مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله عبدالرحیم ربانی شیرازی'

  نگاهی به زندگی آیت‌الله ربانی شیرازی

  مبارز متعهد و مجاهد قبل و پس از انقلاب اسلامی

  پس از رحلت آیت‌الله بروجردی رژیم با نامه‌نگاری با آیت‌الله حکیم در عراق خواست «در ایران نبودن» و «ایرانی نبودن» مرجع تقلید در اولویت باشد، اما بلافاصله هم‌زمان برخی از روحانیون به انجام فعالیت‌هایی برای خنثی کردن این توطئه پرداختند. از جمله علمایی که با این طرح مخالفت کردند، آیت‌الله ربانی شیرازی بود
  1398/10/13 22:42

  «روایت یک رویداد مغفول در دوران اوج گیری انقلاب اسلامی»درگفت وشنود با دکتر حسین واعظی

  حکمی که قرار بود به نام «بقایی» بخورد به نام «بختیار» خورد!

  آنچه دراین گفت وشنود از آن سخن می رود،از مغفول ترین وقایع تاریخ انقلاب اسلامی در دوران اوج گیری آن است.داستان از این قرار بود که پس از مذاکرات «مظفر بقایی» با محمدرضا وفرح پهلوی در جلساتی چند،نخست وزیری او تقریبا قطعی می شود اما به ناگاه سیر قضایا به سویی دیگر رفته ونخست وزیری «شاپور بختیار» اعلام می شود.صرف نظر از تحلیل های متفاوت وحتی متناقضی که میتواند دراین باره وجود داشته باشد،براین باوریم که این فصل از تصمیمات شاه ورژیم گذشته ،باید بیش از پیش مورد توجه وبررسی تاریخ پژوهان انقلاب قرارگرفته وجوانب آن شفاف شود.
  1395/4/5 12:54

  رجوی رابطه مجاهدین با روحانیت را قطع کرد

  محمدمهدی ربانی شیرازی فرزند مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالرحیم ربانی شیرازی و از مبارزان دوران انقلاب اسلامی است. وی از دگردیسی ایدئولوژیک در سازمان مجاهدین خلق و موضع روحانیت در برابر آن، اطلاعاتی خواندنی دارد که شمه ای از آن را در گفت وشنود پیش روی بیان داشته است. با سپاس از ایشان که پذیرای این گفت وشنود شدند.
  1394/11/13 13:49
5

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.