24 بهمن 1341

24 بهمن 1341

در قوانین دادگستری تجدید نظر می‌شود/بازدید نخست وزیر از مرز ایران و عراق/«نتایج مذاکرات ایران و شوروی بسیار خوب خواهد بود»/بودجه کلیه سازمان های دولتی در سه روز تعطیل باید تنظیم شود

در قوانین دادگستری تجدید نظر می‌شود

جراید امروز نوشتند 4 کمیسیون با شرکت اساتید دانشگاه، قضات دادگستری و نمایندگان کانون وکلا برای تجدید نظر و اصلاح قوانین دادگستری تشکیل شده است.

کلیه قوانین دادگستری اعم از جزایی و حقوقی مورد بررسی و تجدید نظر قرار خواهد گرفت و آن قسمت از قوانین که مطابق با مقتضیات زمان و احتیاجات مردم و مملکت نیست مورد اصلاح قرار می‌گیرد.

 

بازدید نخست وزیر از مرز ایران و عراق

بعد از ظهر دیروز اسدالله علم نخست وزیر از بخش مرزی قصبه در خوزستان دیدن کرد و به کارهای مردم آن بخش رسیدگی نمود.

بخشدار قصبه اظهار داشت این بخش مرزی که در جنوب شرقی شهرستان آبادان واقع شده است دارای پنج دهستان بزرگ و 64 دهکده است و طبق آخرین سرشماری در حدود 36 هزار نفر جمعیت دارد.

قصبه در سال های پیش یکی از پر جمعیت ترین و آبادترین نقاط خوزستان بود ولی به سبب کاسته شدن آب شط و نفوذ آب شور دریا به سواحل و خشک شدن باغ های خرما اکنون از تعداد جمعیت به نسبت قابل توجهی کاسته شده است.

استدعای مردم این است که آقای نخست وزیر برای جلوگیری از نفوذ آب شور دریا به باغ های خرما اقدام بفرمایند تا ساکنان قصبه بتوانند مجددا نخیلات خود را نگاهداری نمایند.

نخست وزیر نیز گفت: من مخصوصا به این نقطه از مملکت آمده ام تا شما بدانید که دور افتاده ترین مردم وطن ما از توجه دولت محروم نیستند. الان که من به این جا آمده ام به شما نوید می‌دهم که تمام امکاناتی که برای دولت هست در راه رفاه و آسایش شما به کار خواهد افتاد، به زودی آب مشروب پیدا می‌کنید و به زودی نسبت به آبیاری نخیلات شما اقدام خواهد شد که از شوری دریا محفوظ بماند.

 

«نتایج مذاکرات ایران و شوروی بسیار خوب خواهد بود»

صبح امروز پکوف سفیر کبیر شوروی در ایران که یک ماه پیش برای مرخصی به مسکو رفته بود به تهران بازگشت.

در ایستگاه، نمایندگان و مقامات سفارتخانه های دول بلوک شرق با بانوانشان حضور داشتند و از پکوف استقبال کردند.

یکی از خبرنگاران سوال کرد که آیا هیئت جدیدی برای ادامه مذاکرات پیرامون استفاده از آب و انرژی رودخانه های مرزی ایران و شوروی به ایران خواهد آمد؟ سفیر کبیر شوروی پاسخ داد تصور نمی‌کنم در حال حاضر هیئت دیگری بیاید.

وی درباره نتیجه مذاکرات پیرامون استفاده از آب و انرژی رودخانه های مرزی ایران و شوروی نیز گفت: نه فقط به این مذاکرات خوشبین هستم بلکه ایمان راسخ دارم نتایج آن بسیار خوب خواهد بود.

یکی از خبرنگاران سوال کرد که آیا صحت دارد آقای وروشیلف به ایران مسافرت خواهد کرد. پکوف گفت : من در این مورد خبری ندارم.

 

بودجه کلیه سازمان های دولتی در سه روز تعطیل باید تنظیم شود

به دستور وزارت دارایی ذی حسابان کلیه موسسات و وزارتخانه هایی که تا آخر وقت امروز نتوانستند بودجه سال 1342 خود را به وزارت دارایی ارسال دارند باید در سه روز تعطیل آینده در وزارتخانه خود حاضر شوند و کار تنظیم بودجه را خاتمه داده و برای اول وقت اداری روز یکشنبه 28 بهمن آن را به وزارت دارایی تسلیم نمایند.

همچنین به اداره کل بودجه دستور داده شد که تمام اعضای اداره بودجه در این سه روز در ادارات خود حضور یابند تا در صورت احتیاج ذی حسابان وزارتخانه ها را راهنمایی نمایند.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.