16 آذر 1341

16 آذر 1341

یک هیئت مخصوص از شوروی به ایران می آید/جامعه پزشکی رو به انحطاط است!

یک هیئت مخصوص از شوروی به ایران می آید

«تهران مصور» نوشت : به طوری که گزارش می رسد به زودی هیئتی از شوروی به تهران مسافرت خواهد کرد.

هیئت اعزامی برای امضای قرارداد مرزی و موافقت نامه هایی که مرزهای مشترک ایران و شوروی را اداره می کند به ایران خواهد آمد.

برای این که روابط فرماندهان مرزهای ایران و شوروی بر پایه اصول صحیحی قرار بگیرد هیئت اعزامی شوروی به ایران مسافرت می کند.

خبر دیگر این که « گزارشی که از منابع موثق به دست آمده حاکیست که «زایتسف» رئیس اداره ایران در وزارت امور خارجه شوروی به تهران خواهد آمد.

زاتیسف که کارشناس  امور خاورمیانه وزارت خارجه شوروی است سال ها در کشورهای عربی و مسلمان ماموریت داشته است.

آخرین پست او ماموریت در عراق بعد از انقلاب ژوئیه است و از سال گذشته نیز به جای «پاولوف» به ریاست اداره ایران انتخاب شده است.

پاولوف که پنج سال در راس اداره ایران بود چون در روابط ایران و شوروی حسن نیت لازم نداشت تعویض شده و هم اکنون در فرانسه به سر می برد. پاولوف چندین سال سفیر کبیر شوروی در فرانسه بود.

 

جامعه پزشکی رو به انحطاط است!

«تهران مصور» در گزارشی با عنوان «جامعه پزشکی ایران رو به انحطاط است» نوشت : یکی از پزشکان که خواهش کرد از چاپ نامش خودداری کنیم مقاله مستدل و مشروحی از «کثافت کاری ها و بی سوادی های» عده ای از پزشکان تحصیل کرده خارج برای ما فرستاد و طی آن متذکر شد که چگونه یکی دو تن از دکترها که به عللی در جامعه پزشکی موقعیتی داشتند پس از آمدن به ایران در دو پست حساس یک بیمارستان معروف دولتی مشغول کار شدند.»

در ادامه این گزارش آمده است : « چاقو و پنس اتاق عمل شاهدند که این ها با بیماران مادر مرده چه ها کردند تا توانستند به اصطلاح جراح کار کشته ای شوند.»

دکتر منوچهر زرگرپور نیز با ارسال مقاله ای به «تهران مصور» نوشته است: از آن جا که این روزها بی سوادی و کم سوادی روال کار و باب بازار است و فقط ادعا و تفرعن و جنت مکان و عنوان فرنگ رفتگی کفایت می کند داشتن سواد و اطلاعات وسیع و تبحر در چند رشته مورد تمسخر و انتقاد است، کسی نیست که استاد و رئیس بخش معروف جراحی را نشناسد که به قول خودش وقتی از پاریس به ایران برگشت حتی دستش چاقو را هم لمس نکرده بود، ایشان در همین تهران و در همین بیمارستان سینا متخصص شدند و اکنون جزو جراحان حاذق و به نام و درجه یک به شمار می روند و دیپلم به متخصصین جراحی که زیر دست خود پرورش می دهند اعطا می نمایند.»

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.