مطالب مرتبط با واژه 'آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی'

  «کالبد شکافی برخی شایعه‌پراکنی‌ها در باب سبک زندگی زنده‌یاد آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی» در گفت‌و شنود با دکتر محسن خزعلی

  ماجرای تصاحب خانه فرزند شاه توسط پدرم، به طنز شبیه‌تر است تا واقعیت!

  روزهایی که برما گذشت تداعی‌گر سالروز ارتحال عالم مجاهد زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی بود؛ هم از این روی در گفت‌وشنود با دکتر محسن خزعلی، فرزند ارشد و وصی وی، به بررسی یکی از شایعاتی پرداختیم که چندی است در فضای مجازی درباره منزل مسکونی آن بزرگوار دست به دست می‌شود.
  1398/7/2 15:42

  «روایتهایی از تلاش و نشاطِ یک خانواده مبارز» در گفت‌وشنود با دکتر محسن خزعلی

  مغز و جمجمه برادرم را پیش پای خود دیدم!

  دکتر محسن خزعلی، فرزند عالم مجاهد زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی، روحیه‌ای عرفانی دارد و خاطرات خویش از انقلاب را با زبان دل روایت می‌کند. او در گفت‌وشنودی که پیش روی شماست، ناگفته‌هایی شنیدنی از مبارزات پدر و شهادت برادر را بازگفته است.
  1397/11/16 13:58

  «آیت الله خزعلی درقامت یک استادِ مبارز»درگفت وشنود باحجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی

  ثابت کرد تحقیق با مبارزه جمع می شود

  حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی از شاگردان مرحوم آیت الله خزعلی در مدرسه حقانی قم وهمکاران ایشان در مناصب متنوع پس از پیروزی انقلاب به شمار می رود.اورا خاطراتی است فراوان ومتنوع از منش استاد که شمه ای از آن را در گفت وشنود پیش روی بیان داشته است.امید آنکه مقبول افتد.
  1395/7/4 09:08

  «آیت الله خزعلی درقامت یک همسر»درگفت وشنود با بانو طاهره کلباسی

  تا آخرین لحظات می گفت: دست از ولایت برندارید

  آنچه پیش روی دارید واگویه های همسری رنجدیده از زندگی ای پرتکاپو و پرافتخار است که آثارش را در توفیقات همسری پارسا و مبارز نمایان ساخته است. بانو طاهره کلباسی فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمود کلباسی، به رغم آنکه دراین روزها دربستر بیماری است، شمه ای از خاطراتِ یک عمر زندگی خویش با مرحوم آیت الله ابوالقاسم خزعلی را درگفت وشنود با خبرنگار ما واگویه کرده است. درطی گفت وگو نواده ایشان، خانم عاطفه مروی نیز مادر بزرگ را در بیان خاطرات کمک و همراهی کرد که از لطف هردو ارجمند سپاسگزاریم.
  امید آنکه این گفت وشنود پرنکته، محققان و تاریخ پژوهان انقلاب را مفید و مقبول افتد.
  1395/7/4 08:17

  «آیت‌الله خزعلی درقامت یک پدر»درگفت وشنود با دکتر مریم خزعلی

  تاکید می کرد: در پایبندی به ارزش‌ها کوتاه نیایید ومحکم بایستید

  بانو دکتر مریم خزعلی از جمله فرزندان فاضل واندیشمند مرحوم آیت الله خزعلی است که از خرمن دانش وعرفان پدر،خوشه هایی فراوان چیده است.او را از منش پدر درادوار گوناگون حیات خاطراتی است ارجمند که شمه ای ازآن را در گفت وشنود پیش روی بازگفته است.امید آنکه پژوهندگان تاریخ انقلاب وعلاقمندان را مفید وموثر افتد.
  1395/7/3 11:02

  امام فرمود: آتشی زیر خاکستر است که به‌زودی زبانه می‌کشد!

  عالم مجاهد آیت‌الله حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی، از سابقون شاگردان و مصاحبانِ امام خمینی در حوزه قم به شمار می رود. وی در جریان مبارزات آغاز نهضت اسلامی، از جمله مشاوران شاخص رهبر کبیر انقلاب به شمار می رفت و در فعالیتهای آن دوره، نقشی در خور و نمایان داشت. آنچه در گفت وشنود پیش روی از نظر می گذرانید، پاره ای از خاطرات ایشان از آن مقطع تاریخی است. امید آنکه مقبول افتد.
  1394/3/24 10:59
10

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.