10 دی 1341

10 دی 1341

ده انجمن شهر تشکیل خواهد شد/سیاست گذشت به جای شمشیر را پیگیری خواهیم کرد!/قاچاقچیان تبعید می شوند/یک معلم به من گفت این وضع قابل تحمل نیست/جت های جنگی ایرانی هفته آینده به کنگو می روند/شرکت نفت از دریافت قسمتی از عواید خود صرف نظر می کند!/نخست وزیر از آیت الله مرعشی نجفی عیادت کرد

ده انجمن شهر تشکیل خواهد شد

امروز نفیسی شهردار تهران اعلام کرد که در هر یک از نواحی جدید یک انجمن شهر و یا شورای محلی تشکیل خواهد شد و تا هنگام تشکیل انجمن شهر تهران همین شوراهای محلی ضمن همکاری با شهرداران جدید به کار آنان نظارت خواهند کرد و شهرداران نواحی را راهنمایی کرده و به آنان پروژه کار خواهند داد، البته پیشنهاد مردم از طرف شهرداران نواحی دقیقا تحت مطالعه واقع شده و در صورت انطباق با نفع عموم به آن عمل خواهند کرد.

 

سیاست گذشت به جای شمشیر را پیگیری خواهیم کرد!

خروشچف نخست وزیر شوروی طی مصاحبه ای با خبرنگار دیلی اکسپرس گفت: سیاست گذشت به جای سیاست شمشیر روشی است که شوروی در سال نو مسیحی برای تنظیم روابط بی المللی پیشنهاد می کند.

وی گفت: دورانی که آمریکا و شوروی هر یک سلطه بر قسمتی از جهان را عهده دار شوند گذشته است.

 

قاچاقچیان تبعید می شوند

به موجب تصمیماتی که در یک کمیسیون محرمان گرفته شده است قاچاقچیان تبعید می شوند.

ممکن است بر اساس طرح تنظیمی، تصویب نامه ای برای اجرای این نظر در دولت بگذرد.

قاچاقچیان حرفه ای به تناسب نوع اتهام و سوابق به نقاط مختلف بد آب و هوا تبعید خواهند گردید.

 

یک معلم به من گفت این وضع قابل تحمل نیست

اسدالله علم نخست وزیر در جشن سازمان جوانان شیر و خورشید گفت: در راه حق فداکاری حسین ابن علی (ع) باید سرمشق جوانان باشد.

در بندر جاسک یکی از معلمین که مربی سازمان جوانان شیر و خورشید سرخ بود خیلی با ایمان صحبت می کرد به من گفت که شما یا احساس مسئولیت می کنید یا نمی کنید؟ اگر احساس مسئولیت می کنید باید بدانید که این وضعی که برای جوانان و کودکان این جا هست از لحاظ من که عضو سازمان شیر و خورشید و یک آموزگار هستم قابل تحمل نیست.

اسدالله علم که برای جشن میلاد امام حسین (ع) در این مراسم حضور یافته بود بدون در نظر گرفتن مناسبت روز گفت: در این شب بسیار مقدس که یک مرد حق در راه حق و ایمان به حق جان خودش را گذاشته است بیائید هم قسم بشویم در راه نیل به هدفمان با ایمان قدم برداریم.

 

جت های جنگی ایرانی هفته آینده به کنگو می روند

سرلشکر سعید اعزازی معاون نیروی هوایی امروز اعلام کرد یک هواپیمای حمل و نقل هفته آینده تجهیزات جت های جنگی ایران را به کنگو حمل می کند.

برای اعزام جت های جنگی به کنگو مذاکرات سیاسی با کشورهایی که این هواپیماها باید در آن نقاط سوخت گیری کنند آغاز شد.

هواپیماهای ایرانی برای رفتن به کنگو باید در فرودگاه های ظهران، قاهره و آدیس آبابا سوخت گیری کنند.

فرمانده جت های عازم کنگو یکی از فرماندهان گردان شکاری خواهد بود.

 

شرکت نفت از دریافت قسمتی از عواید خود صرف نظر می کند!

عبدالله انتظام رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت نفت امروز در پاسخ به این سوال که «آیا ایران از 5/12 درصد عواید نفت که به موجب قانون ملی شدن نفت باید برای توسعه و اکتشاف در اختیار شرکت مزبور گذاشته شود صرف نظر کرده است؟» پاسخ داد : در صورت قبول بعضی تعهدات مالی شرکت ملی نفت این شرکت  از دریافت قسمتی از عواید خود صرف نظر می کند.

شرکت ملی نفت پیشنهادی به دولت داده است که اگر قبول شود از هر گونه عایداتی که از محل 5/12 درصد به شرکت داده می شود صرف نظر خواهیم کرد. خلاصه پیشنهاد ما به دولت این است که دولت پاره ای از تعهدات بی مورد را که به عهده شرکت ملی نفت گذارده شده است قبول کند و در عوض شرکت از اعتبار مذکور صرف نظر نماید.

یکی از این تعهدات که به عهده شرکت ملی نفت گذارده شده است 200 میلیون تومان پولی است که دولت در زمان ملی شدن نفت از بانک مرکزی گرفته و به کارگران بیکار صنعت نفت حقوق داده است و ما اکنون بهره این پول را می دهیم.

 

نخست وزیر از آیت الله مرعشی نجفی عیادت کرد

ساعت ده صبح امروز اسدالله علم نخست وزیر به اتفاق تیمسار سپهبد نصیری رئیس کل شهربانی کشور و فروزانفر از آیت الله مرعشی نجفی که در منزل آیت الله فیروزآبادی بستری می باشند عیادت کرد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.