انقلاب اسلامی فضای جدیدی برای پژوهش در تاریخ معاصر ایران فراهم کرد
موسی حقانی در مراسمی که به منظور تجلیل از ایشان برگزار شد گفت:

انقلاب اسلامی فضای جدیدی برای پژوهش در تاریخ معاصر ایران فراهم کرد

در مراسم تجلیل از موسی حقانی، رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر و از نویسندگان متعهد در حوزه تاریخ معاصر، ایشان از فضای جدیدی که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه تاریخ‌پژوهی فراهم شده است سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده تاریخ معاصر، کتابخانه عمومی سیدمرتضی امروز میزبان آقایان موسی حقانی، محمدرضا سنگری و اهالی قلم و اندیشه بود.

 

در این مراسم، که بانی آن نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بود و در ادامه اجرای طرح «چهل قلم» برگزار می‌شد، از موسی حقانی، رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر و از نویسندگان بنام حوزه تاریخ، و محمدرضا سنگری، نویسنده، عاشوراپژوه و شاعر، تجلیل شد.

 

در تجلیل از موسی حقانی، که با حضور خسرو معتضد، پژوهشگر حوزه تاریخ معاصر ایران، انجام شد، معتضد با اشاره به فعالیت و تلاشهای حقانی در مسند رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر، از خدمات این پژوهشکده طی 32 سال گذشته تقدیر کرد. ایشان همچنین ضمن برشمردن اقدامات مهم دکتر حقانی در این مسند، تکاپوهای ایشان در حوزه تاریخ معاصر را شایسته تقدیر عنوان کردند.

 

 

رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر ضمن تشکر از اقدامات این چنینی، که زمینه‌ای را برای آشنایی جامعه با حوزه‌های مختلف اندیشه و قلم و نویسندگان متعهد آن عرصه‌ها فراهم می‌کند، از جریان تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی سخن گفت و قدردانی از خود را در واقع تجلیل از جریان تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی دانست و در توضیح آن چنین اظهار نمود: درواقع به برکت انقلاب اسلامی و ایجاد فضای جدید است که امکان پژوهش و تحقیق در تاریخ معاصر ایران، به‌ویژه دوره پهلوی، فراهم شده است. ایشان در پایان نیز از زحمات کتابدارها، به‌ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، قدردانی نمود.

 

پایان‌بخش این مراسم، رونمایی از کتاب «آخرین شاه، آخرین دربار» اثر موسی حقانی بود که با حضور ایشان و خسرو معتضد انجام شد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.