مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله سیدمحمدعلی قاضی طباطبائی'

  «نکته‌ها و خاطره‌هایی درباره قیام 29 بهمن 1356» در گفت‌وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین موسوی تبریزی

  اگر 29 بهمن تبریز نبود، قیام 19 دی قم کور می‌شد!

  قیام تاریخی 29 بهمن 1356، از عوامل شاخص فراگیری و پیروزی انقلاب اسلامی است و هم ازاین‌روی در خور پژوهش و بازخوانی می‌نماید. در گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین موسوی تبریزی نکته‌ها و خاطره‌هایی را دراین‌باره بیان کرده است. امیدواریم که انتشار این روایت در چهل‌ویکمین سالگشت این واقعه تاریخی، مفید و مقبول باشد.
  1397/11/30 15:24

  «گذری بر نسبت فکری و عملی فرقانیان با شهید آیت‌الله سید محمدعلی قاضی طباطبایی» در گفت‌وشنود با دکتر صمد اسماعیل‌زاده

  ضاربین درعمرشان آقای قاضی را ندیده بودند!

  دکتر صمد اسماعیل‌زاده، نویسنده اثر «زندگی و مبارزات شهید آیت‌الله قاضی طباطبایی» از پژوهشگران تاریخ انقلاب در خطه آذربایجان به‌شمار می‌آید. گفت‌وشنودی که در پی می‌آید، به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله قاضی و در بازشناسی ریشه‌های شهادت آن عالم مجاهد، با ایشان انجام شده است.
  1396/8/20 15:30

  «تحلیلی از ریشه‌های شهادت آیت‌الله سید محمدعلی قاضی طباطبایی» در گفت‌وشنود با سید محمدحسین قاضی‌طباطبایی

  اختلاف پدر با آقای شریعتمداری، بر سر «ولایت فقیه» اوج گرفت

  زنده‌یاد سید محمدحسین قاضی طباطبایی، فرزند شهید آیت‌الله سید محمدعلی قاضی طباطبایی، یکی از نزدیک‌ترین مصاحبان پدر بود و از فرازونشیبهای زندگی آن بزرگوار، اطلاعاتی ارجمند داشت. گفت‌وشنودی که پیش روی دارید، چندی پیش از درگذشت و در موضوع ریشه‌های شهادت آیت‌الله قاضی طباطبایی با ایشان انجام شده است.
  1396/8/17 12:00

  اداره تبریز تا هنگام شهادت، برعهده ایشان بود

  حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدتقی قاضی طباطبایی، فرزند روحانی شهید آیت‌الله سید محمدعلی قاضی طباطبایی است. او در گفت و شنودی که پیش روی دارید، به بازگویی پاره‌ای از خاطرات خویش از منش علمی و عملی پدر پرداخته که در مجموع می‌تواند ترسیم‌گر کارنامه آن شهید گرانمایه باشد.
  1394/8/11 14:07

  در تبریز، نقش امام در کشور را داشتند

  آیت‌الله سید محمدتقی آل هاشم، از اعلام طراز اول و کنونی تبریز و از یاران و معاشران قدیمی شهید آیت‌الله سید محمدعلی قاضی طباطبایی است. وی در این گفت وشنود، به فرازهایی از خاطرات خود از استاد شهید اشاره کرده که می‌تواند یاریگر پژوهندگان تاریخ  انقلاب تبریز باشد.
  1394/8/11 13:44

  محمدعلی ‌قاضی‌ طباطبایی

  محمدعلی قاضی طباطبایی (1293هـ.ش- 1358هـ.ش)، متولد تبریز، فرزند حاج میرزا باقر قاضی طباطبایی (از جمله علمای مشروطه‌خواه تبریز در جریان نهضت مشروطه) و حاجیه رقیه خانم، تحصیلات خود را از سن هفت سالگی با تعلیمات پدر و عمویش حاج میرزا اسدالله قاضی طباطبایی آغاز کرد. پدرش وی را به معلم خصوصی به نام شیخ محمدعلی سپرد و...
  1393/3/7 16:34
8

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.