مطالب مرتبط با واژه 'علامه محمدتقی جعفری'

  «نکته‌ها و خاطره‌هایی از روابط و مناسبات استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری با پروفسور محمود حسابی» در گفت‌وشنود با مهندس ایرج حسابی

  با دستور پروفسور حسابی، مباحث استاد مطهری تکثیر و در اختیار دانشجویان قرار می‌گرفت

  ارتباط مداوم و تبادل نظر با دانشمندان شاخص دیگر رشته‌های علمی، از رویکردهای شاخص استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری به شمار می‌آید. در گفت‌‎وشنود پی‌آمده، مهندس ایرج حسابی، فرزند پروفسور محمود حسابی، به بیان خاطرات خویش از مراودات علمی و اخلاقی پدر با آن شهید دانشور پرداخته است
  1400/2/26 12:44

  «جلوه‌هایی از سیره علمی و عملی زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری» در گفت‌وشنود با آیت‌الله علی‌اکبر صادقی رشاد

  علامه جعفری را نه فیلسوف، که باید حکیم دانست

  روزهای اکنون، موسم نکوداشت علامه فقید، زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ محمدتقی جعفری تبریزی است. هم از این روی و در نکوداشت سعی بلیغ آن بزرگوار در بسط اندیشه‌های اسلامی و شیعی، با آیت‌الله علی‌اکبر صادقی رشاد گفت‌وشنودی انجام داده‌ایم که نتیجه آن در پی می‌آید.
  1399/8/27 12:00

  دو خاطره از دو دیدار با زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری

  هدف از پوشیدن لباس روحانیت

  آنچه پیش روی دارید دو خاطره امیر محبیان، روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل سیاسی، از زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری است که نمایانگر منظر آن فرزانه فقید درباره برخی مقولات علمی و فرهنگی جامعه امروز است.
  1398/9/10 14:07

  همراه با پدرم زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری در واپسین سفر حیات

  آغوشی گشوده بر مرگ!

  آنچه پیش روی دارید شمه‌ای از خاطرات آقای دکتر غلامرضا جعفری، فرزند زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری، از سیره پدر در واپسین سفر استعلاجی اوست که طی آن دعوت حق را لبیک گفت. این یادمان نشان می‌دهد که آن فرزانه فقید در آخرین روزهای حیات چگونه زیست و در چه عوالمی سیر می‌کرد. یادش گرامی باد.
  1398/9/9 14:08

  روایتی از یک دیدار پرنکته با زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری

  روایتی از چالش‌های یک حیات علمی!

  آنچه پیش روی دارید روایت حجت‌الاسلام محسن غرویان از یک دیدار با زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری است که در تابستان سال 1364 انجام شده است. راوی در این دیدار، پرسش‌هایی از محضر استاد مطرح ساخته و پاسخ‌هایی را دریافت داشته که در شناخت هندسه علمی و عملی ایشان مؤثر به نظر می‌رسد.
  1398/9/6 14:52

  زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری در آیینه روایت فرزند

  کربلا را ‌چنان توصیف می‌کردند که گویی خود در آن حضور داشتند!

  آنچه در پی می‌آید روایتی از بانو عذرا جعفری، فرزند زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری، از خصال علمی و عملی پدر ارجمند خویش است. او در این مقال شخصیتی را توصیف می‌کند که از فرهنگبانان دوران معاصر و به تبع آن بسترسازان تحولات شاخص در عرصه اجتماع و سیاست است.
  1398/9/5 15:11

  یادها و یادمان‌هایی از حیات علمی و عملی علامه محمدتقی جعفری

  از دانشمندان بنام و پرکار و از منادیان فرهنگ اسلامی

  آیت‌الله حاج شیخ محمد واعظ‌زاده خراسانی در عداد شاگردان مبرز آیت‌الله العظمی حاج آقا حسین بروجردی و نیز مراودان و مرتبطان با زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری در نشست‌های علمی و پژوهشی بود. وی پس از رحلت علامه فقید، پاره‌ای از خاطرات خود از حیات علمی و عملی ایشان را به رشته تحریر درآورد که متن کامل آن درپی می‌آید.
  1398/9/4 10:00

  «علامه محمدتقی جعفری و پروفسور محمود حسابی؛ روایت یک تبادل علمی» در گفت‌وشنود با مهندس ایرج حسابی

  رابطه پدرم با علامه جعفری، نماد تعامل حوزه و دانشگاه است

  زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری از پیشگامان وحدت حوزه و دانشگاه بود که زمینه‌ساز یکی از مهم‌ترین رویدادهای قرن ما، یعنی انقلاب اسلامی ایران، گشت. در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، مهندس ایرج حسابی، فرزند پروفسور محمود حسابی، به روایت خاطرات خویش از تعامل پدر با علامه فقید پرداخته است.
  1398/9/3 13:44
12

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.