مطالب مرتبط با واژه 'مهدی عراقی'

  «یادها و خاطره‌هایی از یک زندگی انقلابی» در گفت‌وشنود با سیدعلی‌اصغر رخ‌صفت

  کسی از ترس ساواک نمی‌توانست نفس بکشد!

  آنچه درپی می‌آید شمه‌ای کوتاه از خاطرات جناب حاج سیدعلی‌اصغر رخ‌صفت، از فعالان دیرین سیاسی و مذهبی معاصر، است. وی در این گفت‌وشنود، به بخشهایی از خاطرات خود از مبارزات نیروهای مذهبی طی دوران نهضت ملی تا پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرده است.
  1397/10/15 13:39

  «خاطره‌هایی از چالشها و محنتهای یک خانواده مبارز» در گفت‌وشنود با امیر عراقی

  پدر بار همه زندانیان را به دوش می‌کشید

  نزدیکی به چهلمین سالروز حماسه عظیم انقلاب اسلامی فرصتی مغتنم است تا رنجهای خانواده‌های دخیل در این رویداد شگرف بازخوانی شود. در این نوبت از این مجموعه گفت‌وشنودها، شنوای خاطرات امیر عراقی، فرزند شهید حاج مهدی عراقی، گشته‌ایم.
  1397/8/20 13:25

  دو روی سکه زندگی طیب حاج رضایی

  از ظلمت تا روشنایی

  در واقعه 15 خرداد طیب نقشی اساسی ایفا کرد و با بستن بازار میوه، تظاهراتی در حمایت از امام(ره) به راه انداخت و برخلاف تصور رژیم که انتظار داشت طیب حداقل از برپایی تظاهرات در میدان جلوگیری کند، خود سردسته تظاهرکنندگان بر علیه رژیم شاه شد.
  1395/8/12 13:36

  « منش مبارزاتی شهید مهدی عراقی درآیینه خاطره ها»درگفت وشنود یا حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی‌اصغر مروارید

  درانقلاب،کسی را به کارآمدی او نمی شناسم

  حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی‌اصغر مروارید ازمبارزان دیرپا وپرسابقه انقلاب اسلامی است که در بسیاری از عرصه های خطیر آن حاضر بوده است.بی تردید تدوین خاطرات او،می تواند تاریخ پژوهان انقلاب را بسیار به کارآید و بر غنای تحقیقات آنان بیفزاید. درگفت وشنودی که پیش روی دارید،خاطرات ایشان از مبارزات شهید حاج مهدی عراقی آمده است. 
  1395/6/8 14:14

  «شهیدمهدی عراقی ومدیریت در زندان»درگفت وشنود با مرتضی حاجی

  توان عجیبی در گفتگوواداره وقایع داشت

  آشنایی مرتضی حاجی از اعضای نوجوان حزب ملل اسلامی با شهید مهدی عراقی، پس از دستگیری ودر زندان اتفاق افتاد.خاطرات شنیدنی او نیزاز عراقی-که شمه ای از آن در گفت وشنود پیش روی آمده است-همگی مربوط به دوره زندان است.
  1395/6/8 12:36

  دشمنان فهمیدند باید کدام چهره‌ها را از انقلاب بگیرند!

  مجاهد بزرگ و یار دیرین انقلاب، شهید حاج مهدی عراقی، نزد همگنان و فعالان مبارزه، ارج و رتبتی والا داشت و هر یک از ایشان به نوبه خود، از او خاطراتی شنیدنی دارند. بانو مرضیه دباغ (حدیدچی)، در نوفل لوشاتو عراقی را شناخت و به سجایای شخصیتی و اخلاقی او پی برد. او در گفت وشنودی که پیش روی دارید، به پاره ای از این خصال اشاره کرده است.
  1394/6/4 15:11
9

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.