12 تیر 1342

12 تیر 1342

جامعه مضطرب است!/«به زودی قیمت قند و شکر طبیعی می‌شود»!/توافق نمایندگان ایران و شوروی

جامعه مضطرب است!

روزنامه «اطلاعات» در سرمقاله امروز خود با اشاره به جنایت‌های اخیر در تهران نوشت: زنی که در کرج کشته شده و پسربچه‌ای که در شمیران به قتل رسیده هر کدام تفصیلی و علتی و کیفیتی جداگانه دارند، اما جامعه این جنایات مکرر و متوالی را نامربوط و سوا از یکدیگر نمی‌داند. جامعه معتقد است که سیستم دادرسی کنونی یک سلسله تشریفات اداری است و تا عدالت به این طریق اجرا می‌شود جنایت و جرم و قانون‌شکنی و تجاوز به ناموس و مال و جان مردم روزافزون و هر ساعت رو به تزاید خواهد بود.

دولت و زعمای دادگستری برای مبارزه با شیوع جنایات متوالی و مکرر که قلوب طبقات مختلف مردم را جریحه‌دار کرده و در اجتماع رعب و هراس برانگیخته است. باید هر چه زودتر دست به اقداماتی بزنند و با تشکیل دادگاه‌های فوق‌العاده که با اختیارات کافی بتوانند در اسرع وقت مرتکبین این قبیل جنایات موحش را محض تنبه و تنبیه به مجازات قانونی برسانند وسیله اجرای عدالت سریع و قاطع را در محل وقوع جرم و در حداقل مدت فراهم آورند و با تمهیدات دیگری که در صلاحیت دستگاه قضایی است به تسکین افکار عمومی و تخفیف جنایات اقدام ورزند.

 

«به زودی قیمت قند و شکر طبیعی می‌شود»!

مراجعه مردم به نواحی شهرداری برای گرفتن کارت سهمیه قند و شکر امروز هم ادامه داشت و ازدحام برای گرفتن کارت بیش از دیروز بود.

دستور نخست‌وزیر به فرمانداری نظامی تهران و اعلامیه فرمانداری نظامی و فروش قند و شکر به دارندگان سهمیه سبب شده که قند و شکرهای مخفی‌شده سابق نیز در حدود کیلویی 30 ریال کم و بیش به معرض فروش گذارده شود. این قیمت 4 ریال بیش از قیمت دولتی است.

مدیر کل  قند و شکر گفت: با اقداماتی که شروع شده به‌زودی قیمت شکر به حال طبیعی باز خواهد گشت و  قیمت بازار آزاد دوباره به حدود قیمت دولتی، یعنی یکی دو ریال بیشتر، خواهد رسید و  قیمت کاذب فعلی از بین خواهد رفت.1

 

توافق نمایندگان ایران و شوروی

گفت‌وگوهای نمایندگان اقتصادی دولت اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و مقامات سازمان برنامه ایران امروز نیز با حضور مدیر عامل سازمان برنامه در تهران دنبال شد.

سخنگوی سازمان برنامه اعلام کرد که در این جلسه مقدماتی، نمایندگان شوروی و ایران پیرامون همکاری دو دولت برای ساختمان سد ارس و همچنین ساختمان سیلو در نقاط مختلف کشور و توسعه شیلات با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

سخنگوی سازمان برنامه اظهار داشت که نمایندگان شوروی و ایران گفت‌وگوهای امروز خود را  با کمال تفاهم به پایان رساندند و تصمیم گرفته شد که در جلسات بعدی در مورد مسائل مورد علاقه دو کشور تصمیم‌های لازم گرفته شود.2

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.