6 اسفند 1341

6 اسفند 1341

سرتیپ آجودانی به یک سال زندان محکوم شد/انتخابات پس از تصویب آئین نامه آغاز می شود/کنسرسیوم هیئت دیگری به تهران می فرستد/باند بازی در فرهنگ خاتمه یافته است!/« دوره جدید اقتصادی کشور آغاز می شود»!/اندکی دیر به خود جنبیده و عقب افتاده ایم!/هدف هیئت نمایندگی اقتصادی ایران در امریکا

سرتیپ آجودانی به یک سال زندان محکوم شد

رای  دادگاه درباره متهمین پرونده برق صادر شد و سرتیپ آجودانی به یک سال زندان و پرداخت جریمه محکوم گردید.

رئیس سابق امور مالی بنگاه برق به یک سال زندان و پرداخت 550 هزار تومان جریمه محکوم شد و دو نفر دیگر از متهمین تبرئه شدند.

 

انتخابات پس از تصویب آئین نامه آغاز می شود

وزیر کشور گفت: پس از تصویب آئین نامه و تهیه مقدمات لازم انتخابات آغاز می شود، این آئین نامه به زودی تسلیم دولت خواهد شد.

من در کارهای وزارت کشور حتی از نزدیک ترین دوستانم گذشت نمی کنم!

در جلسه هیئت دولت تصویب نامه واگذاری اراضی میدان جلالیه به شهرداری تصویب و به وزارت دارایی ابلاغ شد.

به موجب این تصویب نامه در صد هزار متر از جلالیه پارک ساخته خواهد شد و 500 هزار متر دیگر نیز فروخته می شود.

 

کنسرسیوم هیئت دیگری به تهران می فرستد

به دنبال مذاکرات مقدماتی ایران با نمایندگان اعزامی کنسرسیوم نفت، کنسرسیوم هیئت دیگری به تهران می‌فرستد.

نمایندگان کنسرسیوم پیرامون تقاضاهای ایران به طور غیر رسمی مذاکره می‌کنند.

یکی از مهم ترین قسمت مذاکرات مقامات ایرانی با نمایندگان کنسرسیوم روز دوشنبه خواهد بود و طی آن درباره شرکت آیروس و یا شرکتی که باید برای تامین نظرات دولت ایران از لحاظ نظارت در خریدهای کنسرسیوم برای صنایع نفت ایران تشکیل شود مذاکره خواهد گردید.

 

باند بازی در فرهنگ خاتمه یافته است!

دکتر خانلری وزیر فرهنگ گفت: باند بازی در فرهنگ خاتمه یافته و ما باید سریع تر و بهتر کار کنیم.

خانلری در جمع معاونان، مدیران کل و روسای ادارات وزارت فرهنگ که در دفتر کار وی حضور یافته بودند اظهار داشت: آقایان باید روش دیرین خود را در کارها عوض کنند و با قاطعیت و جدیت انجام وظیفه نمایند.

 

« دوره جدید اقتصادی کشور آغاز می شود»!

«روزنامه اطلاعات» در سرمقاله شماره امروز خود نوشت:

با شروع کنفرانس اقتصادی، در حقیقت دوره جدید اقتصادی کشور آغاز می شود زیرا اکنون مدتی است که لزوم خانه تکانی در سازمان اقتصادی و تجدید نظر در مقررات و قوانین و سیاست اقتصادی مملکت احساس شده و اگر خوانندگان گرامی ما فراموش نکرده باشند قبل از کنگره دهقانی صحبت کنگره اقتصادی بود و حتی تاریخ تشکیل آن هم معین شده بود نهایت وقتی قرار شد کنگره شرکت های تعاونی روستایی تشکیل شود گفتند کنگره اقتصادی بماند برای بعد تا هر تصمیمی گرفته می شود با ملاحظه نظم جدید روستایی باشد.

 

اندکی دیر به خود جنبیده و عقب افتاده ایم!

ما باید صادقانه و صمیمانه اعتراف کنیم که اندکی دیر به خود جنبیده و مقادیری از کاروان تندروی تمدن نوین عقب افتاده ایم. اما به هر حال این شانس را داریم که برای همیشه در خواب نمانده ایم و این خود جای شکرش باقی است. اما فاصله موجود را با گام های عادی و طبیعی نمی توان پر کرد برای این که ما اگر به این نهج دنبال کاروان برویم همیشه فاصله میان ما و آن ها که از ما جلوترند باقی خواهد ماند.

در کنگره دهقانی، گام اول به منظور پیمودن راه اخیر، یعنی راهی که اکثریت ملت ایران انتخاب کرده و مصمم به پیمودن آن گشته است برداشته شد و گام دوم در کنگره اقتصادی برداشته خواهد شد. کنگره اقتصادی که پس فردا تشکیل می شود از وقایع بزرگ تاریخ ایران است و بعدها، مقام مهم این کنگره را تاریخ برای فرزندان ما باز خواهد گفت و روشن تر از آن چه ما امروز می بینیم و می توانیم احساس کنیم در معرض ملاحظه و مداقه آنان قرار خواهد داد.

 

هدف هیئت نمایندگی اقتصادی ایران در امریکا

جهانگیر آموزگار رئیس هیئت اقتصادی ایران در امریکا که اخیرا وارد واشنگتن شده است طی یک مصاحبه مطبوعاتی اطلاعاتی در مورد ایجاد وابستگی اقتصادی ایران در واشنگتن و اروپا ارائه کرد.

وی گفت: استفاده از بهترین شرایط کمک های خارجی هدف نمایندگی اقتصادی ایران در امریکا می باشد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.