3 اسفند 1341

3 اسفند 1341

با ترمیم کابینه شروع انتخابات قطعی شد/سفرای پا به سن گذاشته بازنشسته می‌شوند!

با ترمیم کابینه شروع انتخابات قطعی شد

«تهران مصور» نوشت: با ترمیم کابینه و تغییر وزیر کشور، در محافل سیاسی تهران پیش بینی می شود که انجام انتخابات مجلس شورای ملی در دستور کار دولت قرار گرفته است و اسدالله علم در اواسط اسفند ماه از پیشگاه شاهنشاه استدعا خواهند نمود فرمان شروع انتخابات را صادر فرمایند.

محافل مزبور معتقدند انتخابات مجلسین سنا و شورای ملی از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و تا آخر خرداد ماه به طول می‌انجامد و قوه قانونگزاری ایران همان طوری که شاهنشاه در مصاحبه خودشان با مخبر خبرگزاری آسوشیتدپرس در خاورمیانه فرموده اند از تابستان آینده فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

 

سفرای پا به سن گذاشته بازنشسته می‌شوند!

«تهران مصور» نوشت: به موجب تصویب نامه اخیر هیئت دولت که حد نصاب سن سفرا و وزرای مختار ایران در کشورهای خارج را 65 سال تعیین کرده اند عده ای از شخصیت های سیاسی ایران که شاغل سفارت کبرای شاهنشاهی بوده اند مشمول این تصویب نامه شده و ناچار به تهران احضار خواهند گردید.

شنیده شده است که بین این رجال قدس نخعی سفیر کبیر ایران در واشنگتن، محسن رئیس سفیر کبیر ایران در پاریس، نوری اسفندیاری سفیر کبیر ایران در آنکارا به زودی به تهران خواهند آمد ولی به طور استثنا تیمسار سپهبد زاهدی سفیر کبیر فوق العاده ایران در اروپا و علی دشتی سفیر کبیر ایران در لبنان، سپهبدی سفیر کبیر ایران در واتیکان در مشاغل خود باقی خواهند ماند.

«تهران مصور» همچنین نوشت: شنیده شده است که با مراجعت محسن رئیس از پاریس دکتر اقبال نخست‌وزیر اسبق به سفارت ایران در پاریس تعیین خواهد شد و نمایندگی ایران در یونسکو زیر نظر مشارالیه خواهد بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.