرصت زندان به ارتقاء دانش او، کمک فراوان کرد

  ابوالفضل توکلی بینا،از مبارزان دیرین با رژیم شاه،از دوران نهضت ملی تا پیروزی انقلاب اسلامی است.اعتماد کم بدیل امام راحل(قد)به او، در مواردخطیر وگوناگون نمایان گشت که اجازه ایشان به وی برای دریافت وجوه شرعیه ،از مصادیق آن است.آقای توکلی از ماههای آغازین دهه 40 با استاد عسگر اولادی آشنا شد واین دوستی وثیق وپرسابقه،تاپایان حیات استاد ادمه یافت.ایشان در این گفت وشنود،به بیان خاطرات خویش از این دوران طولانی دوستی پرداخته است.
  1395/8/11 11:08
17

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.