مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی'

  «روایت‌ها و تحلیل‌هایی از سیره تبلیغی زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فلسفی» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی

  زبان، قلم و ارتباطات او، همواره در خدمت مردم بود

  در گفت‌وشنود پی‌آمده، زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی، در باب سیره تبلیغی زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فلسفی، نکاتی ناب و بدیع را بیان داشته است. این روایات و تحلیل‌ها، بر روی فلسفی‌پژوهان، افق‌هایی جدید می‌گشاید و آنها را به دریافت‌هایی نوین درباره این شخصیت نامدار معاصر رهنمون می‌سازد.
  1400/1/28 14:06

  «سیره علمی و عملی زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ خراسانی در آیینه روایت‌ها و تحلیل‌ها» در گفت‌وشنود با دکتر محمدعلی آذرشب

  با اندیشه تقریبی، در پی آن بودند که گرهی از کار مسلمانان باز کنند

  دکتر محمدعلی آذرشب از همکاران دیرین زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی در مجمع تقریب مذاهب اسلامی است. وی در گفت‌وشنود پی‌آمده، به بازگویی بخشی از خاطرات خویش از دوران این تعامل و نیز سیره علمی و عملی آن فرزانه فقید پرداخته است.
  1399/10/14 12:00

  «گذری بر میراث علمی و عملی زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالکریم بی‌آزار شیرازی

  شخصیت علمی او، برای حوزویان و دانشگاهیان ما، ناشناخته مانده است

  حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالکریم بی‌آزار شیرازی از بدو تأسیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی، از یاران و همکاران زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی بوده است؛ هم از این روی خاطرات وی از آن دانشمند پرکار، مهم و خواندنی است. وی در گفت‌وشنود پی‌آمده، به بازگویی بخش‌هایی از این یادمان‌ها پرداخته است.
  1399/10/13 12:00

  «زنده یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی در قامت یک پدر» در گفت‌و‌شنود با دکتر حسام‌الدین واعظ‌زاده

  از اینکه دیده و درگیر حواشی شوند، می‌گریختند!

  دکتر حسام‌الدین واعظ‌زاده، فرزند زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی، در سال‌های طولانی، شاهد تلاش و تکاپوی علمی و تقریبی پدر بوده و دراین‌باره، خاطرات و تحلیل‌هایی شنیدنی دارد. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، شمه‌ای از مشاهدات و ارزیابی‌های خود دراین‌باره را مطرح ساخته است.
  1399/10/11 12:00

  «خوانشی از منظر تقریبی زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی» در گفت‌وشنود با مولوی محمد اسحاق مدنی

  آرزوی او، همزیستی صلح‌آمیز همه مسلمانان جهان بود

  مولوی اسحاق مدنی از عالمان اهل سنّت و نیز همکاران و مراودان دیرین زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی، در فرآیند تلاش‌های تقریبی آن بزرگ است. وی در گفت‌وشنود پی‌آمده، شمه‌ای از خاطرات و تحلیل‌های خویش را در باب منظر وحدت‌گرانه آن فقید سعید بیان داشته است.
  1399/10/10 12:00

  «جستارهایی در منش تقریبی زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌‌زاده خراسانی» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله محمدعلی تسخیری

  در عرصه‌های بین‌المللی، به‌شدت از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کرد

  این گفت‌وگو در شرایطی منتشر می‌شود که توصیف‌کننده و توصیف‌شونده، جملگی در جوار رحمت الهی قرار یافته‌اند. بااین‌همه انتشار توصیفات زنده‌یاد آیت‌الله محمدعلی تسخیری از منش تقریبی زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌‌زاده خراسانی، رهیافتی مناسب به کارنامه علمی و عملی آن بزرگ قلمداد می‌شود. روح هر دو منادی وحدت اسلامی، شاد باد.
  1399/10/9 12:02

  «نظری بر شخصیت و اندیشه‌های زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی» در گفت‌وشنود با آیت‌الله محسن اراکی

  او مشاور و دستیار آیت‌الله بروجردی، در امر تقریب مذاهب اسلامی بود

  در ایام سالگرد ارتحال عالم تقریب‌اندیش زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی، سعی داریم که با ارائه گفت‌وشنودهایی با صاحب‌نظران، ابعاد تاریخی فعالیت ایشان را مورد بازخوانی و بازنمایی قرار دهیم. در گفت‌وشنود پی‌آمده، آیت‌الله محسن اراکی به ارائه خاطرات و تحلیل‌های خویش دراین‌باره پرداخته است.
  1399/10/8 12:24

  «نظری بر حالات و مقامات امام خمینی و آیت‌الله العظمی بروجردی به مثابه پیشگامان وحدت اسلامی در دوران معاصر» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی

  امام خمینی در وحدت‌گرایی، از آیت‌الله بروجردی تأثیر پذیرفته بود

  در روزهایی که بر ما گذشت، از سالروز ارتحال عالم مجاهد و پرتکاپو، زنده‌یاد آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی عبور کردیم. او اندیشمندی «تقریب‌اندیش» بود و در تمامی ادوار حیات، به همین ویژگی شهرت داشت. به همین مناسب، گفت‌وشنودی با وی در باب «حالات و مقامات امام خمینی و آیت‌الله العظمی بروجردی به مثابه پیشگامان وحدت اسلامی در دوران معاصر» را به شما تقدیم می‌نماییم.
  1399/10/6 14:09
18

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.