مطالب مرتبط با واژه 'محمدولی قرنی'

  فریاد زدم:تیمسار را نکشید،او آدم خوبی است!

  آنچه درپی می آید،روایتی صادقانه وصمیمی از منش سپهبد شهید محمدولی قرنی از واپسین فصل حیات ونیز لحظه شهادت اوست که توسط راننده ومحافظ وی بیان شده است.این رواین جذاب وخواندنی میتواند شماعی از اندیشه وعمل ِ آن سردار نامدار نهضت اسلامی را برای خواننده ترسیم نماید. امید آنکه مقبول افتد.
  1395/2/11 10:40

  بیش از آنکه به بازرگان نزدیک باشد، به امام نزدیک بود

  راوی خاطراتی که پیش روی دارید،از همکاران شهیدسپهبد محمدولی قرنی در روزهای دشوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده وحالات ومنش او را درآن مقطع خطیر از نزدیک دیده است. او 37 سال پس از آن روزگاران،روایتگر روزهای پر التهاب ریاست قرنی بر ستاد مشترک ارتش شده است. امید آنکه مقبول افتد.
  1395/2/11 09:14

  سیاست خارجی امریکا در ایران از ملی شدن صنعت نفت تا پیروزی انقلاب اسلامی

  دولت امریکا، در سالهای آغازین پس از جنگ دوم جهانی، با توجه به تحلیل روزافزون قدرت استعماری انگلستان در خاورمیانه، بر آن شد تا به منظور دست اندازی بر منابع نفت ایران ابتدا با ایرانیان هوادار ملی کردن صنعت نفت همصدایی کند و سپس با ترفند دیپلماسی، و بعد از مدتی مداخله نظامی، دولتمردان ایرانی را به... PDF format
  1394/4/23 09:18

  سرلشکر قرنی

  سید محمد ولی‌الله قرنی فرزند میرزا آقاخان در سال 1292ش در تهران متولد شد. او تحصیلات ابتدایی خود را در دبیرستانهای دارالفنون و نظام به پایان رسانید و در سال 1309 وارد دانشکده افسری شد و 2 سال بعد با درجه ستوان دومی فارغ‌التحصیل شد. قرنی دوره ستاد جنگ دانشگاه جنگ و دوره 3 ماهه این...
  1394/2/29 11:28

  میان بازرگان و سپهبد قرنی چه گذشت؟

  حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ غلامرضا صفایی سالها مسئولیت عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی را بر عهده داشت و در مدت کوتاه مسئولیت شهید سپهبد محمدولی قرنی، از نزدیک با وی معاشر بود. وی در این گفت وشنود به پاره ای از دغدغه‌های آن بزرگوار و نیز چالشهایی که او در دوران مسئولیت خود با آن مواجه بوده، اشاره کرده است. امید آنکه مقبول افتد.
  1394/2/6 10:54

  قاطعیت در مسئله کردستان راعامل شهادت ایشان می دانم

  دکتر جواد منصوری اولین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، درباره زمینه ها و پیامدهای اولین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی، تحلیلی صریح و روشن دارد. او جدیت و قاطعیت شهید سپهبد محمدولی قرنی در غائله کردستان را، عامل اصلی شهادت وی تلقی می‌کند و بر این باور است که اگر عمر او تداوم می یافت،..
  1394/2/5 10:29
26

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.