مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی'

  «یادها و یادمان‌هایی از دیدار با امام خمینی در نوفل لوشاتو» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی

  وقتی وقایع هفده شهریور را برای امام باز گفتم، اشک ایشان جاری شد!

  زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی(قده)، در زمره چهره‌هایی است که در دوره اقامت امام خمینی در نوفل لوشاتو، برای دیدار با ایشان به فرانسه مسافرت کرد. در گفت‌وشنود منتشرنشده‌ای که پیش روی شماست، ایشان به پاره‌ای از خاطرات خویش از آن سفر اشاره کرده‌اند. این مصاحبه خواندنی را حسن ختام پرونده مرتبط به ایشان قرار داده‌ایم.
  1398/12/20 12:00

  «خاطرات زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی، چگونگی تدوین و بازتاب‌ها» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام سیدحسین کشفی

  او یک انقلابی تمام‌عیار بود

  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین کشفی، نواده زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی و تدوینگر خاطرات ایشان است. جلد نخست از این مجموعه، با همت وی و با عنوان «حدیث نصر» نشر یافته و جلد دوم در شرف انتشار است. به مناسبت دومین سالروز ارتحال آن بزرگ، با وی گفت‌وشنودی انجام داده‌ایم که نتیجه آن را پیش روی دارید.
  1398/12/19 12:00

  «گذری بر خصال شخصیتی زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی» در گفت‌وشنود با آیت‌الله سیدمحمدجواد علوی بروجردی

  شدت علاقه او به امام را دیده بودم

  توانایی در ایجاد ارتباط موفق با اقشار گوناگون مردم، از خصال بارز زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی بود. در نگاه کلان‌‎تر روحانیت شیعه در تاریخ، با همین سرمایه توانست به صیانت از مرزهای عقیدتی و ملی تشیع بپردازد. در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، درباره این خصیصه آن عالم بزرگوار سخن رفته است.
  1398/12/18 12:00

  «جستارهایی در منش اجتماعی و سیاسی آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی» در گفت‌وشنود با آیت‌الله حاج سیدمحمد غروی

  نسبت به رهبری متواضع بود و در هر شرایطی از ایشان دفاع می‌کرد

  آیت‌الله سیدمحمد غروی در عداد علاقه‌مندان و مرتبطان دیرین زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی است. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، به بیان شمه‌ای از خاطرات خویش از منش اجتماعی و سیاسی آن بزرگ پرداخته و شمایی از سیره ایشان را ترسیم کرده است.
  1398/12/17 12:00

  یادها و یادمان‌هایی از منش فردی و اجتماعی زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی

  هماره دعا می‌کرد که دستِ دهنده خدا باشد

  روزهایی که بر ما می‌گذرد تداعی‌گر سالروز ارتحال عالم ربانی و خدوم، زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی است. هم از این روی و در شناخت منش فردی و اجتماعی آن بزرگوار، خاطرات برادر ارجمندش جناب مهندس عباس شاه‌آبادی را به شما تقدیم می‌نماییم. این دست یادمان‌ها نشان می‌دهد که روحانیت در تاریخ از چه روی محبوب مردم بوده و توانسته‌اند تغییرات و تحولات بزرگ را رقم زنند.
  1398/12/15 12:00

  «جلوه‌هایی از خصال علمی و عملی زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی

  او تا آخر عمر، بـه انقلاب و نظام اسلامی وفادار ماند

  در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، به بازگویی خاطرات خویش از سیره زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی پرداخته است. این دست مصاحبه‌ها علاوه بر آشکار ساختن ویژگی‌های سوژه خویش، به نوعی نمایانگر فضای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اطراف وی نیز هست و می‌تواند از این جنبه نیز برای تاریخ‌پژوهان روشنگر و کارگشا باشد.
  1398/12/14 12:00

  «جلوه‌هایی از منش سیاسی و اجتماعی زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی

  او در نجف، مایه دلگرمی علاقه‌مندان به امام و مبارزه بود

  روزهایی که پیش روی ماست تداعی‌گر سالروز ارتحال عالم ربانی زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی است (12 اسفند 1396)؛ هم ازاین‌روی و در نکوداشت نقش تاریخی و انقلابی آن بزرگ، گفت‌وشنودها و خاطراتی را به شما تقدیم خواهیم کرد. آنچه پیش روی دارید، اولین بخش از این سلسله مطالب است که طی آن، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی به بیان خاطرات خویش از آن مرحوم پرداخته‌اند.
  1398/12/13 12:00

  «منش سیاسی امام خمینی در آیینه روایت و تحلیل» در گفت‌وشنود با زنده‌یاد آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی

  ساواک از تبعید امام به نجف نتیجه عکس گرفت

  روزهایی که بر ما می‌گذرد، تداعی‌گر سالروز رحلت عالم عامل، زنده‌یاد آیت‌الله حاج آقا نصرالله شاه‌آبادی است. هم از این روی، گفت‌وشنودی با ایشان را که درباره منش سیاسی امام خمینی انجام شده است به شما تقدیم می‌کنیم.
  1397/12/15 15:57
12

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.