4 آبان 1341

4 آبان 1341

ادعای «پیچ» در مذاکره با مقامات ایرانی ؛ نفت شما را گران می خریم!/تحریم کالای روسیه/آلمان و نفت ایران/تقدیر از شهردار تهران به خاطر ترمیم و آسفالت یک خیابان!

ادعای «پیچ» در مذاکره با مقامات ایرانی ؛ نفت شما را گران می خریم!

«تهران مصور» نوشته است : شنیده شده است که «پیچ» در مذاکره ای که با مقامات ایرانی نموده ادعا کرده است که در حال حاضر نفت ایران از گران ترین نفت های خاورمیانه می باشد، زیرا بهای نفت ایران در حال حاضر 1/68 دلار برای هر بشکه معین گردیده است در صورتی که کمپانی های نفتی توانسته اند نفت به قیمت ارزان تری بین 1/40 تا 1/58 دلار برای هر بشکه به دست بیاورند.

در مقابل این گفته «پیچ» یکی از مقامات ایرانی استدلال کرده که چنان چه مرغوبیت نفت ایران بخصوص نفت آغاجاری را با نوع نفت عراق و کویت و عربستان سعودی به حساب بیاوریم  معلوم خواهد شد که در نتیجه محاسبات نفت ایران ارزان ترین نفت خاورمیانه می باشد زیرا ضایعات نفتی سایر نقاط خاورمیانه به حدی است که اگر نفت ایران را گران تر از این هم منظور نمایند باز در نتیجه ارزان تر خواهد بود.

 

تحریم کالای روسیه

«تهران مصور » نوشته است : جنگ سردی که در این اواخر در دنیای اقتصادی شرق و غرب شروع گردیده و روسیه شوروی برای به دست آوردن بازارهای نفتی اقدام به عرضه کردن نفت به قیمت ارزان در دنیای آزاد نموده است موجب وحشت کارتل های نفتی از یک طرف و دولت های غرب از طرف دیگر شده است.

به قرار اطلاع راه حلی برای مقابله با این مانور پی ریزی گردیده است در درجه اول ایجاد بازار مشترک و در درجه دوم تحریم کالای ساخت روسیه شوروی می باشد.

شنیده شده است یکی از دلایل کنسرسیوم در مخالفت با بالا بردن قیمت نفت خام از دست دادن بازارهای خود در کشورهای مصرف کننده نفت خاورمیانه و ایران می باشد و استدلال می کنند که با رقابت موجود بین نفتی که از روسیه به بازارها عرضه شده و می شود گران کردن قیمت نفت به تدریج بازارهای اروپایی و آسیایی را از دست خواهند داد.

 

آلمان و نفت ایران

«تهران مصور» نوشت : شنیده شده است که مقامات آلمانی برای مشارکت در استفاده از منابع جدید الاکتشاف نفتی پیشنهادات قابل توجهی به شرکت ملی نفت تسلیم داشته است و جهت سرمایه گذاری در تحصیل و ایجاد بازار نیز گفت و گوهایی با مسئولین شرکت نموده اند.

 

تقدیر از شهردار تهران به خاطر ترمیم و آسفالت یک خیابان!

«تهران مصور» نوشت : به قرار اطلاع در برنامه سوم بودجه قابل توجهی برای کمک به شهرداری های کشور جهت کارهای ضروری در نظر گرفته شده است، از جمله برای شهرداری تهران مبلغ 200 میلیون ریال در سال جاری اختصاص یافته است که چنان چه این مبلغ در اختیار شهرداری قرار گیرد اقدامات اساسی دیگر که به موازات آسفالت شهر تهران شروع شده است عملی خواهد گردید.

فعالیت شهردار تهران در ترمیم و مرمت خیابان ها و آسفالت چندین خیابان فراموش شده از جمله میدان ابن سینا که سال های متمادی به صورت مخروبه درآمده بود از اقدامات قابل توجه و تقدیر شهردار به شمار می آید!

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.