18 اسفند 1341

18 اسفند 1341

قانون تجارت اصلاح می شود/کنگو از ایران درخواست قاضی کرد!/ترمیم حقوق پزشکان از نقاط دوردست عملی می شود/برنامه جدید وزیر دادگستری برای تقاضاهای طلاق!/کودتای نظامی در سوریه

قانون تجارت اصلاح می شود

اسدالله علم نخست وزیر در نطق افتتاحیه کنفرانس سرمایه گذاری گفت: قانون تجارت اصلاح می شود، برای به کار افتادن سرمایه های خصوصی نیز تسهیلاتی فراهم خواهد شد.

سرمایه های کوچک که به صورت سهام کوچک در شرکت های سهامی به کار می افتد از امنیت کافی برخورد خواهند شد.

 

کنگو از ایران درخواست قاضی کرد!

کنگو از طریق سازمان برنامه تقاضای استخدام و اعزام ده نفر از قضات دادگستری ایران را به منظور اشتغال در دادگاه های بخش و شهرستان این کشور را نموده است.

بر اساس این گزارش به هر قاضی واجد شرایط در سال 10 هزار دلار حقوق پرداخت خواهد شد.

 

ترمیم حقوق پزشکان از نقاط دوردست عملی می شود

امروز دکتر ریاحی وزیر بهداری گفت: ترمیم حقوق پزشکان پیوسته مورد نظر وزارت بهداری و هیئت دولت بوده است و موافقت نخست وزیر و وزارت دارایی نیز در این مورد جلب گردیده ولی به علت مضیقه مالی دولت قرار شد که شروع پرداخت اشل جدید به میزان اعتبار موجود از نقاط دور دست و نقاطی که زندگی در آن جا مشکل است آغاز گردد.

وزیر بهداری در پاسخ به سوالی در رابطه با انتقاد وزیر دارایی از پزشکان نیز گفت: من از آقای وزیر دارایی گله‌مندم که چرا در اظهارات خود پزشکان را به طور اعم مورد حمله قرار داده اند در صورتی که اگر متخلفینی وجود داشته باشد معدودی هستند که نباید حیثیت پزشکان شریف و وظیفه شناس را فدای آن عده نمود.

 

برنامه جدید وزیر دادگستری برای تقاضاهای طلاق!

وزیر دادگستری ضمن اعلام برنامه خود گفت طبق طرح های 12‌گانه که تنظیم شده است تقاضای طلاق و دعاوی خانوادگی در کمیسیون محلی با شرکت یک زن رسیدگی می‌شود و با گواهی این کمیسیون طلاق صورت می‌گیرد.

تمرکز دستگاه های قضایی از بین می‌رود و تشکیلات دادگستری در دهات توسعه می‌یابد و خانه انصاف در هر ده تشکیل می‌گردد و از افراد سپاه دانش استفاده می‌شود.

 

کودتای نظامی در سوریه

«آسوشیتدپرس» ، «یونایتدپرس» ، «رویتر» و «خبرگزاری فرانسه» طی گزارش هایی اعلام کردند که ارتش سوریه دست به یک کودتای نظامی زده است. به موجب اطلاعیه‌ای که از رادیو دمشق پحش شد مرزهای کشور بسته گردید، فرودگاه ها تعطیل شد و در سراسر سوریه مقررات حکومت نظامی اعلام شد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.