25 اردیبهشت 1342

25 اردیبهشت 1342

تقسیم املاک سلطنتی کرمانشاه بین کشاورزان/پیشی گرفتن زنان هروئینی از مردان!/روزنامه اطلاعات: برای تحقق اصلاحات باید استخدام دولتی را محدود کرد/طرح افزایش غله

تقسیم املاک سلطنتی کرمانشاه بین کشاورزان

صبح امروز سپهبد ریاحی، وزیر کشاورزی، مهندس شریف‌امامی، نایب‌التولیه بنیاد پهلوی، و عباس سالور، رئیس سازمان اصلاحات ارضی کل کشور، با هواپیما جهت توزیع اسناد مالکیت 10 هزار و 196 نفر از زارعین املاک سلطنتی به کرمانشاه وارد شدند.

وزیر کشاورزی پس از توزیع اسناد مالکیت بین نمایندگان کشاورزان گفت: ملت ایران خواهان اجرای دقیق مواد شش‌گانه است و این خواست ملت است که کسی یارای مخالفت و مقاومت با این خواسته مشروع را ندارد.

وزیر کشاورزی اضافه کرد: من نه مالکم و نه طرفدار مالکیت. در این مدت خدمت‌گزاری جز خدمت و کسب افتخار معنوی نظری نخواهم داشت و سعی می‌کنم مجری صالح قانون و عدالت باشم.

 

پیشی گرفتن زنان هروئینی از مردان!

روز گذشته دومین جلسه کمیته مبارزه با هروئین به ریاست فریده دیبا و با شرکت شهردار تهران و آقایان ابراهیم خواجه نوری، دکتر صاحب‌الزمانی و دکتر میرسپاسی و دکتر سعید حکمت و چند تن از بانوان و آقایان عضو تشکیل شد.

دکتر سعید حکمت، رئیس کمیسیون حقوقی، در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر در زندان‌های سراسر کشور عده زیادی معتاد از سنین دوازده الی هفتادساله به‌سر می‌برند که متأسفانه امکانی نیز برای معالجه و مداوای کامل آنان نیست.

روان‌شناسان و روان‌پزشکان که عضویت این کمیته را دارند نیز دیروز اعلام کردند نسل جوان به‌شدت در معرض این خطر خانمان‌سوز قرار گرفته است و پارتی‌ها، زندان‌ها و بیمارستان‌ها بزرگ‌ترین مراکز به دام انداختن جوانان و ابتلای آنان به این بدبختی بزرگ است.

دکتر صاحب‌الزمانی نیز در این نشست اظهار داشت: بر خلاف تصور، در ایران تعداد زنان و دختران معتاد بیشتر از مردان است و طبق آماری که در دست است، در مقابل هر 100 مرد 104 زن در کشور معتاد است. در تهران در مقابل هر 100 مرد 110 زن هروئینی وجود دارد.1

 

روزنامه اطلاعات: برای تحقق اصلاحات باید استخدام دولتی را محدود کرد

روزنامه «اطلاعات» در سرمقاله شماره امروز خود نوشت: امروز هر کارمندی را که شما می‌بینید می‌نالد، می‌غرد، ناراضی است، مأیوس است، اخمو است، عصبانی است و حال آنکه اگر آدم بنشیند برای او حساب کند که رتبه‌اش و حقش و زندگانی‌اش نسبت به کاری که می‌کند و نسبت به وضعی که سایر افراد مملکت دارند چیزی کم و کسر نیست، بلکه یک چیزی هم زیاد است، او خودش مجاب می‌شود، اما می‌گوید فلان کارمند دیگر در فلان جا همین کاری را می‌کند که من می‌کنم و دو برابر من مواجب و مزایا دارد.

تحقق اصلاحاتی که منظور نظر دولت و ملت است و پیشرفت سریع انقلاب سفید ایران صد درصد مشروط است به اینکه سازمان اداری مملکت با این برنامه‌ها و این افکار تازه آشنا و منطبق شود و با محدود کردن استخدام دولتی، اولا از تحمیل بیشتر بر بودجه این ملت محروم جلوگیری کند و ثانیا راه فعالیت آزاد را بر روی جوانان باز کنند برای تأمین چنین نظری نیز در قدم اول احتیاج به یک قانون استخدام است. یک قانون جامع و مانع. یک قانونی که برای مدتی تکلیف دولت و ملت و کارمند دولت را معین کند و تبعیض و هرج و مرج و قرطاس‌بازی و عدم رضایت را در سازمان اداری از میان بردارد.

 

طرح افزایش غله

سازمان برنامه اعلام کرد برای اصلاح و افزایش محصول غله کشور یک طرح پنج‌ساله تنظیم شده که هزینه اجرای آن چهل‌میلیون ریال است و اعتبار اجرای آن برای سال 1342 به مبلغ 64 میلیون ریال تصویب گردید.

بر اساس گزارش سازمان برنامه، این اعتبار در اختیار مؤسسه اصلاح و تهیه بذر و نهال و ریشه وزارت کشاورزی گذارده می‌شود تا با استفاده از آن برای اصلاح بذر غلات کشور اقدام کنند.

این گزارش می‌افزاید: با اجرای این طرح در پایان برنامه، ششصدهزار تن بر میزان محصول غلات کشور اضافه خواهد شد.2

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.