13 اردیبهشت 1342

13 اردیبهشت 1342

دعوت کشورهای غربی از کارشناسان ایرانی/پایان رسیدگی به اتهامات نخستین ارتشبد ایران/احتمال جایگزینی ازهاری به جای آریانا در فارس

دعوت کشورهای غربی از کارشناسان ایرانی

«تهران‌مصور» نوشت: در خلال ماه‌های اخیر، چند سازمان و مؤسسه بزرگ بین‌المللی گروهی از کارشناسان اقتصادی ایران را دعوت کرده‌اند که با حقوق‌های گزاف با آنها همکاری کنند.

از جمله افرادی که حاضر به همکاری با مؤسسات مذکور شده‌اند دکتر سیروس سمیعی، معاون سابق وزارت دارایی، است که با سمت مشاور اقتصادی با پانزده‌هزار دلار حقوق سالیانه، در بانک بین‌المللی مشغول به کار شده است.

دیگری دکتر رضا مقدم، قائم‌مقام سابق بانک مرکزی، است که به سمت مشاور اقتصادی در امور ارزی در صندوق بین‌المللی پول با سالی شانزده‌هزار دلار استخدام شده است.

سومین کارشناس اقتصادی ایران، دکتر خداد فرمانفرمائیان، معاون سابق سازمان برنامه، است که به سمت استاد اقتصادی در دانشگاه پرینستون دعوت به کار گردیده است.

 

پایان رسیدگی به اتهامات نخستین ارتشبد ایران

«تهران‌مصور» نوشت: دادگاه ویژه نظامی نخستین ارتشبد 64 ساله ایران به کار خود پایان داد و طی چند روز آینده رأی خود را درباره ارتشبد عبدالله هدایت، سرلشکر حسن معین‌پور و مهندس رضا وثوق گرایلی صادر خواهد کرد.

این افراد متهم به تقلب و تدلیس در امر خرید ساختمان‌های موقت ارتش هستند. یک سپهبد، دو سرلشکر و پنج سرتیپ دیگر در این پرونده متهم هستند.

دادستان طبق ماده 396 برای ارتشبد هدایت درخواست دو تا ده سال حبس کرده است. پیش‌بینی می‌شود رأی دادگاه به‌خصوص در مورد ارتشبد هدایت سنگین نباشد و حتی بعضی‌ها پیش‌بینی می‌کنند وی تبرئه شود.

ارتشبد هدایت در یک پرونده دیگر نیز متهم می‌باشد. مقامات دادرسی ارتش می‌گویند در این پرونده ارتشبد هدایت جرم سنگینی دارد و مبلغ مورد اختلاس نیز ده‌ها برابر مبلغ مورد ادعای پرونده حاضر می‌باشد. [رک: روزشمار 11 فروردین 1342، روزشمار 20 فروردین 1342روزشمار 22 فروردین 1342، روزشمار 29 فروردین 1342، روزشمار 31 فروردین 1342، روزشمار 2 اردیبهشت 1342، روزشمار 4 اردیبهشت 1342]

 

احتمال جایگزینی ازهاری به جای آریانا در فارس

«تهران‌مصور» نوشت: سپهبد بهرام آریانا، ژنرال آجودان شاه و فرمانده مخصوص عملیات جنوب، از شیراز به تهران بازگشت.

گفته می‌شود سپهبد آریانا دیگر به فارس عزیمت نخواهد کرد و به جای وی، سرلشکر ازهاری به فارس می‌رود.1

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 1
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.