17 اسفند 1341

17 اسفند 1341

تملق نامه نشریات حکومتی در تایید «انقلاب سفید» شاه!/حال که زنان با مردان مساوی شده‌اند، در اعدام هم این تساوی را رعایت کنید!/بازار سیاه ارز چرا و چگونه به‌وجود آمده است؟!

تملق نامه نشریات حکومتی در تایید «انقلاب سفید» شاه!

«تهران‌مصور» با انتشار تصاویری از «محمدرضا پهلوی» با تیتر «چهره‌های انقلابی شاه» نوشت: در طوفانهای وحشت‌زای قرن ما، قرنی که دو بار دنیا را به آتش و خون کشاند، بسیارند کشورهایی که از نقشه جغرافیای عالم محو شدند و رژیمهایی که چون حباب در اقیانوس زمان نابود گردیدند.

اما میهن ما سرزمینی، که از سرچشمه ابدیت آب زندگی نوشیده، با رحمت و عنایات خداوندی و پایمردی و تلاش و کوشش پادشاهی که زندگی او با حوادث و ماجراها توام بوده، از خطر اضمحلال نجات یافته است... چهره‌های انقلابی شاه ما انعکاسی از حوادث هیجان‌انگیز 21 سال سلطنت شاهنشاه می‌باشد.

در ادامه گزارش «تهران مصور» آمده است: در این چهره‌های انقلابی، حوادث ربع قرن اخیر، پیکارها، تلاشها و کوششها، فداکاریها و بالاخره «انقلاب سفید شاه» که طنین آن در سراسر گیتی منعکس گردیده به خوبی منقوش است.

این چهره‌ها آدمی را یاد یک عمر تلاش و جهادی می‌اندازد که شهریار ما در راه سربلندی و سرافرازی ایران مبذول داشت؛ ازاین‌رو بی‌اختیار موجی از تمجید و تحسین قلوب ما را می‌لرزاند و مردم ما را در برابر این مبارزات و تلاشهای پایان‌ناپذیر به تکریم و کرنش وا می‌دارد.1 

 

حال که زنان با مردان مساوی شده‌اند، در اعدام هم این تساوی را رعایت کنید!

«تهران‌مصور» نوشت: به دنبال اعلام حق رای و انتخاب بانوان به نمایندگی مجلسین شورا و سنا در محافل قضایی این سوال پیش آمده است که با توجه به تساوی حقوق زن و مرد، آیا اجرای مجازات اعدام در مورد زنانی که مرتکب جنایت و قتل عمد می‌شوند چه صورتی پیدا خواهد کرد؟

«تهران‌مصور» پرسیده است: آیا لازم است در این مورد نیز زنان در شرایط مساوی با مردان قرار گیرند؟ درحال‌حاضر در قوانین ایران برای زنان قاتل مجازات اعدام پیش‌بینی نشده است و حداکثر مجازات آنها زندان ابد می‌باشد.

 

بازار سیاه ارز چرا و چگونه به‌وجود آمده است؟!

«تهران‌مصور» طی یادداشتی به قلم «دکتر امیرحسین کوشیار» به تغییر نام «وزارت بازرگانی» به «وزارت اقتصاد» پرداخته و نوشت: اگر گمرکات ما از نظر صلاحیت کادر اداری قابل انتقاد نبود، بیلان معاملات خارجی کشور شکل دیگری جز این داشت.

در بیلان معاملات خارجی ما فقط قریب به 120 میلیون دلار صادرات به چشم می‌خورد، درحالی‌که باید سرمایه‌های خارج‌شده از کشور را که امروزه به صورت ویلاها و ساختمانهای عظیم در کشورهای بیگانه درآمده و درمی‌آید در کنار این رقم منظور نمود و چنانچه ارزیابی صحیح از صادرات به عمل آید، ما به طور حتم قریب 400 میلیون دلار صادرات خواهیم داشت که اکنون ما به التفاوت آن بازار سیاه ارز را به‌وجود آورده است.

واردات هم از این قاعده مستثنی نیست و کالاهای ممنوع‌الورود به عناوین مختلف وارد کشور می‌گردد و «ممنوعیت»ها وسیله سوء استفاده قرار گرفته و مشوق گرمی بازار سیاه ارز و خروج نامرئی آن گردیده است.

چنانچه وزارت اقتصاد بخواهد شایستگی خود را در احراز عنوان جدید به ثبوت برساند، باید با یک طرح جدید و انقلابی کادر موجود گمرکات را تغییر داده و با بازخرید خدمت آنان، کادر جدید و صالح و مطلعی را به خدمت خویش درآورد و به طور تحقیق با این روش، درآمد گمرکات و نیز درآمد ارزی کشور چنان افزایش خواهد یافت که رقم پرداختی جهت بازخرید خدمت افراد فعلی در برابر آن رقمی بس ناچیز خواهد بود.

 
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.