مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی'

  «نظری بر حالات و مقامات امام خمینی و آیت‌الله العظمی بروجردی به مثابه پیشگامان وحدت اسلامی در دوران معاصر» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی

  امام خمینی در وحدت‌گرایی، از آیت‌الله بروجردی تأثیر پذیرفته بود

  در روزهایی که بر ما گذشت، از سالروز ارتحال عالم مجاهد و پرتکاپو، زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی عبور کردیم. او اندیشمندی «تقریب‌اندیش» بود و در تمامی ادوار حیات، به همین ویژگی شهرت داشت. به همین مناسب، گفت‌وشنودی با وی در باب «حالات و مقامات امام خمینی و آیت‌الله العظمی بروجردی به مثابه پیشگامان وحدت اسلامی در دوران معاصر» را به شما تقدیم می‌نماییم.
  1399/10/6 14:09

  «زنده‌یاد آیت‌الله محمدعلی تسخیری و تلاش مداوم برای تحقق آرمان تقریب بین مذاهب اسلامی» در گفت‌وشنود با دکتر محمدعلی آذرشب

  او در میان داعیه‌داران تقریب مذاهب اسلامی در جهان، از همه شناخته‌شده‌تر است

  دکتر محمدعلی آذرشب در عداد دانشورانی است که در مدت زمانی طولانی، با زنده‌یاد آیت‌الله محمدعلی تسخیری همکاری علمی و عملی داشته است. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، در باب تلاش مداوم آن بزرگ برای تحقق آرمان تقریب بین مذاهب اسلامی سخن می‌گوید.
  1399/7/14 12:45

  «جستارهایی در تاریخچه نقش‌آفرینی زنده‌یاد آیت‌الله محمدعلی تسخیری در فرآیند تقریب مذاهب اسلامی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالکریم بی‌آزار شیرازی

  مقام علمی او در حدی بود که در مجمع فقهی جدّه، در رأس قرار گرفت

  فرا رسیدن چهلمین روز ارتحال زنده‌یاد آیت‌الله محمدعلی تسخیری، فرصتی مغتنم است که علاوه بر بازخوانی کارنامه علمی و عملی آن بزرگ، به تاریخچه تقریب بین مذاهب اسلامی در مذهب تشیع نیز پرداخته شود. در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالکریم بی‌آزار شیرازی، به ارائه تحلیل خویش دراین‌باره پرداخته است.
  1399/7/12 13:05

  «شهید آیت‌الله مرتضی مطهری به مثابه شخصیتی ذوابعاد» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی

  او در دوران حیاتش مظلوم بود

  عالم فرزانه و محقق سخت‌کوش آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی، از دوستان دیرین و همدل شهید آیت‌الله مرتضی مطهری به‌شمار می‌رود. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، تلاش کرده است تا با اتکا به خاطرات خویش، تحلیلی از شخصیت فکری و میراث علمی استاد شهید ارائه کند.
  1399/2/29 12:00

  یادها و یادمان‌هایی از حیات علمی و عملی علامه محمدتقی جعفری

  از دانشمندان بنام و پرکار و از منادیان فرهنگ اسلامی

  آیت‌الله حاج شیخ محمد واعظ‌زاده خراسانی در عداد شاگردان مبرز آیت‌الله العظمی حاج آقا حسین بروجردی و نیز مراودان و مرتبطان با زنده‌یاد علامه محمدتقی جعفری در نشست‌های علمی و پژوهشی بود. وی پس از رحلت علامه فقید، پاره‌ای از خاطرات خود از حیات علمی و عملی ایشان را به رشته تحریر درآورد که متن کامل آن درپی می‌آید.
  1398/9/4 10:00

  «جلوه‌هایی از سیره نظری و عملی امام خمینی» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی

  ویژگی امام اراده قوی، ثبات‌قدم و هدف مشخص بود

  دانشمند فقید، شادروان آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی از شاگردان دیرین امام خمینی بود که از سیره نظری و عملی ایشان، بسی می‌دانست. وی در گفت‌وشنودی که هم اینک پیش روی شماست، به شمه‌ای از این خاطرات و تحلیلها اشاره کرده است. امید می بریم که این گفت‌وشنود پرنکته، تاریخ‌پژوهان و علاقه‌مندان را مفید آید.
  1397/3/29 14:37

  «شاگردان مکتب میرزای بزرگ شیرازی ونحوه دخالت در رویداد مشروطیت»در گفت وشنود باآیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی

  منتقدان مشروطیت،به مرور زیاد شدند

  علامه مفضال آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی،از شاگردان مبرزآیت الله العظمی بروجردی وبسیاری دیگر ازدانش آموختگان مکتب آخوند خراسانی است.از سوی دیگر فرزند واعظی نامدار وپرتکاپوست که با مرحوم آیت الله سید محمد کاظم یزدی وسایر منتقدان مشروطیت ارتباطی نزدیک داشته است. او در این گفت وشنود، نحوه دخالت شاگردان مکتب میرزای بزرگ شیرازی در رویداد مشروطیت را به مدد شنیده هایش از اطرافیان،تشریح کرده است. امید آنکه مقبول افتد.
  1395/5/17 11:30

  گفت: مصدق با دست خودش از بین رفت

  عالم فرزانه و کهنسال آیت الله حاج شیخ محمد واعظ زاده خراسانی از شاگردان مبرز مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی است. وی در عین حال با برخی اضلاع نهضت ملی از جمله مرحوم آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی و شهید نواب صفوی نیز آشنایی داشت و در مجموع می‌تواند رابطه «آیت الله بروجردی و نهضت ملی» را تبیین کند. گفت وشنود پیش روی، با همین موضوع با ایشان صورت گرفته است.
  1394/1/11 11:09
18

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.