16 دی 1341

16 دی 1341

آغاز جمع آوری سیگار قاچاق خارجی/دیدار دانشجویان عازم جنوب با مدیر عامل شیر و خورشید/هدف ما طی پله به پله مراحل مونتاژ است/گاز با کپسول به خانه های مردم تهران خواهد رسید!/زمین های تقسیم شده به مالکین بر نمی گردد!/اقبال سفیر ایران در یونسکو شد!

آغاز جمع آوری سیگار قاچاق خارجی

از امروز جمع آوری سیگار قاچاق خارجی توسط ماموران دخانیات در سراسر تهران شروع شد.

بازرسان دخانیات تا ظهر امروز مقادیری سیگار خارجی بدون برچسب دخانیات که قاچاق محسوب می شود جمع آوری کردند.

 

دیدار دانشجویان عازم جنوب با مدیر عامل شیر و خورشید

ساعت پنج و نیم بعد از ظهر دیروز دانشجویان فارغ التحصیل رتبه اول دانشکده های مختلف دانشگاه تهران که هفته گذشته آمادگی خود را برای شرکت در اجرای برنامه های آبادانی نواحی جنوب کشور اعلام کرده بودند در کاخ نخست وزیری حضور یافتند و با دکتر باهری معاون نخست وزیر دیدار کردند. خطیبی مدیر عامل جمعیت شیر و خورشید سرخ نیز در این جلسه حضور داشت.

دکترباهری در این دیدار گفت: برنامه آبادانی جنوب یک برنامه ملی اعلام شده است.

دکتر خطیبی مدیرعامل شیر و خورشید سرخ نیز اظهار داشت: عمل شما برای اشخاصی که از تمام مزایای مملکت استفاده می کنند و هیچ تعهدی را قبول نمی نمایند درسی است.

 

هدف ما طی پله به پله مراحل مونتاژ است

صبح امروز مهندس پناهی رئیس هیئت مدیره شرکت ثابت پاسال طی یک مصاحبه پیرامون ورود اتومبیل و قطعات منفصله آن و صنعت اتومبیل سازی در ایران اظهار داشت: مقررات واردات پس از انتشار جنبه بین المللی پیدا می کند و ما به اتکای آن اقدام به گشایش اعتبار و وارد کردن اتومبیل به صورت قطعات منفصله نموده ایم.

معافیتی که به کارخانجات مونتاژ داده می شود باید متناسب با مقدار قطعاتی باشد که در ایران ساخته می شود.

ما برای قطعات واصله معافیت نمی خواهیم و هدف ما این است که مراحل مونتاژ را پله به پله طی کنیم و اتومبیل صحیح و سالم به مردم تحویل دهیم.

 

گاز با کپسول به خانه های مردم تهران خواهد رسید!

امروز اطلاع حاصل شد که پس از لوله کشی گاز سراجه به تهران برای مصرف گاز در خانه ها لوله کشی انجام نخواهد شد بلکه مصرف گاز در خانه با استفاده از کپسول خواهد بود منتهی بر خلاف حالا که شرکت ملی نفت بر قیمت گاز مایع نظارتی ندارد بر آن نظارت خواهد کرد تا قیمت گاز تقلیل یابد از سوی دیگر شرکت ملی نفت خود گاز را به اندازه فراوان در کپسول در اختیار عموم خواهد گذارد.

 

زمین های تقسیم شده به مالکین بر نمی گردد!

ساعت هفت و نیم بعد از ظهر دیروز حسن ارسنجانی وزیر کشاورزی وارد رشت شد، وزیر کشاورزی در اجتماع 750 نفر از اعضای هیئت مدیره شرکت های تعاونی گیلان و شهسوار شرکت کرد و طی نطقی خطاب به کشاورزان گفت:

مقصود از کنگره کئوپراتیوها این است که تصمیماتی اتخاذ شود که کار تقسیم زمین برای همیشه مستقر و ثابت بماند و کسی خیال نکند که مجددا زمین های تقسیم شده بر می گردد و همه بدانند که هیچ قدرتی نمی تواند زمین ها را به مالکین برگرداند..

 

اقبال سفیر ایران در یونسکو شد!

«روزنامه فرمان» نوشت: هیئت وزیران در جلسه اخیر خود بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ انتصاب دکتر منوچهر اقبال نخست وزیر اسبق ایران را به نمایندگی دولت ایران با مقام سفیر کبیری در یونسکو تصویب کرد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.