مطالب مرتبط با واژه 'دولت موقت انقلاب اسلامی ایران'

  نگاهی به شورایِ انقلابِ اسلامی؛

  نهادی به‌جایِ همه نهادها

  با پایان یافتن تابستان 1357، بر همگان آشکار شده بود که دیگر نظامِ سیاسی پهلوی توانِ اداره امور داخلی را ندارد. در این فضا، امام خمینی و فعالانِ سیاسی از گروه‌های مختلف، به‌درستی نگرانِ آینده تحولاتِ سیاسی در ایران بودند و لازم بود به‌منظور مشخص‌شدنِ آینده سیاسی ایران و نوعِ نظامِ سیاسیِ مستقر در آن، تدبیری اتخاذ شود
  1398/10/23 08:00

  «شهید آیت‌الله صدوقی و روایت یک چالش با دولت موقت» در گفت‌وشنود با حسین مهدیان

  برگزاری یک جلسه آشتی، به ترور من منتهی شد!

  راوی خاطراتی که در پی می‌آید از یاران دیرین انقلاب و نظام اسلامی است. حسین مهدیان به دلیل همین خصیصه، از بسیاری از چهره‌های شاخص نهضت اسلامی، از جمله شهید آیت‌الله محمد صدوقی خاطراتی شنیدنی دارد که شمه‌ای از آن را در گفت‌وشنود پیش رو نقل کرده است. امیدواریم آنچه در ادامه آمده است برای تاریخ‌پژوهان انقلاب مفید باشد.
  1396/4/25 11:08

  «شهیدسپهبد محمدولی قرنی پس از انقلاب» درگفت‌وشنود با سرهنگ محمد‌مهدی کتیبه

  مهم‌ترین مشکل قرنی، دولت موقت بود

  بله، من در ستاد ارتش و کمیته حضرت امام، با شهید قرنی کار می‌کردم و مرتباً ایشان را می‌دیدم. در آن زمان واحدهای جنوب، از جمله خوزستان و فارس، مشکلاتی را به وجود آورده بودند. شهید قرنی به من مأموریت دادند که به آنجا بروم و با فرماندهان صحبت و آنها را با مسائل روز ارتش آشنا کنم و اوضاع آنجا را سر و سامان دهم. این مقطعی است که ضد انقلاب و دولت موقت تبلیغات شدیدی علیه ایشان در رسانه‌ها و جامعه به راه انداخته بودند. یادم هست موقعی که می‌خواستم از ایشان خداحافظی کنم و به مأموریت بروم، به من گفتند: «‌سعی کن در آنجا تا جایی که ممکن است این شایعه‌ها را خنثی و به مردم تفهیم کنی برنامه‌های ما چیست و چه اهدافی داریم و قرار است چه کار کنیم.»
  1396/2/9 15:11
7

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.