26 تیر 1341

26 تیر 1341

کشف بزرگترین رقم جعل و اختلاس در سال های اخیر!/این جرائم در دولت های سابق و اسبق روی داده و ربطی به امروز ندارد!/اتهام/برای دو میلیون کارگری که وجود نداشته حقوق گرفته و بین خود تقسیم کرده اند!/اطلاعیه وزارت دادگستری درباره بازداشت متهمین پرونده های راه آهن/وزیر کشاورزی : در غیاب من بعضی مالکین دست به کارهای مضحک و احمقانه زده اند!/دو حزب «مردم» و «ملیون» شروع به فعالیت کردند!/نه مالکین به فکر عمران هستند و نه زارعین به فکر کشت ؛ سال بعد علاوه بر گندم سبزی را هم باید وارد کنیم!/سالی 500 میلیون تومان حقوق و مزایای کارشناسان زائد خارجی را می دهیم!/آیا شما کمدی مبارزه با بیسوادی را جدی گرفته اید؟!

کشف بزرگترین رقم جعل و اختلاس در سال های اخیر!

به دنبال کشف بزرگترین رقم جعل و اختلاس در سال های اخیر تا بعد از ظهر امروز ؛ 6 نفر بازداشت و 20 نفر تحت بازرسی هستند.

آخر وقت دیروز «چرمچی» باز پرس دیوان کیفر که به پرونده مربوط به وزارت راه رسیدگی می کند پس از 6 ساعت تحقیق متوالی در محل موقت کار خود در راه آهن قرار بازداشت روسا و معاونین سابق ناحیه تهران و حسابداری ناحیه تهران را به اتهام سوء استفاده صادر کرد.

بازپرس در قرار بازداشت صادره قید کرده، بازداشت شدگان ممنوع الملاقات می باشند.

کسانی که دیروز توسط بازپرس بازداشت شده اند عبارتند از آقایان: «مهندس محمدحسین دستوری» رئیس سابق ناحیه تهران، «منوچهر رفیعی مالک» معاون سابق حسابداری ناحیه و عضو فعلی هیئت رسیدگی به حساب ها ، «عزت الله زندی» رئیس سابق حسابداری ناحیه تهران، «مهندس رجبعلی غنی» رئیس سابق خط ناحیه تهران ، «امیر ریاضی» رئیس سابق حوزه 6.

 

این جرائم در دولت های سابق و اسبق روی داده و ربطی به امروز ندارد!

آقایان دیبا ، عفیفی ، آل بویه ، هنرمندی چهار تن از بازرسان کل کشور مامور رسیدگی به پرونده های وزارت راه و راه آهن پس از یک سال و اندی تحقیق و بازرسی با همکاری بسیار نزدیک چرمچی بازپرس دیوان کیفر مامور رسیدگی به پرونده های راه آهن و وزارت راه بزرگترین رقم اختلاس و جعل در تاریخ قضائی ایران را کشف کردند. مقامات بازرسی کل و وزارت دادگستری اعلام داشتند که این جرائم در زمان دولت های سابق و اسبق روی داده و ارتباطی بدوره تصدی دولت حاضر ندارد.

امروز بازرسان کل کشور اعلام داشتند که بازداشت ادامه دارد. از بامداد دیروز سی نفر از کارمندان و مسئولین سابق راه آهن که در این پرونده ها دست داشته اند احضار شدند .

 

اتهام

متهمین مذکور با جعل کارنامه و تهیه فهرست قلابی موفق می شدند هر ماه مبالغ زیادی از صندوق راه آهن دریافت نموده و مابین خود تقسیم کنند. میزان مبلغ مورد اختلاس به علت آنکه پرونده در مرحله تحقیق است از طرف بازپرس و هیئت بازرسی اعلام نشد.

 

برای دو میلیون کارگری که وجود نداشته حقوق گرفته و بین خود تقسیم کرده اند!

دستمزد کارگرانی که در کارنامه ها منظور میشده حد اقل 60 ریال و حد اکثر 400 ریال بوده و با این ترتیب در حدود دو میلیون کارنامه قلابی صادر شده و در واقع حقوق دو میلیون کارگر کاذب را از صندوق راه آهن دریافت و ما بین خود تقسیم کرده اند.

 

اطلاعیه وزارت دادگستری درباره بازداشت متهمین پرونده های راه آهن

یک ساعت بعد از ظهر امروز این اطلاعیه از طرف «مجد» سخنگوی وزارت دادگستری در اختیار خبرنگاران قرار گرفت : از سال گذشته ضمن اعلام جرائمی که به هیئت بازرسی کل کشور و دادسرای دیوان کیفر علیه کارمندان راه آهن ناحیه تهران رسیده و اطلاعاتی که در این زمینه کسب گردیده است ، کشف شد که در سالهای ۳۷ و ۳۸ و ۳۹ عده ای از کارمندان راه آهن ناحیه تهران با تبانی مامورین موثر اداری همه ساله ارقام هنگفتی تحت عنوان تجدید اموال و ساختمان و تعمیرات اعتباراتی تحصیل نموده و در اختیار خود می گرفته اند و برای سوءاستفاده و برداشت از اعتبارات مزبور مبادرت به ساختن کارنامه های کارگری واهی و فهرست مجعول می کردند.

 پس از رسیدگی و تحقیقات دلائل کافی به دست آمد و کارنامه های مجعول جمع آوری شد و مسلم گردید که در ظرف۲ سال گذشته میلیون ها تومان پول به این عنوان حیف و میل و مورد سوءاستفاده قرار گرفته، لذا مسئولین و متصدیان کار که در حدود 25 نفر می باشند از طرف بازپرس دیوان کیفر احضار و از صبح روز دوشنبه (دیروز) تحقیق از آنان شروع شده و تا غروب دیروز از آقایان مهندس دستوری، رئیس ناحیه راه آهن تهران در سال های ۳۷و۳۸و۳۹ و منصور محمدیان معاون مالی ناحیه راه آهن، منوچهر رفیعی مالک معاون حسابداری ناحیه، مهندس رجبعلی غنی رئیس بخش خط ناحیه تهران ، عزت الله محب زندی سر حسابدار خط در سال ۳۹ و سیدعلی امیر ریاضی رئیس حوزه 6 تحقیق به عمل آمد و قرار بازداشت آنان صادر گردید و بقیه متهمین تحت نظر قرار گرفتند و امروز بازجویی از آنان شروع شده است. بازرسان و بازپرسان دیوان کیفر مشغول تشخیص مبلغ کلی سوءاستفاده می باشند.

 

وزیر کشاورزی : در غیاب من بعضی مالکین دست به کارهای مضحک و احمقانه زده اند!

امروز دکتر ارسنجانی وزیر کشاورزی طی یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: در غیاب من بعضی مالکین برای جلو گیری از ادامه اجرای اصلاحات ارضی دست به کار های مضحک و احمقانه ای زده اند مثلا از قول مراجع تقلید نامه هایی جعل کرده و برای دهقانان فرستاده اند.

 یا آن که امروزشنیدم اتحادیه فلاحتی تهران نامه هایی تهیه کرده است که برای اهالی و دهقانان آذربایجان بفرستند به این مضمون که براثر اجرای اصلاحات ارضی خدا غضب کرده و در تبریز سیل جاری شده است در حالی که بین این آقایان و خداوند و بین اصلاحات ارضی وسیل هیچ گونه رابطه ای نیست و تازه سیل در تبریز جاری شده در حالی که قانون در مراغه و میاندوآب و هشترود اجرا گردیده است!

وزیر کشاورزی آنگاه در مورد خرید تراکتور از شوروی گفت : بهره اعتبار خرید این کالا که بهای آن به اقساط داده می شود ۳ درصد است در حالی که بهره اعتبارات معاملات شوروی با تجار و دولت 6 در صد است.

این خرید در کادر قرار داد بازرگانی ایران و شوروی است، ما با این کار از هم اکنون برای سبزه و خشکبار محصول اتحادیه تعاونی های مراغه بازار فروش به دست آورده ایم مخصوصا که امسال انواع محصولات و خشکبار ما به واسطه بارندگی های به موقع فراوان است و در نتیجه رقابت سایر کشورها ممکن بود نتوانیم محصول خودرا به موقع بفروشیم و شرکت های ما در مراغه ورشکست شوند.

 

دو حزب «مردم» و «ملیون» شروع به فعالیت کردند!

«خواندنی ها » به نقل از «صبح امروز» نوشت : به دنبال آغاز فعالیت حزب ملیون باردیگر حزب مردم هم شروع به فعالیت کرده و در جلسات شورای مرکزی آن حزب به شدت خواستار اجرای اصل ۴۸ قانون اساسی و شروع انتخابات شده اند و حتی یکی از اعضای شورا پیشنهاد کرده که اگر حزب در این باره شدت عمل به خرج ندهد بهتر است منحل شود.

 

نه مالکین به فکر عمران هستند و نه زارعین به فکر کشت ؛ سال بعد علاوه بر گندم سبزی را هم باید وارد کنیم!

«خواندنی ها » به نقل از «اتحاد ملی» نوشت : یکی از مالکین جنوب ایران که اخیرا به تهران آمده در تهران در جلسه ای اعلام خطر کرده و تصریح نموده که در تمام آن نواحی نه مالکین دست و دلشان به عمران و کشت و کار می رود و نه زارعین بر نسق سابق حاضر به کار هستند و به همین علت باید در سال آینده علاوه بر گندم و سایر ضروریات زندگی حتی سبزی خوردن هم از خارج وارد کرد!

 

سالی 500 میلیون تومان حقوق و مزایای کارشناسان زائد خارجی را می دهیم!

من هنوز نمی توانم باور کنم که ما در سال بیش از 500 میلیون تومان فقط حقوق و مزایا و کرایه منزل به کارشناسانی می دهیم که در موسسات مختلف ما پلاسند و کار حسابی هم انجام نمی دهند. به طور اطمینان بیش از یک دهم این کارشناسان مورد لزوم نیستند و بقیه یا از طریق خود شیرینی مسئولین امر و به قصد تقرب به آستان بیگانگان به این مملکت کشانده شده اند و یا تحمیل شده برما هستند در حالی که فرزندان تحصیل کرده و کارشناس مملکت خودمان از زور بیکاری سیل سیل دارند از مملکت می گریزند.

اگر دولت و وزیر یک ذره شجاعت داشته باشند می توانند از بین این همه کارشناسان خارجی با ملیت های مختلف مقیم مملکت که اعتدال زندگی و سطح زندگی ما را به هم زده اند مقداری انگشت شمار را که چیزی سرشان می شود و وجودشان به درد می خورد انتخاب کنند و صدی نود بقیه را جواب گویند. آن وقت خواهید دید که از محل حقوق و مزایا و کرایه خانه و تجملات مربوط به آن ها بیش از هزار میلیون تومان بر بودجه مملکت اضافه می شود و احتیاجی نیست این قدر بر سر این دیگ چکنم چکنم بنشینند وعزا بگیرند.

 

آیا شما کمدی مبارزه با بیسوادی را جدی گرفته اید؟!

آیا شما باور می کنید که مردم دیگر به واسطه راه نیافتن به بیمارستان ها و دسترسی نداشتن به طبیب و دارو تلف نمی شوند؟

آیا شما کمدی مبارزه با بی سوادی را جدی تلقی فرموده و تصور می کنید که ریشه جهل و نادانی از کشور کنده شده است؟ و یا این خیمه شب بازی ها کوچکترین تأثیری در ترقی سطح معلومات و سواد مردم از خود به جای گذاشته است؟

من با مخالفین شما با آن دسته از مالکین ودزدهایی که بی جهت از شما ترسیده اند هیچ نوع توافقی ندارم و اگر انشا الله روزی شما بتوانید آنها را به بندر عباس یا هرسیاه چال دیگر بفرستید خوشحال خواهم شد ولی مطمئن باشید بسیاری از مخالفان شما اصولی فکر می کنند و اعزام و تبعید آن ها به نقاط بد آب و هوا فایده ای به بار نخواهد آورد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.