مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی'

  «مسجد جلیلی تهران و فرهنگ‌سازی برای انقلاب اسلامی» در گفت‌وشنود با دکترآیت گودرزی

  امام جماعتی که انسان می‌ساخت

  سردار دکتر آیت گودرزی فرزند خادم مسجد جلیلی تهران در دوران امامت مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی بوده است. از این روی اطلاعات زیادی از برنامه‌های متنوع این مسجد برای تبلیغ فرهنگ دینی و انقلابی دارد که شمه‌ای از آن را در گفت‌وشنودی که در پی می‌آید، بیان داشته است. امید آنکه تاریخ‌پژوهان انقلاب را مفید افتد.
  1396/11/29 13:35

  «بازخوانی خاطرات انقلاب بر اساس خاطراتی از یک پدر انقلابی»در گفت‌وشنود با دکتر مریم مهدوی کنی

  امام به پدر پیغام دادند:مانع از رفتن مردم به سوی فرودگاه شوید!

  دکتر مریم مهدوی کنی اولین فرزند مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی و شاهد بسیاری از فعالیت‌های سیاسی پدر بوده است. او به دلیل این انتساب، از فرازوفرودهای رویدادهای انقلاب خاطراتی فراوان دارد که شمه‌ای از آن در گفت‌وشنود پیش روی آمده است. امید آنکه علاقه‌مندان را مقبول افتد.
  1396/11/15 11:50

  «آیت‌الله مهدوی کنی واحیای موقوفات حوزه علمیه مروی»درگفت وشنود با محمدجواد کیانی‌نیا

  خدمات او درتاریخ حوزه مروی بی نظیر است

  روزهایی که برما می گذرد، تداعی‌گر سومین سالگرد ارتحال عالم ربانی آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی است. آن بزرگوار پس از ارتحال آیت‌الله حاج شیخ محمدباقرآشتیانی و به حکم رهبرکبیرانقلاب به عنوان متولی مدرسه مروی منصوب شد ودرطول این مدت، دراحیای موقوفات این مدرسه وارتقای سطح تحصیلی طلاب، خدماتی ارجمند را به انجام رساند. درگفت وشنودی که پیش روی شماست، جناب محمدجوادکیانی‌نیامعاونت سابق اداری مدرسه مروی در این باره سخن گفته است. امید آنکه مقبول افتد.
  1396/8/2 10:10

  «جستارهایی در حیات سیاسی واجتماعی آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی»درگفت وشنود با بانو قدسیه سرخه‌ای

  برنامه ساواک، خرد کردن خانواده زندانیان سیاسی بود

  بانو قدسیه سرخه‌ای ریاست کنونی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ه)، فرزند آیت‌الله حاج شیخ زین العابدین سرخه‌ای و همسر عالم مجاهد مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی است. وی درسالروز ارتحال همسر ارجمند خویش، درگفت وشنودی با سایت موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران به شمه ای از خاطرات خویش از حیات سیاسی و اجتماعی آن بزرگوار اشاره کرده است. امید آنکه مقبول افتد.
  1396/7/25 14:07

  نشست خبری کنگره ملی « آیت‌الله مهدوی‌کنی» برگزار شد

  موسی حقانی با اشاره به نقش مهم آیت‌الله مهدوی‌ کنی در عبور از شیوه مبارزه علمای سلف به شیوه جدید، از محورهای کنگره ای سخن گفت که به منظور تبیین شخصیت این روحانی مبارز برگزار خواهد شد.
  1396/5/18 16:10

  «آیت الله محمدرضا مهدوی کنی در کسوت یک مبارز»درگفت وشنود با دکتر اسدالله بادامچیان

  شکنجه‌گران رژیم شاه را به ستوه آورده بود

  اسدالله بادامچیان از مبارزان دوران نهضت اسلامی است وبا مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی،ارتباطی دیرین داشته است.او از فعالیت های خارج وداخل از زندان که با محوریت یا تعامل آیت الله انجام می گرفت،خاطراتی شنیدنی دارد که شمه ای از آن را در این گفت وشنود بیان کرده است.امید انکه مقبول افتد.
  1395/8/11 09:48
27

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.