مطالب مرتبط با واژه 'سیدمجتبی نواب صفوی'

  گفت: با همین لباس روحانیت اعدام می‌شوم!

  فقید سعید، مرحوم حاج اصغر عمری در زمره چهره هایی است که همراه با شهید نواب صفوی و حلقه اولیه یارانش دستگیر و با آنان محاکمه شد. از این رو از معدود شاهدان حالات و رفتارهای آنان در واپسین فصل حیات ایشان به شمار می‌رفت. وی در گفت وشنود پیش روی، شمه ای از خاطرات خود را شرح داده است.
  1393/10/30 09:28

  پدر همیشه برایم یک قهرمان بوده است

  فاطمه نواب صفوی فرزند بزرگ شهید سید مجتبی نواب صفوی است که درمقطع شهادت پدر، تنها 4 سال داشته است. با این همه او در طول این6 دهه، به قدری نکات تاریخی و خاطرات پدر را جمع کرده که بتواند چهره ای جامع از او در یک گفت وگو ترسیم کند. او در گفت وشنود حاضر، آن شهید را در قامت یک پدر برای ما توصیف کرده است.
  1393/10/29 14:04

  گفت:چه مرگی بهتر از مرگ در راه اسلام؟

  در گفت وشنود پیش روی، حدیث سلوک و سبک زندگی شهید نواب صفوی را از زبان همسر ارجمندش می خوانیم. هم او که وی را در قامت یک همسر دیده و درک کرده است. منش اخلاقی و تربیتی این مجاهد بزرگ، در زمانه ای که همگان در پی شناختن نمادی برای زیست بهترند، می تواند راهگشا و مفید باشد و چنین باد.
  1393/10/29 11:19

  در دادگاه گفت: مجتهد متجزی است

  فقید سعید، شادروان آیت الله سید محمدعلی لواسانی از یاران شهید نواب صفوی و مسئول تهیه و پخش نشریه «منشور برادری» ارگان فدائیان اسلام، در دوران انتشار آن بود. به شهادت اسناد، وی در ادوار گوناگون تلاش و تکاپوی رهبر فدائیان اسلام، با وی همگام بود و از این همگامی خاطراتی شنیدنی داشت.آنچه پیش روی دارید، گفت وشنودی با آن مرحوم است که طی آن، شمه‌ای از خاطرات خویش از شهید نواب صفوی را باز گفته است.
  1393/10/28 09:49

  بسیار حساس بودند که کارهایشان شرعی باشد

  حجت الاسلام والمسلمین سید جعفرشبیری زنجانی، فرزند مرحوم آیت الله سید احمد زنجانی از علمای نامدار حوزه علمیه قم در دوره معاصر و از دوستان صمیمی شهیدان نواب صفوی و سید عبدالحسین واحدی است. ایشان عمدتا آن دو شهید را در فضای حوزه و روحانیت دیده و درک کرده اند و هم از این روی، از صالح ترین چهره ها در بررسی نسبت فدائیان اسلام و مرجعیت و حوزه علمیه قم هستند. گفت وشنودی که در پی می آید، به این موضوع پرداخته است. امید آنکه پژوهشگران را مفید افتد.
  1393/10/28 09:32

  بعد از سالها آثار شکنجه‌ها روی سرم هست

  علی بهاری تنها شاهد پایمردی وجانبازی رهبر فدائیان اسلام و یارانش در واپسین فصل حیات است. او پس از سپری شدن دوره محکومیتش، تصمیم گرفت تا انتقام یارانش را بگیرد که در این امر توفیقی نیافت و مجددا دستگیر شد و در آغاز به اعدام محکوم شد. او پس از سپری شدن نزدیک به 6 دهه از حماسه ماندگار دی ماه 1334، خاطرات خویش را در گفت وشنود با ما واگویه کرده است.
  1393/10/27 11:48

  مجموعه مصاحبه های داود امینی با محمّدمهدى عبدخدایى

  در بهار سال 1376ش، بر آن شدم تا، بدون آشنایی قبلی، برای مصاحبه به سراغ آقای محمدمهدی عبدخدایی، که یکی از همرزمان نواب صفوی و فدائیان اسلام بوده و در کوران مبارزات ضد استعماری و ضد استبدادی دوران پهلوی مدت هشت سال از عمر خود را در زندانهای ترسناک آن رژیم سپری کرده، بروم تا بیشتر با روشها و تاکتیکهای مبارزاتی آنان آشنا گردم...
  1393/9/2 11:07
56

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.