مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی'

  «جستارهایی در سیره اجتماعی و سیاسی استاد حبیب‌الله عسگراولادی» در گفت‌وشنود با علیرضا عسگراولادی

  امام درباره پدر، لقب «حبیب من» را به کار برده بودند

  در سالروز رحلت زنده‌یاد استاد حبیب‌الله عسگراولادی، بهتر آن دیدیم که فرزندش، جلوه‌هایی از سیره اجتماعی و سیاسی وی را برای تاریخ‌پژوهان و علاقه‌مندان تبیین کند. با سپاس از جناب علیرضا عسگراولادی که ساعتی با ما به گفت‌وگو نشستند و برخی از تصاویر پدر را برای انتشار، در اختیار این تارنما قرار دادند.
  1399/8/17 12:00

  اجمالی از خدمات زنده‌یاد آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی در بازسازی و رشد حوزه علمیه مروی تهران

  او مدرسه کهن مروی را احیا کرد و ارتقا داد

  روزهایی که بر ما گذشت، تداعی‌گر سالروز ارتحال زنده‌یاد آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی بود و بخشی از یادمان‌های این تارنما به همین مناسبت، به تلاش آن بزرگ برای احیا و رشد حوزه علمیه مروی تهران اختصاص داشت. در مقال کوتاهی که پیش روی دارید، محسن لبانی ناظرِ موقوفات این حوزه، به شمه‌ای از تلاش‌های آن فقید سعید در احیای موقوفات و ارتقای خدمات مدرسه مروی اشاره کرده است.
  1399/8/6 12:00

  «جستارهایی در سیره تبلیغی آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی» در گفت‌وشنود با محمدمهدی عبدخدائی

  قداست و مبارزه را با یکدیگر جمع کرده بود

  محمدمهدی عبدخدایی از مبارزان دیرپای مذهبی تاریخ معاصر ایران و اعضای جمعیت فدائیان اسلام و همچنین مراودان قدیمی زنده‌یاد آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی است. وی در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، شمه‌ای از خاطرات خویش از سیره تبلیغی آن بزرگ را روایت کرده است.
  1399/8/5 12:00

  «آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی در مواجهه با تندروی و انقلابی‌نمایی» در گفت‌و‌شنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی میرلوحی

  ایشان می‌گفت: مواجهه با باند مهدی هاشمی، از جنگ با صدام و منافقین هم سخت‌تر است!

  روزهای اکنون فرصتی مناسب برای بازخوانی سیره یکی از پیشگامان انقلاب اسلامی و تأسیس نظام برآمده از آن است. مواجهه زنده‌یاد آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی با تندروی و انقلابی‌نمایی، از مدخل‌های این خوانش به‌شمار می‌رود. در گفت‌وشنود حاضر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی میرلوحی دراین‌باره سخن گفته است.
  1399/8/3 13:21

  «شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی، روایت یک تعامل» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدسعید مهدوی کنی

  پدر می‌گفت: با رفتن شهید مطهری تنها شدم!

  ارتباط علمی و عملی زنده‌یاد آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی با شهید آیت‌الله مرتضی مطهری می‌تواند از مدخل‌های پژوهشی زندگینامه آن عالم مجاهد قلمداد شود. در گفت‌وشنود پی‌آمده، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدسعید مهدوی کنی به شمه‌ای از خاطرات خویش، از ارتباط آن دو بزرگ اشاره کرده است.
  1399/7/30 12:00

  «آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی در دوره ریاست بر مجلس خبرگان رهبری» در گفت‌وشنود با ابراهیم انصاریان

  آیت‌الله مهدوی اعتقاد داشت: نظارت بر رهبری، با عیب‌جویی متفاوت است

  روزهای کنونی، تداعی‌گر ششمین سالروز ارتحال عالم مجاهد و سیاستمدار صادق، زنده‌یاد آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی است. هم از این روی و در نکوداشت یاد و خاطره آن بزرگ، با ابراهیم انصاریان، داماد و رئیس دفتر وی، گفت‌و‌شنودی انجام داده‌ایم. موضوع این مصاحبه، دوره ریاست آیت‌الله بر مجلس خبرگان رهبری است.
  1399/7/29 13:07
40

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.