24 آذر 1341

24 آذر 1341

«ایران به کمک آمریکا احتیاج دارد»/قرارداد پایاپای با یوگسلاوی بررسی می شود/معاون جدید نخست وزیر منصوب شد/معلمین دانشجو می توانند ادامه تحصیل دهند/سرلشکر خزاعی مسئول است/بهای املاک برادران قشقایی به آنان ابلاغ شد/95 درصد مردم بیسواد و در فقر و جهل غوطه ورند!

«ایران به کمک آمریکا احتیاج دارد»

«خبرگزاری» فرانسه از نیویورک گزارش داد کندی رئیس جمهور آمریکا طی نطقی که در باشگاه اقتصادی نیویورک ایراد کرد لزوم ادامه کمک های خارجی آمریکا را خاطرنشان ساخت.

یکی از حاضرین اظهار داشت که آیا بهتر نیست که سازمان این کمک با تضمین ایالات متحده به موسسات خصوصی واگذار شود؟ رئیس جمهور آمریکا گفت: در حال حاضر بسیاری از کشورها به این کمک ها نیازمندند.

مثلا در کره جنوبی اکنون 40 درصد مردم بیکار هستند و اگر کمک های خارجی آمریکا قطع شود ویتنام به کلی از پای درخواهد آمد.

کشورهای دیگر مانند ایران و بعضی کشورهای آمریکای لاتین به شدت به کمک آمریکا احتیاج دارند، اکنون آمریکا سالانه دو میلیارد دلار در این راه خرج می کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: وقتی که کمونیسم در نقطه ای رسوخ پیدا کند از بین بردنش بسیار دشوار است و اگر ما سیاست کنونی خود را تغییر دهیم موازنه قدرت در جهان بر هم خواهد خورد.

 

قرارداد پایاپای با یوگسلاوی بررسی می شود

امروز غلامحسین جهانشاهی وزیر بازرگانی گفت: مذاکرات بین ایران و یوگسلاوی جریان دارد تا یک قرارداد بازرگانی بین دو کشور به امضا برسد.

وزیر بازرگانی در مورد این که قرار داد احتمالی ایران و یوگسلاوی جنبه تهاتری خواهد داشت یا نه گفت: فعلا نقطه نظر ما توسعه بازرگانی است و این که آیا قرارداد بازرگانی دو کشور به صورت پایاپای بسته خواهد شد بستگی به این دارد که منافع دو کشور اقتضای چه نوع قراردادی را بکند.

 

معاون جدید نخست وزیر منصوب شد

از طرف اسدالله علم نخست وزیر مهندس مهدی شیبانی به سمت معاون نخست وزیر و سرپرست قسمت امور جهانگردی منصوب و مشغول به کار شد.

معاون جدید نخست وزیر 46 سال دارد و تحصیلات ابتدایی را در انگلیس و عالی را در آمریکا به پایان رسانیده و دارای درجه مهندسی و فوق لیسانس از دانشگاه تگزاس آمریکا می باشد.

 

معلمین دانشجو می توانند ادامه تحصیل دهند

وزیر فرهنگ طی مصاحبه ای اعلام کرد : معلمین دانشجو می توانند به تحصیلات خود در دانشگاه ادامه دهند.

به من گزارش داده بودند که بعضی از معلمین دانشجو به جای تدریس در کلاس ها جزوه های درسی خود را مطالعه می کنند.

وزارت فرهنگ معتقد است که معلومات معلمین باید دائما افزایش یابد اما نباید معلمین هم وظیفه  اصلی خود را فراموش کنند.

 

سرلشکر خزاعی مسئول است

در جلسه امروز دادگاه نظامی گفته شد سرلشکر خزاعی مسئول است زیرا تمام خریدهای اداره اردنانس با نظر ایشان بود.

سرلشکر خزاعی نیز گفت: دادستان در لایحه خود نوشته است که من بیت المال ملت را بر باد داده ام و حال آن که این طور نیست من آبرو دارم و 31 سال زحمت کشیده ام.

 

بهای املاک برادران قشقایی به آنان ابلاغ شد

بهای املاک برادران قشقایی با ده روز مهلت اعتراض به آنان ابلاغ شد.

به گفته دکتر نجیمی رئیس اداره کل کشاورزی استان فارس بهای املاک برادران قشقایی از طرف سازمان اصلاحات ارضی به آن ها ابلاغ شده است.

برادران قشقایی ده روز مهلت دارند تا در صورتی که اعتراضی داشته باشند به سازمان اصلاحات ارضی مراجعه کنند.

 

95 درصد مردم بیسواد و در فقر و جهل غوطه ورند!

حسین کندی متهم به قتل فردی به نام ابوطالبی که به او بدهکار بوده است در یازدهمین جلسه دادرسی که روز پنجشنبه در شعبه پنجم دیوانعالی جنایی تشکیل شد با اختلاف یک رای به مرگ محکوم شد.

رئیس و یکی از اعضای داگاه از لحاظ جهل و بیسوادی متهم و همچنین داشتن همسر و 3 فرزند خردسال برای نامبرده رای زندان ابد دادند ولی در مقابل سه نفر دیگر از قضات دادگاه حسین کندی را به اعدام محکوم کردند.

کندی که علاوه بر اعدام به دو سال زندان و پرداخت بیش از 50 هزار تومان به خانواده مقتول محکوم شده به رئیس دادگاه گفت: ما طبقه سه نیستیم، طبقه صفر هستیم، اگر غیر از این بود پول تومانی یک ریال قرض نمی کردیم.

دکتر ناصر وثوقی رئیس شعبه 9 دادگاه جنحه اظهار داشت: به عقیده من و با در نظر گرفتن وضع اجتماعی و اقتصادی که داریم موارد اعدام باید زیاد شود و ارفاقی که در بعضی موارد نظیر قتل مرحوم سروان عطیفه و مرحوم دکتر صفدری نسبت به قاتلین شده است به حال اجتماع و تکامل آن مضر و مخرب است و تئوری های تکامل یافته حقوق جزا در دنیای زنده را در یک اجتماع عقب مانده ای که صدی 95 آن سواد ندارند و در جهل و فقر غوطه ورند نمی توان به کار بست و این نوع قتل ها قابل ارفاق نمی باشد.

ضمنا اگر متهمین یا جنایتکاران بزرگ از مجازات معاف مانده اند دلیلی بر تبرئه یا تخفیف مجازات جنایتکاران کوچک نمی تواند باشد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.