مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله سیدمحمود طالقانی'

  25 دی 1342

  محاکمه مهندس بازرگان و دیگر متهمان در دادگاه تجدید نظر نظامی/وزیر کشور: به این نتیجه رسیدیم که اداره کل شهرداری‌ها توانایی انجام وظایف واقعی خود را ندارد!/در جلسه امروز سنا مطرح شد: گرانی روز به روز ارزاق عمومی/ گرانی برای مردم اسباب زحمت شده است!/وضع گوشت و خوار و بار روز به روز بدتر می شود!/پیام جانسون تقدیم شاه شد/تغییر نام خیابان «نواب شمالی» به  «کندی» با حضور نخست‌وزیر!
  1398/10/25 00:00

  17 دی 1342

  محکومیت ده سال حبس برای مهندس بازرگان و آیت الله طالقانی!/انتخاب هیئت رئیسه حزب ایران نوین/هاجر تربیت: در روز کشف حجاب رضاخانی از او تشکر کردم!/گزارش نخست‌وزیر درباره میزان قروض خارجی کشور/مبلغ قرضی که داریم از توان مالی کشور بسیار کمتر است/ مبالغ بیشتری می‌توانیم اعتبار بگیریم!
  1398/10/17 00:00

  «یادها و یادمان‌هایی از فعالیت دفتر آیت‌الله طالقانی در روزهای اوج‌گیری انقلاب اسلامی» در گفت‌وشنود با سیدابوالحسن طالقانی

  پدر به بازجوی ساواک گفت: اگر اهل درخواست عفو بودم، در زندان چه می‌کردم؟

  راوی خاطراتی که در پی می‌آید سیدابوالحسن طالقانی، فرزند آیت‌الله سیدمحمود طالقانی است. او در دوران مبارزه و نیز پس از پیروزی انقلاب، شاهد تلاش و تکاپوی پدر بوده و از آن صحنه‌های تاریخی و خطیر، خاطراتی گران به خاطر سپرده است. این گفت‌وشنود نیز، بیشتر به کارنامه دفتر آیت‌الله در روزهای اوج‌گیری انقلاب اسلامی معطوف است.
  1398/9/21 10:00

  «آیت‌الله سیدمحمود طالقانی و مدیریت موج انقلاب اسلامی» در گفت‌وشنود با سیدمحمدرضا طالقانی

  منزل ما مرکز دید و بازدیدهای عمومی شده بود!

  چهل و یک سال پیش در چنین روزهایی، دفتر زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمود طالقانی در پی آزادی وی از واپسین زندان، متولی بسیاری از مراجعات مربوط به دوره اوج‌گیری انقلاب اسلامی بود. در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، سید محمدرضا طالقانی فرزند آیت‌الله،از خاطرات دفتر در آن روزهای تاریخی می‌گوید.
  1398/9/20 10:37

  «تأملی درباب یک نقل قول خطا از حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی درباره آیت‌الله سیدمحمود طالقانی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدصادق موسوی

  آنچه از من درباره اظهار نظر سیداحمد خمینی درباره طالقانی نقل شده، نادرست است

  چندی پیش در فضای مجازی و به نقل از حجت‌الاسلام والمسلمین سیدصادق موسوی شیرازی، نکته‌ای از زبان حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیداحمد خمینی درباره آیت‌الله سیدمحمود طالقانی نقل شد که با شواهد روشن ارتباط آن دو سازگاری نداشت؛ هم از این روی و در گفت‌وشنودی، واقعیت ماجرا را از آقای موسوی جویا شدیم که نتیجه آن را پیش روی دارید.
  1398/9/18 16:00

  «آیت‌الله سیدمحمود طالقانی و شیوه تعامل با سیاست و فرهنگ» در گفت‌وشنود با سیدحسین طالقانی

  همیشه از صلابت و قدرت پدر احساس سرافرازی می‌کردیم

  امسال از چهلمین سالگرد ارتحال زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمود طالقانی عبور کردیم؛ بااین‌همه همچنان بازار تجلیل و نکوداشت یاد و خاطره آن بزرگ گرم و پررونق به نظر می‌رسد. هم از این روی و در نکوداشت یاد و خاطره آن عالم مجاهد، گفت‌وشنودی با فرزندش سیدحسین طالقانی را به شما تقدیم می‌کنیم.
  1398/8/21 12:27

  «روایتی از ماه‌های اوج‌گیری انقلاب اسلامی در سال 1357» در گفت‌وشنود با ولی‌الله چهپور

  دفتر طالقانی در روزهای انقلاب، پناهگاه همه بود

  راوی خاطراتی که درپی می‌آید، وقایعی را روایت می‌کند که 41 سال پیش در چنین روزهایی اتفاق افتاده‌اند. حاج ولی‌الله چهپور از خویشان و نیز مسئول مالی دفتر زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمود طالقانی بوده است و هم از این روی، بسیاری از رویدادهای شاخص تاریخ انقلاب را از نمای نزدیک دیده است.
  1398/8/14 15:44

  خاطراتی از مرحومه اعظم طالقانی درباره سیره نظری و عملی آیت‌الله سیدمحمود طالقانی

  روزهای آموختن در محضر پدر

  در روزهایی که بر ما گذشت، بانو اعظم طالقانی، فرزند زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمود طالقانی، روی از جهان برگرفت و رهسپار ابدیت گشت. به همین مناسبت شمه‌ای از خاطرات آن مرحومه را ــ که نمایانگر فضای حاکم بر خانواده و زندگی او نیز هست ــ به شما تقدیم می‌کنیم.
  1398/8/12 14:00

  8 آبان 1342

  چهارمین جلسه دادگاه اعضای نهضت آزادی برگزار شد/ تعطیلی مدارس به مناسبت روز تولد ولیعهد!/ تعطیلی کلوپ‌های قمار/ رأی اعتماد سنا به کابینه علم/
  1398/8/8 11:03

  «سیره سیاسی و اجتماعی آیت‌الله سیدمحمود طالقانی در آیینه خاطرات» در گفت‌وشنود با سیدمهدی طالقانی

  فرزندان آیت الله طالقانی سخنگوی او نیستند

  در روزهایی که بر ما گذشت، فقدان زنده‌یاد آیت‌الله سیدمحمود طالقانی چهل‌ساله شد. این مناسبت موجب ابراز پاره‌ای از تفسیرها و اظهار نظرها گشت که در صحت آنها تردید جدی وجود دارد. درباره میزان اعتبار این گونه تحلیل‌ها، با سیدمهدی طالقانی، فرزند آن بزرگ، گفت‌وشنودی انجام داده‌ایم که نتیجه آن پیش روی شماست.
  1398/8/4 15:54
53

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.